Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да си запиша барабаните


Recommended Posts

Понеже съм скаран с техниката, имам едно питане. В тубата всякакви барабанисти качват аматиорски видиа с доста прилично качество, направени например в спалнята Как мога и аз да си направя такъв запис, да върви някоя песен, аз да свиря барабаните, като едновременно се записвам. Какво трябва да си купя за да стане това, казвайте, че нищо не вдянам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1- с 4 до n  на брой микрофони  през многоканален аудио интерфейс  в DAW  (препоръчителен)
Вариант 2 - с видЕокамера
Вариант 3 - с телефон. (най АМАТЬОРСКИ)
и т.н.

При всички положения е най добре  песента да я добавиш в последсвие към записа на  барабаните за да можеш да балансираш нивата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички камерки и телефони обаче са с неподходящи за такива нива микрофони. И съответно нищо не става. :)

 

П.П. Клипва, пращи, гъгне и т.н. Жив УжасТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант 2.5. Single Mic Full Kit  . Има и вариант 2.6 - с портативен хенд рекордър. И в двата случая трябва обаче много внимателно да се подходи към правилното позициониране на мирофона.

П.С. Микрофонът на новите iPhone 6 не прави драми. Компресира...доста успешно. Не знам какви алгоритми са слагали, но никога на ми е предирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са единствените два случая, които са изключение от правилото (поне за които аз знам). Само заради това по-горе написах "почти всички". :)

 

Но не съм ги тествал само за дръмсет как ще се получи, така че не мога да споделя личен опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, четейки внимателно въпроса мога да ти кажа, че трудно ще получиш отговор. Основно защото нямаме идея какво търсиш и какъв е критерият. Пояснявам- ако за теб ОК е да се чуват барабаните ти върху песента, без значение дали звукът е много добър може да се мине и евтино. Ако обаче търсиш наистина добър звук и нямаш идея откъде да започнеш тогава темата става безкрайна и сложна. Трябва да се подготвиш и за доволно изваждане. 

Примерна опция 1: Най-лесното е един рикордър (който внимателно ситуираш- има и туториъл отгоре). Слагаш слушалките, пускаш песента и записваш с рикордъра чист дръм трак. След това със софтуеър за аудио обработка (търси прост, защото DAW софтовете са по-сложни и за горното упражнение не дотам нужни) наслагваш твоя дръм трак върху аудиото. По възможност аудиото да е друм бекинг трак - демек без барабани. има такива в нета.

Опция 2: Ако тръгнеш по сложния път- 1. Доста пари+желание и търпение+Умения за работа със звукообработващи програми; 2. Помещение; 3. Микрофонен сет; 4. Многоканален интерфейс; 5. DAW апликация+Компютър; 6. Много време

Сега се запитай колко наистина ти е мерака и на база на отговора реши по кой път ти се поема. 

Аз лично ако искам перфектен запис бих отишъл в някое студио и бих платил 50-100ина лева за час-два запис, от който ще получа перфектен резултат за целите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти..аз преди месец записах кавър по метода с единия микрофон.

 

 

 

Според мен се получи доста задоволително като звук. Видеото е снимано отделно. Микрофона е кондензаторен Behringer B-1 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.