Към съдържанието

Снимка

50 стъпки към по-добър китарен тон

• Please log in to reply
5 отговора на тази тема

#1 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 17 април 2015 - 15:22

Една хич не лоша статийка от Music Radar, има доста верни и полезни неща и съвсем малко плява:

http://www.musicrada...tar-tone-528489

#2 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2150 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 21 юли 2015 - 12:15

Това мнение напълно съвпада и с моето твърдо убеждение, което упорито поддържам и практикувам от години!

"Buy a good acoustic and play it a lot.

Not only do they sound fantastic, but it’ll promote sure, strong fingering when you switch back to electric, thus improving the clarity and sonority of your playing."

Понеже през последните 7-8 години не свиря със струни по-тънки от 11-ки и то акустични, пръстите ми вече не могат да усещат 9-ки, които ми се струват като ластици, а 8-ците направо са ми като сополи.

Проблем имах първите 2-3 години, защото пръстите често ми се схващаха, но от 3-4 години това отшумя и скоро не помня да ми се е схващал пръст.

Този пост е редактиран от Лими: 21 юли 2015 - 12:24

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#3 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2150 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 22 юли 2015 - 09:28

Нещо не съм много наясно с true-bypass.

Имам BOSS - DA-2 | Adaptive Distortion  и когато е изключено захранването му или махната батерията - през него не може да минава сигнала от китарата ми. Това значи ли, че не е true-bypass? А също така ползвам Harmony Singer | TC-Helicon, през който също преминава китарният сигнал за да задейства съответната вокална хармония, но и той като е изключен от захранване не пропуска сигнал от китарата ми. Това значи ли, че не е true-bypass? А дали тези педали имат буфер?

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#4 shtur4o

shtur4o

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 589 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 22 юли 2015 - 11:22

Отговора и на трите поставени въпроса от теб е "да".

#5 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 22 юли 2015 - 15:47

Наличието или липсата на тру-байпас само по себе си не е нито предимство, нито недостатък. В определени ситуации е добре да има, друг път не - зависи кое в какво се включва и каква е връзката между тях.

Когато разни психари като Пийт Корниш строят кастъм ригове те вземат предвид всяка джаджа по пътя на сигнала и съобразяват входни и изходни нива и импеданси дали трябва да има буфери между отделните ефекти и т.н. В крайна сметка се получава идеален вариант за "ефектиране" на китарния сигнал с минимални загуби на честоти, добавяне на шум и други гадости.

#6 urgent

urgent

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 83 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Бузуки

Публикувано 20 октомври 2017 - 16:52

Всеки китарен педал може да се направи true bypass с един допълнителен "мост" ако е нужно :) но не е за всеки работа :) 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни