Jump to content
Българският форум за музиканти

Cubase Time-stretch problem


Recommended Posts

Здравейте, колеги!
Имам странен Time stretch проблем със Cubase 4.

Та,
работя по проект, safe-вам го, затварям го, започвам нова сесия, записвам, save-вам, затварям, всико е ок и затварям програмата.
В момента в който отварям отново проектите от същия ден всичко е забързано, pitch-нато високо, stretch-нато и ужасно.
RAW аудио файловете също са променени.
Не съм сменял Hz-те и bit-овете, напротив отворих го както беше.

От Steinberg Support отдела за България ми отговориха, 
че предполагат, че програмата по някакъв начин е изменила файловете при затварянето, някаква грешка знам ли, 
нищо конкретно не казаха.

На някой случвало ли се е нещо подобно 
и има ли идея как да спася проекта си?!

Благодаря ви!
Поздрави,
Димитър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Привет, аз използвам Cubase 7.5 и никога не съм имал такъв проблем. Как си задал настойките на Hz-овете- да се задават от Cubase или от аудио интерфейса?

BTW защо си го постнал навсякъде въпроса? Така се създава ненужен хаос в темите.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомня ми на проблем, който имах с интерфейс на Tascam, който се преконфигурираше сам от 44.1KHz на 48KHz когато си пусках някакви MP3 файлове и съответно си оставаше с грешна честота въпреки настойките на проектите, които бяха 44.1.

Може да споделиш какъв е интерфейса и да погледнеш дали има начин да следиш конфигурацията му по време на работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И според мен е от интерфейса ! Софтуерно няма как да се стречне сам проекта. Виж си на каква честота си в звуковата карта преди да затвориш проекта и дали е същата, когато го отвориш отново и чуеш че има тайм стреч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.