Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео урок на Цецо Георгиев


Recommended Posts

Това е първия видео урок на Цецо, който заснех. Надявам се да ви е полезен. Нивото според мен е за много напреднали а според Цецо само за напреднали <_>

 

Урок по барабани на Цецо Георгиев (makedonetsa) - Самба и Боса Нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се гордея,че съм от школата на Цецо Георгиев <_ :inlove: src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_eusa_clap.gif" alt=":bravo:">

Най-хубавото на урока е не,че е труден или лесен,а,че е за музиканти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да споделя, че от скоро и аз ходя на уроци при Цесо и съм страшно доволен! Цецо е един голям музикант, който е изцяло отдаден на работата си и с перфектно отношение към учениците си. За урока какво да кажа....Цецо си е супер!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да споделя, че от скоро и аз ходя на уроци при Цесо и съм страшно доволен! Цецо е един голям музикант, който е изцяло отдаден на работата си и с перфектно отношение към учениците си. За урока какво да кажа....Цецо си е супер!!!

ей това беше моя реплика трябваше аз да я кажа :virtuoz:

 

това със видео уроците е чудестна идея искаме още още :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Тия стилове много грабват! При свиренето им определено трябва координация и идейност. Според мен поне е така. А катоцяло звучи много приятно едно такова парче, когато е изсвирено подобаващо.

А и саксофончето е готино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами какво да ви кажа, Здухах се. Евала на Цецо. Тая музика конкретно ми е присърце и бих желал да се науча да я свиря толкова добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте. Аз съм самоук барабанист и в последно време разбрах, че не е лошо да се започва от А и Б. Както и това, че с упражненията от А и Б може да се засвири (не само тупа) на доста напреднало ниво. Мисля, че би било добре да предвидите уроци (видео по възможност) с основните техники за ръце и крака. Аз лично, до преди 2 години не разбирах почти нищо от това, което свирят джазмените. Попаднаха ми, обаче, уроци на Дейв Уекл и стой та гледай. Обърнах лявата палка (не знам точно как се нарича тази позиция) и упражнявайки се с основни техники за ръце (предимно комбинации от парадидли, двойки и тройки), открих че всъщност съм нямал никаква представа за това колко е яко да се свири на барабани. В последно време започнах да разбирам почти всичко, което големите имена показват. Друг е въпросът дали ме кефи и дали мога да го изсвиря и аз, разбиора се. Но в основни линии започнах да се докосвам до тръпката да се свири назад или напред с 1/8 или дори 1/16. С други думи казано - на една по-горна честота. А в джаз музиката, да не кажа всички, но повечето импровизации (не само в ударните) са именно изсвирени в такава "свободна" форма (с 1/8, 2/8 или пове4е назад или напред, понякога в 16 или 32) и независимо, че са повечето в 4/4 ритъм, те звучат достатъчно объркани за неопитното ухо. Когато, обаче се овладее тази по-горна честота на свирене и импровизация в такава, просто по-голямо удоволствие от това няма. Пожелавам и на вас да засвирите на по-горната честота. И почувствайте отскока на палката толкова добре, че да можете да го контролирате. И най-важното е: за да тупате са нужни барабани и палки, а за да засвирите са нужни и усет и динамика. Поздрави на всички манияци и не забравяйте, че всичко започва от А и Б. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пичове много благодаря за тези топли отзиви !

Скоро с Рафо пускаме няколко урока съвсем за начинаещи! Надявам се и те да ви харесат !

И още веднъж благодаря на всички за топлите отзиви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.