Jump to content
Българският форум за музиканти

Професия Барабанист в България.


Recommended Posts

Привет! Знам, че всички сме много надъхани и много умели и прочее. Но се замислете. В България НЯМА кой знае колко спонсорирани групи/музиканти, няма кой знае колко качествени школи за обучение на млади таланти, НЯМА и перспектива за повечето от тях. Файда - НЯМА.

Мисля, че е крайно време да се обърне внимание на нашите музиканти, защото има предостатъчно таланти, които изгниват работейки пълни глупости, като сърцето им е далеч зад хоризонта и мечтае за многобройни изяви.

Това са стотици и хиляди левове пръснати само за единия кеф, който я остава, я не. Много репетиции - един концерт. Казват "уау, тия са яки, тоя пич кърти", след 2 месеца се забравя. От това каква полза? Няма места за изяви, няма организатори... Ок, дотук с реалността.

Да си представим, че има ежеседмично едно 4-5 часа, в които музикантите се състезават, надсвирват, солират и изобщо се предствят пред ДРУГИ хора (т.е. публиката да е не само чакащи реда си), част от които примерно от прехвалените дистрибутори Динакорд, представители за БГ на Ямаха (не знам к'во намират в пича от група "ТЕ" .. ?), на Стаг, който толкова ни го тикат на пазара, и т.н. Всяка седмица ще има хора, първоначално 10-20-30, все едни и същи. После ще се разчуе, дръм-братството ще се разшири, ще се добие интерес от медиите и хоп! - ето ти едно ново предаване по телевизията, което дори и немузиканти ще гледат с интерес, защото им помага да разпуснат.

Условия? Ами достатъчно серозни хора, хъс, място за свирене. Мястото - евентуално под наем, някаква зала или читалище.

Уф, адски се отплеснах в мечти, обаче да помислим реално - трябват ХОРА. Така и clinics, и competitions ще се правят. Така че хората, които имат възможността, да се надяваме, че няма да им е чак толкова в здравето да се навият да го направят.

Защото барабаните са уникален инструмент, на който се радва всякаква аудитория! Имахме с едни пичове една малка дръм-пиеска, 2 SD и един floor tom. Направихме якото шоу, аплодираха ни здраво. Около нас - преди нас нек'ъф рапер, дето само У-та чу от публиката, след нас - нек'ва пача...

Надявам се да ме разбирате и да желаете същото. Адски бих се изкефил, ако един ден тази идея добие реален вид.

Благодаря за вниманието.

;)

П.П.:Damn! Защо из иконките дори НЯМА САМО барабани/ст ? Има група, има цигуларче, ама НЯМА барабанист!!!! Пф! >..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Братле за всеки има място под слънцето ;)

Просто няма много добри барабанисти в Бг ! Аз не се сещам да съм виждал някой як дръмър в Бг,който да не се справя в условията....

Като се занимаваш непрофесионално,какво трябва да очакваш ? Колко от барабанистите тук имат музикално образование,или поне елементарна култура(музикална) ?

 

не знам к'во намират в пича от група "ТЕ" ..
;):D;)

При положение,че говориш така за един от най-добрите барабанисти в Бг ;)

В Бг има мноооого повече(да не кажа само) ентусиасти....с ентусиазъм само не става...

Има и пре пре достатъчно добри школи,ама си стоят празни !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю! Точно с тази цел направихме Ново музикално училище, и слава на бога, нещата за сега вървят много добре ! Имаме за месец записани 9човека само за барабани и то от различни професии и възрастови групи ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле за всеки има място под слънцето ;)

Просто няма много добри барабанисти в Бг ! Аз не се сещам да съм виждал някой як дръмър в Бг,който да не се справя в условията....

Като се занимаваш непрофесионално,какво трябва да очакваш ? Колко от барабанистите тук имат музикално образование,или поне елементарна култура(музикална) ?

 

не знам к'во намират в пича от група "ТЕ" ..
;):D;)

При положение,че говориш така за един от най-добрите барабанисти в Бг ;)

В Бг има мноооого повече(да не кажа само) ентусиасти....с ентусиазъм само не става...

Има и пре пре достатъчно добри школи,ама си стоят празни !

Подкрепям

 

Смисъл...Стунджи не съм чул да се оплаква в някое интервю, нито Цецо Георгиев, Венко Поромански или Даката могат да се оплачат от липса на гигове...това трябва все нещо да означава ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ама колко са Стунджувците (пардон за играта с името, цялото ми уважение има)?

За барабаниста на "ТЕ" ... ами гледал съм го няколко пъти и с нищо не ме впечатли. Освен че всяко парче завършваха с "та-та-та-та-тр-рррррр-ра-ра-та-та---та----тааа---------тааа--------думм ............... ГЪССССС!!!!!" (и евентуални томове за финал - ту-пу-ду-ПА!:) Не го хуля, ама не знам с к'во е спечелил честта за рекламно лице на Ямаха. Т.е. не съм имал никъде шанс да го видя в тази светлина, в която явно вие сте го видели.

А ... за музикалното у-ще, наистина голямо благодарско! Само че там .. как стои въпросът със записването? През цялата година или само през септ./окт. за година напред?

А за ентусиастите, да, така е, но не говорех за тях. Идеята ми е, че тези, които не остават само с желанието, ами добиват и умения в свиренето, често нямат толкова голямо поле на изява, нито изобщо шанс за такова, заради обстоятелствата около тях. Я пари, я магазини, я нещо друго.

И като цяло какво мислите за идеята с нещо редовно като изяви - Drum Stock, Bulgaria например. хахахаха :к Да, днес се сетих, че може да се наема някакво читалище, където да се разпънем с китовете за едно 4-5 часа, като цялото удоволствие сигурно не би струвало много-много ... .повече от 100 лева на месец да речем. А за 20 човека по 5 лева ... примерно де. К'во мислите?

П.П.: Искам емотиконка само с барабанист!!!

http://www.derekroddy.com/forum/images/smi...-smiley-009.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на вас маи сърцето ви е само у парите и у славата като ви е кеф да свирите 6е си свирите и 6е си траете а винаги може да намерите кога да свирите дори и да работите като по4нете работа немате време за свирене а за жени и за алкохол имате как става тоа номер не ми е ясно не6то то не мое по цел ден да седите да пърдите да си праи6 кефа па и пари да изкарвате ае сиктир

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

THE_INEXORABLE гладам написал си едно заглавие на темата след това си коментирал вси4ко за което се сетиш в муз.живот в България,ок.Ще ти дам пример: България,голям стадион препълнен с фенове,Металика,инструменти,обурудване,реклама,барабаниста им си 4упи ръката минути преди да излязат ти си там!!!

 

Ако това се слу4и утре смяташ ли 4е си готов да го заместиш без да провалиш групата?

Просто се приближаваш сядаш на барабаните и казваш аз ще го заместия.

 

 

Това отговаря мисля на вси4ките ти въпроси. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За барабаниста на "ТЕ" ... ами гледал съм го няколко пъти и с нищо не ме впечатли.

Човече,явно не си го гледал добре :P

При положение,че говориш така за един от най-добрите барабанисти в Бг
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбирам възмущението ти. Ако си се посветил изцяло на музиката "копал" си години наред и вече си на 40 и нищо не се получило, може би бих приел да се мръщиш.

 

А за Венко няма какво да говорим, освен барабанист от класа притежава и голям музикална култура, което баш липсва на огромната част от претендиращите свирачи. Ай със здраве.

Редактирано от zazo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това се слу4и утре смяташ ли 4е си готов да го заместиш без да провалиш групата?

Просто се приближаваш сядаш на барабаните и казваш аз ще го заместия.

 

 

Това отговаря мисля на вси4ките ти въпроси. :blink:

Това дето казваш първо е супер нереално и второ - не е задължително някой, който е супер добър на барабани да знае всички песни на Металика, или която е там групата с контузен барабанист...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уо уо уоуоооооо!!! Мерси за всички отговори.

За Металика - от много време насам не им се кефя. За това дали бих се справил .. ако съм научил парчетата, що не.

За Венко, пардон, може наистина да съм пропуснал нещо. Просто казах, че не ми е направил впечатление, но това може да е изцяло мой пропуск.

Възмущение ... по-скоро мнение. Ако написаното от мен не е реалността, която според мен е, моя грешка.

Зазо .. на 40 като стана вече и оная работа няма да ми става, камо ли да ми се занимава с турнета и свирене с групета. А и се съмнявам да имам тази възможност. Но не бих спрял да свиря, да.

Пича Ток И Жица ... пари сме тръгнали да изкарваме, да. Жени ... имам си едно гадже и това е. Работа си трябва, работя, да. За алкохол пак нямам толкова време, а и не ми се пие вече, както преди. Преди повечко пиех, не ходех на работа, повече свирех. Гепиха ми половината тупани, с'а съм на сухо. Нямам терен, нямам достатъчно хора за собствена репетиционна. Като вдигам повечко шум, отдолу ми късат нервите съседите. А се упражнявам на една дъска. Да свиря на нея, кеф голям! Ама барабаните струват пари. Парите идват с времето, а през времето учим. К'во правим като нямаме тате с "банкомате" под ръка? Както и да е.

Пари и слава! Йес! Ама дотогава оставаме на ниво "гараж". И все пак репетираме упорито.

Значи като цяло разбирам, че не сте съгласни с мен и явно има достатъчно изяви на барабанистите у нас, както и на по-начинаещите. Имат си и добри школи, добрите барабанисти не се оплакват и всико е тип-топ, само дето не е стигнало до очите и ушите ми, за да го поярвам, така ли е или греша в изводите си?

Заформя се интересна дискусия поне, така че .. .НАЗДРАВЕ! :blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това се слу4и утре смяташ ли 4е си готов да го заместиш без да провалиш групата?

Просто се приближаваш сядаш на барабаните и казваш аз ще го заместия.

 

 

Това отговаря мисля на вси4ките ти въпроси. :lol:

Това дето казваш първо е супер нереално и второ - не е задължително някой, който е супер добър на барабани да знае всички песни на Металика, или която е там групата с контузен барабанист...

аз казах 4е това е пример с което показвам 4е в Бг сме царе на приказките но не на деиствията когато трябва да се свърши работа никои го няма

 

и нее задължително да знаеш вси4ки пар4ета на Металика,зада можеш да свириш

 

имаше деиствителен слу4аи когато Ларс неможеше да свири и го замести Джордисън /които не свири по принцип пър4ета на Металика и даже зву4енето му е доста по твърдо/

 

За мен това е потготвен барабанист сядаш свириш а не еди кои си бил много добър ама 4акал дарбата си да доиде била на ъгъла 4акала светофара да светне зелено. :curse:

 

То във всяка свера на живота в Бг е така когато трябва да сложат някои да управлява никои не изка да поема отговорност всеки се покрива и се трае накрая тръгват по улиците да ги събират щот все някои тябва да сложат на съотвтния пост после вси4ки големи усти отварят колко бил скапан и тн..

Така 4е ако видиш 4е някои е скапан или шефа ти е скапан това е обикновенно защото не е имало никои друг които да сложат.

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

Джоуи го знаем, но все пак трябват малко репетиции, за да изсвириш някакви хитови парчета. Както и да е де, тия неща се знаят от всички.

На приказки, да, големи сме. Много си прав, това понякога адски дразни. С тоя топик знам, че определно издавам само една от темите, които съм засегнал, но като цяло тези неща ме интересуват и искам да знам какво мислят другите. Обаче често накрая се получават неща от сорта на "А ти к'ъв си?" и цялата работа пропада.

Та какво мислите за някакви такива дръм-сбирки, така и не разбрах.

Ако някой все пак отговори, ще знам, че има и други тук, осен запалените форумци-царе на приказките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.