Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за колони


Recommended Posts

Здравейте, по странно стечение на обстоятелствата се снабдих с колони. Пасивни, ако не се лъжа. По тях няма никакви означения за мощност, производител и т.н. По всичко личи, че са DIY изработка. Та въпроса ми може да ви се стори глупав, но все пак: Как да разбера мощността им и какъв усилвател да търся? Те са просто две кутии с по един говорител и по един кабел излизащ от всяка една. Предварително се извинявам, ако темата не е за тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За уточнение, след като ги поразглобих се оказа че: имат по три говорителя (голям, среден и един доста малък) и са по 10 вата и с импеданс 8 ома. Доста глупаво са проектирани кутийте им. Няма успоредни стени, да, разминаванията не са големи, но все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На говорителите пише, че са с импеданс 8 ома и мощност 10 вата.

Дай снимки от всякъде и вътре най вече на начина на свързване. 

Може би  са 4 ома на поне 10 вата, но трябва да се види ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@musicman - колоните бяха в новия апартамент на вуйчо ми и не му трябваха, защото той си имаше негови и ми ги пробута без да ме е питал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвай усилвател, който може да отдаде 10 вата в 4 ома (за всеки случай), най-добре такъв, изпълнен със схема (дискретна или интегрална), която има защита по изходен ток. Ако ти харесва как свирят, слушай си ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш продавалника, пишеш "усилвател" или "уредба" в търсачката(без кавичките), сортираш по местоположение и цена и си взимаш най-евтиния фабричен усилвател...

Щом са 10-на вата, всеки фабричен усилвател ти върши работа(или поне над 90% от предлаганите).

Българските Респром ги подминаваш...

Виж и уредбичките - ще имаш и радио :)

До 50-60лв. може да се намери нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помощта. Докато събера пари ще са включени в радиото в къщи, вчера ги пробвах, звучат доста добре. Отново благодаря за помощта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.