Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте!
Правя си копие на ENGL e530 но не мога да намеря по-достъпни като цена лампи. (12аx7)
Някакви идеи къде да търся?
Благодаря Ви!

Поздрави! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти къде търси?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно в ebay, по разни сайтове за ел. лампи в България (цените там са убийствени).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е от Music Division по-достъпно - амин...

P.S. Гледам, че не си от София, но все ще се намери някой да ти прати.

Редактирано от Yo The Real
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относително най-евтиния вариант в Европа са:

http://www.banzaimusic.com/ECC83S-12AX7-JJ.html @6.95 EUR, като разбира се в това не е включен разхода за доставка. Но при няколко лампи общата цена остава все още доста добра.

като аз лично не съм фен на JJ в масовия случай, освен за определени позиции на определени усилватели и то само предусилвателните им лампи.

Лампата все още е продукт, който се прави с доста ръчен труд, което няма как да е евтино.

Цените в БГ са ок за оборота на нашия пазар.

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво толкова "убийствено" има, 20 кинта за една лампа? Няма безплатен обяд. Поръчваш си ги, плащаш 5-6 лв за доставка и готово. Ако искаш да стане по мало по-трудния начин, поръчваш по-евтинио от чужбина и с доставката пак ти излизат толкова.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм и ви благодаря!
В Music Division цените наистина са добри. Скоро ще си имам лампи.
Благодаря Ви още веднъж! :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От Пламен Миланов
      На път съм да завърша един много дълъг и мъчителен период на избор на лампов китарен усилвател (който ще ми е първи такъв). По принцип съм се спрял на няколко модела и съм си изкарал някакви изводи, но ще ми е от голяма помощ ако хора, които имат опит с нисък клас лампови усилватели дадат някое друго мнение. Моделите в този ценови диапазон на които съм обърнал по-голямо внимание са : Vox AC10c1, Vox AC15c1, Laney Cub12r, Fender Blues Jr III, Orange Tiny Terror 15W head,  Marshall Origin 20 combo,  Marshall Class 5 (head / combo). Усилватели които съм отписал поради някакви си мои съображения са: Marshall DSL сериите и Fender Bassbreaker 15.
      Ако има собственици на изброените ампове, моля да споделят мнение ,дори на тези които съм отписал. Ако си променя мнението за тях е добре дошло!
      В момента най-много клоня към Vox AC15c1, Vox AC10c1 и Blues Jr III .. в този ред

• От X_X
      Здравейте, искам да попитам кои от вас са използвали програмата Bias FX na Positive grid. Интересува ме какви параметри трябва да има компютъра ми за да нямам неприятна латенция на звука по време на свирене. Планирам да си купя audio interface Focusrite scarlett 2i2, но първо бих искал да знам дали компютърът ми има достатъчно добри параметри за да е безпроблемно свиренето.

Laptop HP
      Процесор : Intel® Core i5-6200U CPU @ 2.30GHz     2.40GHz
      RAM - 4GB
      64 битова операционна система, процесор, базиран на х64

Благодаря!
    • От DANEV
      Скоро мисля да си купувам усилвател(комбо),.. И се колебая какъв да бъде(нямам претенции дали да е лампов или транзисторен,но за транзисторен съм набелязал само един,ако имам възможност ще пробвам всеки един от тези,които съм набелязал,но засега съм пробвал само един .. на другите съм слушал дема,от които не мога да си дам обстойна преценка ... Та ако вие имате наблюдения,съвети и други предложения ще ви бъда благодарен да споделите.

Свиря различни стилове,така че ми трябва нещо по-универсално. ( Blues,country,rock,jazz,funk,metal ,основно тези) , Свиря с Gibson Les Paul Studio 2000 

Засега съм набелязал :

Mesa boogie rectoverb 25 combo ( този е най-скъпия и единствения,който съм пробвал от тези,които ще изброя ,и останах с доста добро впечатление ) . 

PRS Sonzera 50 combo

ENGL Screamer 50 combo E330

Peavey clasic 50

Roland jazz chorus 40 ( този е транзисторния ,на който ми хареса много клийн канала и не особено драйва ,но така или иначе планирам в бъдеще да си взема и педалиера .. но хубав драйв от кубето въпреки това е плюс.)

Месата очевидно измества всички като цена .. но нея може би ще я търся стара ако реша да е тя.. Или има сайтове ,в които е значително по евтина .. За горна граница слагам не повече от 3000 лева ..

• От DVengeance
      Здравейте,

Нямам усилвател и се чудя, колко добра идея е да се свири лайв със симулация за китарата. Съответно би било Китара - аудио интерфейс - лаптоп - един активен монитор от интерфейса плюс мониторите на сцената и от интерфейса към Ди Ай-а на главния миксер за фронт оф хаус.

Потърсих из форума, но не намерих подобна дискусия, поне не някоя от скоро. Интерестно ми е дали сте опитвали подобно нещо, задоволителен ли е резултатът?

Като изключим фактора надеждност на драйвърите и личен мониторинг, тъй като те не са ми проблем, какви други проблеми може да има този сетъп?

Някой със сигурност ще зададе въпроса, защо просто не ползваш усилвателя на някого или не наемеш, затова нека кажем, че тези възможности не са удобни за този случай. За няколко концерта не ми се пръскат средства за усилвател, тунер, ноиз гейт, допълнителни кабели, носенето на всичко и т.н. като се има на предвид, че ми трябва просто един метъл ритъм звук, гейт и тунер, който са в софтуера. Дефакто не ми се налага да сменям между два канала.

Поздрави,

Денис
    • От zdravko0o
      Здравейте,
      отварям въпросната тема, защото мисля, че напоследък тези малки кубенца станаха доста популярни и желани. Моят въпрос е, ако може някой просветен да ми обясни тънката разлика между VOX Mini 3 и VOX Mini G2, защото аз не можах да намеря кой знае каква разлика, а пък цената им е една и съща в магазина. 
      Какви други Mini Amps използвате, или ви харесват, дайте примери и прочее.

п.п. аз лично не намерих такава тема, искрено се извинявам ако съществува. 

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.