Jump to content
Българският форум за музиканти

Подмяна на адаптери


Recommended Posts

А да, забравих още един интересен вариант - на място на хъмба можете да исползвате SD Phat Cat (Р90). Такъв:

YAGx-gzuW_Q.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Принципно за това вече избягвам да участвам във форума...

 

Да, адаптрите са инвистеция за в бъдеще, ако реши да се сменя инструмента, с по-качествен. Но кога, с какъв, дали ще има нужди от Texas Special - автора си решава дали си заслужава да даде за адаптри повече, отколкото струва китарата му.

 

Squier Classic Vibe за мен са едни от най-удачните китари, за рок и блус, като съотношение цена/качество, още повече ако се търси втора ръка. И смятам, че част от това са и адаптрите.

Казах на какво съм имал възможността да чуя разликата между Tonerider бриджа и останалите китайски адаптри във въпросния Squier (Bullet Made in China). Свирил съм на CV в МЦИ и в домашни условия (с моята си апаратура).

 

Текс мекс НЕ съм казал, че имат общо с Тексъс Спешъл, като качество или звук.

Разликата между "Не (х3)! Тех-Мех е боклук!" и "Имах ги, така реших" е много голяма, без да има значение какво оборудване си имал и на какво си свирил. Мнението ти не е меродавно, понеже автора не е дал бюджет и сме обсъдили евтини, средно скъпи и скъпи комплекти.

Принципно можеше да се заключи темата, веднага след предложението ти, ама...

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз па на една китайщина копие на Леспол,Виндиж е бренда и сложих някакви евтини керамични,а съм и слагал димарзио,защото орииналните уилкисъни мътнеят - е звучеше мн. добре,но то от дървото си беше.не знам дали ме е яд,че я продадох,но тънкия гриф ме дразнеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно изработката на китарата, доста китаристи с голям опит казват, че съм ударил 10ката с тази китара, защото дървото било много по-добро качество от останалите си събратя. И в последствие така се оказа. Грифа е maple и главата не е лепена и така нататък а тялото е само от 2 парчета, което е доста добре, при положение, че съм виждал този тип Squier с 4-5 парчета. Пускал съм го през Marshall JCM 900 и останах много доволен, приличен състейн, имаше лек брум но се приживява, но все си мисля, че с нови адаптори ще е супер. Много ви благодаря за мненията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се търси евтина алтернатива, то бих препоръчал Artec, от които имам впечатления от два сингъла за теле. Други евтини варианти са GFS и Tonerider. Артек си бях поръчвал миналата година от Томан, но изглежда вече не предлагат в асортимента си пикъпи на въпросната марка. Ако бюджета позволява, с две ръце съм за DiМarzio. Друг ценен съвет е, каквото и да се взима, нека да е от една марка. Ако се налага обаче "мешана скара", удачно би било да се потърси подробна информация за изходното ниво на всеки адаптор. Успех и чакаме резултат и семпли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за търсене на евтин вариант, а именно за нещо, което е качествено. Ако е качествено съм готов да дам сумата искана за него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нямаш особен избор, освен да слушаш ревюта в ютюб.

Което няма да ти даде пълна представа как твоята китара ще звучи в твоя усилвател.

И какво значи качествен адаптер? Тона субективно на теб трябва да ти харесва.

Да уцелиш от раз адаптери, които ще ти харесват с твоята китара и ще си напълно доволен от вложението, ще е малко късмет.

Може да се наложи да пробваш 2,3 модела докато постигнеш твоя резултат.

 

Специално за фендерски тип саунд - не мисля че високия аутпут е някакво мерило.
Всички китари от нисък клас имат висок аутпут. По този начин лесно се получава силно изкривявдане, но не и приятен тембър за чист тон, или приятен и постепенно отварящ се овърдрайв.

Второто би следвало да се контролира от волюм потенциометъра, но не е е 'баш' същото :).

Oпределено, колкото по-нойслес са ти адаптерите, ще го оцениш, ако обичаш тона на синглите и искаш да свириш с повече гейн.

Тук не знам наистина колко може да се постигне, дори и от най-'качествените' адаптери.

Ако имаш две намотки в корпус на сингъл, или е монтирана втора намотка в електрониката на китарата, която да предизвиква hubmucking ефект - вече нямаш наистина сингли.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Аз пък съветвам внимателно да си подбере и чуждия форум, защото в 98% от тях резултатите ще са същите.

Тук всеки предлага малко или много каквото е опитал, чул и/или видял - разлика никаква.

 

Jim-ph, моля за по-внимателен тон. Има известен толеранс, поради това че българския не ти е роден език, но той не може да бъде безкраен.

 

Иначе, адаптери можем да изреждаме от тук до Нова година, за да обединим пространството с времето, на мен лично ми харесват (т.е. пробвал съм, имал съм или имам) в Страт за споменатите стилове - реда не е от значение - Suhr ML, Bill Lawrence Microcoils, Barfuss (JM Set), Lollar (Blonde special), Kinman (тези съм ги забравил какви бяха), Fender Texas Special,  Fralin, и още 4-5, които не помня. 

Всички звучат добре, имат нюанси, с определени усилватели/китари по-добре с други по-зле, ама това са моите усилватели и китари, в този ред на мисли - постоянния отговор - пробвай (въпреки, че сумите не са малки) е валиден. 

Но в крайна сметка едни Suhr или Bill Lawrence винаги ще звучат добре - може би не с твоята китара и усилвател - но това не означава, че не звучат добре :) 

И не няма значение дали китаратае по-евтина от адаптерите, имам няколко такива, с които не бих казал, че съм сбъркал...

Хвърляш заровете и какво сабя покаже ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абсолютно подкрепям че:

 

1) Две еднакви мнения за адаптери (почти) няма да чуеш;

2) Има десетки бутикови и не толкова производители;

3) Единствения номер е купуване - проба - продажба и така до уцелване на правилната комбинация;

4) Горното е скъпо удоволствие;

5) Има талпи които могат да се определят само като такива (поне на външен вид) и които с правилен комплект адаптери

звучат като добра китара. Гореписалият го знае много добре, защото има такава :) ;

 

Тоя пост ще те оплете още повече, затова като капак бих препоръчал да пробваш примерно моя настоящ фаворит : 

Fender Custom Shop 54 (или модификацията 60th Anniversary 54), с един SD SSL-5 на бриджа.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми пука кой какъв толеранс има, и дали някой е по-нежен за да чува честно мнението. Казвам в каквото съм уверен, каквото знам и съм опитал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука става въпрос за елементарно възпитание.

Тъй като со кротце очевидно не става -  почини две седмици и тогава пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.