Jump to content
Българският форум за музиканти

Diezel D-Moll Sound Test


Кой китарен саунд ви харесва повече?  

16 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Привет, поиграх си днес с ампа вкъщи и ми е малко трудно да реша кой саунд ми харесва повече.

 

Чейнът е Fernandes/Burny с BK Aftermath бридж, директно в ампа без овъдрайв на стайни нива.

 

Двете опции с микрофони са:

 

MD421/Beta 58

 

MD421/SM57

 

Барабанките са редени, басът е с Ampeg SVT4.

 

Мерси за гласуването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта с Beta 58 ми звучи много по-добре лично на мен. Не знам дали се дължи на микрофона или просто е паснал по добре в микса този звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тотално неочаквано, предвид че не е точно инструментален микрофон. Аз нямаше и да го ползвам, но се оказа, че съм си забравил 57цата в студиото. :) Но пък не се получи зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално ми се стори по-добър звука с бета58, обаче като го сравних всъщност  е доста "разпилян" звука на китарата, докато с 57 е събран и точно както трябва да звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записът ми прозвуча по-добре с 58-цата.
Препоръчвам проба с бета 57. Поне на мен ми дава по "отворен, цветен" звук при записи. Въпреки това за лайв продължавам  да ползвам  57-ца.
Миксът от двата е доста интересен, при записи, като се добави и позиционирането се получава доста богата звукова картина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

И аз съм за Бета 58-цата. Нещо в комбинацията на другата двойка не е баш както трябва. Може би просто за конкретния амп/говорител....

Иначе ДитЦела кърти стоманобетонови плочи клас В60 :)

Как е спрямо Кемпера (хи хи хи :)  )?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че нямах много време за търсене на позиция. СМ57-цата е леко оф-аксис. В сравнение с кемпера...хм, и двете са яки по различен начин. Трудно би ми било да избера. За вкъщи Кемпера е определено по-практичен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^И аз така мисля :) 

Например около 1:05 има едни фил-ове, тип соло, които с СМ57 на мен ми звучат по-добре :) И като цяло СМ57 ми звучи по-добре. Но СМ58 има някои моменти в power chords, които също са супер 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете комбинации изкарват различни честоти. Въпрос на вкус е да се избере една от тях. За балансиран звук, както казах, бих ги сложил и двете заедно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.