Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да докарам звукa в "Burn" на Purple


YAMAHAc70

Recommended Posts

Първо ще започна с това, че Ричи си е Ричи и това ми е ясно. Проблемът ми е в това, че нещо не мога да докарам саунда от началния риф на парчето "Burn". Странното, че солото го докарвам, куплетите също горе долу, но самият основен риф ми бяга като звук, тоест свиря го като тонове и като ритмика, но по някаква причина ми бяга като звук от оригинала. Дали е заради настройките на усилвателя или заради моето звукоизвличане, а може би Ричи ползва някаква тайна, в която не съм посветен :D. Та питам за някакви насоки, 100 % съм сигурен, че голяма част от съфорумниците са я вадили тази песен, така че ако може да ми дадете някакви насоки кое според вас е ключово за този риф, ще съм благодарен  .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

"Палецът" - И аз така мисля, обаче. И после приплъзване с показалеца 3ти към 2ри праг - 3 и 4та струна. И задължително ролков магнетофон Айва...

 

3257513392_191ba2f66a_o.jpg

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се на хората които няма да ми харесат поста но ще споделя малко опит в тази насока. През последните 10г. експериментирах много със звука на Блекмор. Изпробвах поне 10-тина ампа. Оказа се ,че новите ампове на Маршал звучат наистина различно от старите. За стария звук си трябва и стар амп. Блекмор използва Marshall Major 200W  и магнетофон AIWA TP1011. Аз лично не можах да си купя този модел но разгледах схемата и различни марки ролкови магнетофони. Оказа се ,че звука на Ричи Блекмор може да се постигне и с друга марка ролков магнетофон но и ампа е от голямо значение. Става въпрос за звука от Калифорния Джем 1974г. Хубав ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...хм ... струва ми се , че проблема ако въобще има такъв , трябва да бъде разделен на две части 

 

1. Как да се докара свиренето на Ричи като пръстова техника - това не мисля , че е сложно за китарист с поне малко стаж , да не говорим , че в тубата има достатъчно и уроци и прочие , но както казах трябва поне малко стаж ...

 

2. Да се докара тона на Ричи - тук е важно да се определи какво точно искаме - дали да участваме в някакъв въображаем конкурс за абсолютно точна имитация на тона от даден концерт, запис и прочие - нещо според мен безсмислено и като цяло упражнение за загуба на време освен ако няма парична награда за резултата ...или просто да докараме нещо сходно , без да се налага да правим простотии от типа да търсим ролкови магнетофони и леко издраскани Маршали от 1972 - лесно може да се докара нещо сходно , както със софт симулации така и с наличните на пазара ампове  и да се занимаваме с НАЙ ВАЖНОТО - ДА СВИРИМ И ДА СЕ КЕФИМ НА ПРОЦЕСА ...това е ...другото е излишно губене на време с цел ....неясна - Оскар за най добра имитация на тон на Ричи не се дава ... и никога няма да се дава ....просто номера е да се забавлява човек ...

 

...поне аз така мисля ..живи и здрави  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайки различните уроци, лайфове и прочие стигнах до извода : цялостно за творчество му си личи специфичното вибрато, палецът също помага / за рифа конкретно/ , макар че не е задължителен - слушах кавъри достатъчно близки до оригинала и без да се  ползва палец и също така огромен принос носи гиърът му, но най- вече практика му е майката :Д. 

Мерси за съветите, ще ви държа в течение дали ще успея да го извадя като хората :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

^ Магнетофона е използван като ехо ефект от Ричи и по някаква чиста случайност много добре се "вързвал" с китарата му променайки звука в посоката която той искал, макар че технически погледнато да включиш китарата в микрофонния вход на магнетофона и от там в китарния усилвател е пълна идиотия...

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.