Jump to content
Българският форум за музиканти

martinminchev

Фестивал на любителски рокбанди "ЛОКРОК"

Recommended Posts

Фестивал на любителските рок банди "ЛОКРОК"
                                                    РОК в подножието на планината
Цел на фестивала: да популяризира рок музиката в различните й стилове.
Организира се от Читалище "Хр.Витков"-Локорско и Сдружение "Любителите на рока"

Помощник-ентусиаст за събитието: Васко Кръпката.
Регламент:
Първият фестивал  ще се проведе на 13.юни 2015г.на площада в с.Локорско.
Могат да участват любителски рок банди.
Ограничения за възраст няма.
Фестивалът няма конкурсен характер.
Времетраене на изпълненията по 40 мин.на група.
Препоръчително е да преобладават авторските парчета.
Всички ,който желаят да участват да изпратят свой демо запис или посочат линк най-късно до 15.05.2015г. на адрес:
София 1513
с.Локорско
пл."Чавдарци"1
НЧ "Хр.Витков"
или на facebook страницата MAXTRUS
За допълнителна информация:
0899125751 Камен Минчев- музикант
0887873291 Деница Атанасова -координатор
ел.поща: chitalishte_lokorsko@abv.bg

Допълнителна информация също и на ЛС

Edited by martinminchev

Фейсбука не работи в момента.

Оттук може ли да се запишем?

интересно...ще следя темата

Edited by rockstarr

Здрасти,Тони... както е посочено в обявата трябва предварително да се изпрати запис на ваша песен.Посочени са адреси ,така че опитайте...

Остават 10 дни до крайният срок за заявките за участие на групи в Първият любителски рокфест "ЛОКРОК"- Рок в подножието на планината...Припомняме датата на фестивала 13.06.2015г. Локорско. Очакваме Ви...

Тони, нещо против да забивате с УРАН 242 както са си подредени бандите във Фейсбук - първи? И хора - дайте навсякъде яко да спамиме, да насъберем някаква публика, не остана време - канете всеки :).

По принцип няма проблем. Проблем би имало , ако е доста горещо.

В колко почва първата група (бих предположил 16 часа, по някакви мои сметки) ?

Не можеш да получаваш лични, време има, но може да се чуем следващите дни за уточнения.

Може би имам твоя телефон отпреди години, като на Ян със сигурност го имам.

^ Вече може да получава.

Май излиза , че без Кръпката сме само четири банди и ще трябва да пълним от 16 до 20 часа. Изсвирете всичко дето се сещате :D.

Кой отпада? Надявам се да не са Магнетик, фен съм на Металика, чух им един два записа.

Не, че нямам желание да чуя и другите банди. И да се запознаем с тези, с които не се знаем.

Ако се почва от 16, по 40 минути на група и 20 мин за пренареждане, сметката излиза.

И ПББ ще са в 20 часа.

Ние, както бе условието, сме готвили 7 песни( 40 минути), може да вкараме още една след сета, ако все още имате желание да ни слушате. То е малко извън стила ни, хеви блус, тамън и другият китарист Евто да попее.

Пък и ще е спешъл поздрав за Старите блусари.

Преполагам ще има повече фенове на блуса, заради ПББ.

Има една компания с всеизвестния Жоро Брадата, да кажем те са около 20 човека.

Музикантите от групите 25. Приятели и роднини, хора от Локорско и другите в близост.

Не може да се предвиди, но примерно 70-100 човека, па дано да са и 200.

С кой ще уточним по техническта част, с теб или с Мартин?

Магнетик не отпада,аз пея с Магнетик (и с ТРУС в случая), нямаме нищо общо с Металика, свирим модерна авторска музика на английски език и ще ни е първи лайф в този състав. Отпаднаха Летците и след това Eagle heart. Но съм ви подвел, за което извинявайте - най-вероятно ще има кой да ги замести и т.н. каза Камен. Разбрах, че си фен на Мейдън - ние ще правим wicker man и run to the hills с ТРУС, да не дублираме песните :D За озвучаване говори с Камен - Мартин, до колкото разбрах ще е добре централното и ще има монитори, но трябва да си носите кубета, ако искате вие да си се чувате. Разположението е добро, отзад са сгради и звука отива напред.

Edited by messiah

Няма да свирим кавъри.

На Магнетик намирам само 2 инструментала.  Death magnetic - може би съм си помислил, че албума на Металика е вдъхновение за името на бандата.  Китарите звучат доста метално, има лирически отклонения, има и малко барабани ала Ларс, или така ми се е сторило, няма лошо Металика да са вдъхновение, ама и да не са , все тая, музиката Ви ми харесва.

А Трус, сигурно са бившите Аватар и вероятно Ян е на баса. А ти си Божидар, запознахме се на един Фашинг на Немската в зала Хр Ботев, една от бандите на гимназията нямаше басист и им помагах за баса. Ако се сещаш и не греша, че те познавам. С по-голяма част от RP Band също се познаваме, репетирал съм малко с тях. А с ПББ сме, може да се каже и добри познати, а басиста им е свирил в Уран навремето.

Ще си стане купон, само да не е много жегаво, да не вали дъжд и да има бира.

И така момчета не се притеснявайте 1-ви ще свирят група Drastic MEASURES 2-ри ще са MAGNETIC Божидаре ти знаеш защо 3-ти ще са УРАН 242 или RP BAND зависи как се разберат 5-ти сме ние група ТРУС и накрая в 21:00 е Васко Кръпката с Подуене Блус Бенд

На площада ще има централно озвучение,което ще е сътворено от нас по точно казано ще е горе долу на ниво.Барабанистите на групите трябва да си носят собствени чинели,фус капаци,соло барабанче,кардан или педал кой с каквото свири.Китаристите ако искат да се чуват по-добре на сцената да си носят кубета.Въобще както си е прието на фестивали.Саундчека ще се проведе от 12часа до 14часа затова групите трябва да са на площада от 12часа до 13часа.Който дойде от 14часа натам просто няма да се чуе на сцената,защото от 14часа до 16часа трябва да спазим приличие в селото(сиреч малко по-тихо).От 16часа се започва.Ако има въпроси пишете,но по-добре се обадете на тел.0899125751 Камен - Мартин 

В общи линии всичко е ясно.

Вчера и онзи ден феста "Цвете за Гошо" мина доста добре и бе доволно посетен.

Видях се и с хора от Drastic MEASURES и RP BAND. Мисля, че всички сме нахъсани да

продължим купона тази събота в Локорско.

ПББ събота свириха само 3 песни, което бе реверанс на Васко към другият рожденник Николо Коцев,

за да има повече време за Кикимора. Така, че идната събота ще наваксаме с достатъчно блус от ПББ.

Да купона беше супер особено в неделя видяхме се с много хора от рок музиката и групите бяха яки