Jump to content
Българският форум за музиканти

Неравноделен метроном?


Recommended Posts

Продължавам темата надявам се, че ще се изразя с правилната терминология.
Към ден днешен си търся електронен метроном (не DAW или приложение за телефон), който отброява и неравноделни размери.

Разглеждах различни видове метрономи, но на всички може да се нагласи само единия дял, който се повтаря – излиза че са равноделни всички на които попаднах. А аз търся конкретно такъв, който може да си посочваш: броя дялове и един от тях или всеки дял да е различен. Примерно за по-сложен вариант: 12/16 с 5 дяла – 2 тривремемнни групи на първи и последен дял и 3 двувремменни „по средата“.

Спрял съм се на тези (M50 Mini Professional, JOYO jm-90, JOYO JM-60, WSM-240, Aroma AM-705, Aroma AMT-520B, FZONE FM100), но като разглеждах клипове и характеристики посочват само размери: 1/4, 2/4, 3/4, 4/4, 3/8, 6/8
А неравноделни като: 5/8, 7/8, 9/8, 11/8... явно не са заложени.

Можете ли да ми посочите някаква марка/модел, който да има спазени  горепосочените условия? Не ми се вярва да няма измислен такъв метроном (в краен случай ще търся приложение за Андроид).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такъв метроном като приложение за уиндоус и аз го ползвах няколко години, докато един ден блокира и край. За съжаление не мога да си спомня как се наричаше, но ще питам един човек, който го копира от мен и дано не го е затрил. А ето и една ръченица, която съм записвал с него.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този метром от клипа е изглежда това което търся, ще ми е интересно да науча кой е софтуерът.
За момента попаднах на приложение за iphone, което мисял че може да изпъллнява неравноделни размери, но за съжаление не ми върши работа (търся нещо поне за андроид).
Ето тук: polynome.net

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам Tempo 3, гледам има версия и за Андроид. Има 3/8, 6/8. 9/8, 12/8, 5/8, 7/8, както и възможност да си избираш различни групирания, но не можеш да си нацъкаш съвсем произволно ти сам. Примерно това 12/16 дето го описа в първия пост - няма такова. Аз го използвам само за 4/4, за по-кривите неща (с промени в размер/темпо) си ги правя сам на компа и експортвам МР3 за конкретна песен.

Майк Манджини препоръчва Tempo Advance, но не знам дали и той има исканите от теб възможности, макар да има много.

Лошото е, че по всички ревюта и демонстрации не показват засуканите неща, примерно мен ми трябва да задам групички тактове, примерно 20х 4/4 | 7/8 | 10х 4/4 или нещо от сорта, но никъде не става ясно дали може. Също и за сетлистите е голяма мъгла. Общо взето купуваш/тестваш и така... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.