Jump to content
Българският форум за музиканти

китарен гриф


Recommended Posts

Здравейте,

 

Прагчетата на грифа на китарата ми започват лека полека да се изтъркват и се чудех за няколко решения на този проблем, но не съм сигурен, кое ще е най-добро:

 

1. Стандартна смяна на прагчетата (ако може някой да предположи колко ще ми струва това, понеже никога не ми се е налагало да го правя).

 

2. Поръчка на нов гриф (намират ли се български лютиери, които могат да свършат добра работа или е по-добре да поръчам от някъде).

 

Честно казано, навит съм повече на смяна на целия гриф, тъй като дебелината на сегашния не ми е много удобна. Ако някой може да даде мнения и да каже дали има опит с такива процедури ще съм много благодарен. Живея в София и китарата, за която става въпрос е Squier Classic Vibe Strat 60's.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никони, ненужна ирония, не смяташ ли? 

 

Смяната на позиции (прагчета) е стандартна процедура при електрическите китари и бас китари, която всички лютиери извършват. Подобен човек би могъл да промени и профила на грифа (в някакви разумни граници), така че да ти стане по-удобен. Мога да препоръчам Коцето (www.kdbasses.com/) или Диката (www.dikaguitars.com), които са признати като добри специалисти и коректни хора. 

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ориентировъчно цената е 100-120-150 лева. Предполагам зависи от вида на грифа + някои други променливи.

 

Тази китара (с изключение на адаптрите) си е доста добра тояжка, не я разваляй с някакви други странни грифове. Като не ти е удобна я смени цялата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е за рефрет :)

Ако ще правиш нов гриф, ще ти излезе повече от китарата.

Оттам ще поискаш да смениш адаптери, ключ .... и по-добре послушай Baby Thomas :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси във Фейс бук Илко Мишов, много добър лютиер + перфектен китарист. Цените му са напълно разумни.

 

https://www.facebook.com/ilko.mishov?fref=ts

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Classic Vibe серията  на Squier са добри инструменти, аз ги предпочитам пред мексиканските Fender. Както се написа, с една смяна на адаптерите ще имаш съвсем приличен инструмент. Ако профилът на грифа не ти е удобен, аз бих ти препоръчвал да не го преправяш, тъй като китарата ще стане трудно продаваема, а и резултатите не са 100 % предвидими откъм удобство. Нов гриф при добър лютиер ще струва колкото цялата китара или дори повече, както написа jabs.

Имаш два разумни варианта: или да отремонтираш праговете (смяна може и да не е нужна) и да се примириш с профила на грифа или да търсиш на старо гриф от Fender/Squier с по-плитък профил. Такива излизат отвреме навреме в тукашния базар. Третата ти опция е просто да я продадеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Classic Vibe серията  на Squier са добри инструменти, аз ги предпочитам пред мексиканските Fender. 

Е това горното ще е  вярно , ако се има и предвид от кое производство ще да е този мексикански Фендер . 

Пипал съм такъв Fender -Squier и мойто си мексиканче от 95 година не бих го разменил...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.