Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за бас Cort Action VI-A


dzwer

Recommended Posts

Не успях да намеря мнения във форума.

Става дума за това чудо: http://www.musicworld.bg/bg/c_401/i_50821/Cort_Action_Vl_A.html

Евтин 6 струнен бас, който с разни отстъпки може да се вземе за около 320лв. :)

Някой виждал ли го е на живо, свирил ли е на такъв?

По чужди форуми пишат, че си заслужава като за евтин инструмент, дори най-дебелата струна си звучала добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството , че си си отговорил на питането.. Аз ще го систематизирам. Евтин, за прите си става , ниската струна евентуално звучи добре и не по- тихо от другите. Според мен такива тояги си имаш .. По- добре вдигни левел, разпродай траверсите и си купи нещо истинско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Гого. Имал съм контакти с нискокачествени 6-струнни, след които ти се приисква да не си се раждал на този свят.

По всяка вероятност твоят случай е точно такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cort-a го продадох отдавна, Warwick-а за сега не ми се продава...

За следващата бас среща може и да успея да си го взема това дръвце  :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо вместо да се дискутира по принцип, просто не отскочиш до магазина на "Искърско шосе" и не се сдобиеш с впечатления от първа ръка, написал си, че си от София. Вероятно инструментът няма да е с оптимален setup, но пак ще добиеш много по-ясна представа, отколкото от форумни писания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах, но бях с единия ми син(който скоро ще прави 5 години) и успях само набързо да го разгледам, но без да го включвам.

Като изработка и усещане ми допадна. Разстоянието м/у струните ми се видя доста малко...

В магазина казаха че имало само 2 бройки налични, явно от доста време застояват.

Днес пак взех от един приятел 5 струнен къстъм бас(Гого е свирил на него, има го в записите от първата бас среща в Тонстудио2), да видя дали ще се справям с 5 струни, че тия 6 ми се видяха малко множко  :lol:

Но ако се продаде 15 инчовото кубе Лариос, което продавам, сигурно ще си взема един такъв. Най-малкото ще стои като украшение на стената!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не мога да разбера какво е това безумно увлечение по басове с възможно най-много струни. Значи, не знаеш как ще се спрвиш с 5, 6 са ти множко, разстоянието между тях ти е малко..., но си твърдо решен да хвърлиш едни 350 кинта и да си купиш "украшение на стената".

Защо не се разходиш из софийските галерии, знаеш ли колко млади и даровити художници има, със сигурност за тези пари ще си купиш нещо красиво, чиято цена (за разлика от този бас), би могла и да расте във времето. Ще бъде многократно по-подходящо стенно украшение.

 

Наистина, съвсем приятелски съвет, използвай си малко повече главата. Следвай някаква НОРМАЛНА ЛОГИКА. Щях да се опитам да те разбера, ако имаше излишни пари за хвърляне, но от написаното от теб излиза, че съвсем не е така.

 

Горенаписаното е без никакви лоши чувства.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картини не харесвам...

Излишни пари нямам, ако имах да съм си го взел до сега.

И не е безумно увлечение, а някакъв вид тръпка. Не знам как да го обясня. Но не ми е фикс идея!

Не се обиждам от подобни постове - всеки има право на мнение, за това е форум  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси си  втора ръка някоя тояга за около 100-150 лв.,просто за проба,изскачат такива в олх.Ако имаш 5 стурнен бас можеш да го настроиш  EADGC,но само с подходящия за целта сет струни или си намери само 1ва от шест - струнен комплект,не заради друго а за да видиш как е като пръстовки и т.н.Общо взето ако не солираш или не вкарваш някакви акорди,няма идея според мен да си взимаш шестица.,само един въпрос и то приятелски - ще имаш ли нужната техника за мютване на 6-струннка?Все пак парите са си твои и ти си решаваш как да ги харчиш.Корт имат и сполучливи модели,нямам идея този дали е между тях,но ти си имаш слух и разбирания,така че-пробвай смело в някой магазин,ако го вземеш на добра цена поне няма да се набуташ много после.

 

С тази 34" скала :crying:

Това го оставям без коментар,защото наистина не разбирам защо се появяват такива постове от хора,които ако си направят труда да почетат малко,ще видят,че няма едноличен победител в 34 срещу 35" дебата и няма и да има.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основният въпрос беше: "Някой виждал ли го е на живо, свирил ли е на такъв?"

Никой не писа по него.

Все пак благодаря за мненията.

За сега имам 4 струнен с нормално разстояние м/у струните при бриджа(19-20мм) и от онзи ден един 5 струнен с по-малко разстояние(16-17мм). Тоя 6 струнен мисля също е с 16-17мм разстояние. Ще подрънкам на 5 струнния и ако ми допадне по-малкото разстояние, на следващата бас среща може би ще можете да поплюете 6 струнния на живо  :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баса става горе долу лови ниската струна

но има доста добро и евтино за момента решение

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_567/Pickups_for_String_Basses.html

 

 като всички по нови кортове качеството в сравнение с по стари серии е занижено доста
грифа малко дебелее
електрониката  също свири прилично
разстоянието между струните си е стандартно  16 мм като повечето 6 струнни басове  
има нужда от правене на някои корекции но определено за цената си свири добре

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"All of the HZ bass models feature solid bar magnets that cover the entire width of the strings so any string layout can be used." - Значи един и същи адаптер става за нек и бридж адаптер?
Много добра цена са дали за тези адаптери, чак да се замисли човек :)
За около 450лв. ще излезе баса, два нови адаптера EMG HZ, мек калъф за баса и широк колан... Това с отстъпките разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

два еднакви са по принцип на тоя модел за бридж и нек

 

а цената си ок 

има един  грък Ставрос басист

изкупил е фалирал магазин и ги разпродават така поне ми казаха

имаше и 10 бутикови баса но ги изкупиха

Редактирано от temerut
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.