Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ и съвети при ъпгрейд на домашно студио.


Recommended Posts

Здравейте! Първо, както се вижда съм нов във форума и бих бил благодарен на вашите съвети по темата. Обичам музиката и се заигравам през свободното си време, колкото и малко да е то. Музикалните инструменти не са от силната ми страна, но като за хоби и за слухар може би доволно на пиано. Сега да минем по същество. Започнах да си изграждам домашно студио за занимавка през свободното време, като ще ползвам следната конфигурация, която пренареждам в друга кутия, защото не се събира всичко и най-вече охладителя на процесора: Intel Xeon Core Quad 2.4 GHz/8M Cache, Kingston SSD 512 Gb, RAM 8Gb - 4x2Gb DDR2 Kingston, FireWire Controller 3x1394, Видео - Zotac GTX 670 2gb 4k Ultra HD, и две звукови карти Creative Audigy SB0090 с външен контрол модул SB0010 и Asus Xonar d2x/xdt/a , които за сега ползвам със фантомно захранване на микрофона. За в момента си използвам следните компоненти: Кондензаторен микрофон - sE electronics sE2200a, слушалки - Monster Beats By Dr. Dre Pro, Поп филтър, звуко изолационен материал с пирамидална структура и един DJ Controller Numark N4, който си го ползвам за други цели. Искам да ме посъветвате каква външна звукова карта да си взема нещо, което да е на Firewire и да е доста добро тъй, като смятам да заменя досегашните две. След известно време смятам да заменя компютъра със АйМак 27 и микрофона с Neumann U87/89 или sE electronics GEMINI II така, че да не сменям пак звукова карта с по добра.

Благодаря педварително за всички съвети и критики които също бих приел като съвет.

А това тук е компютърчето което ползвам.

8035795F.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами държа на това, защото смятам да ги ползвам. В такъв случай AKG би ли бил добър избор или по точно К701 или К712 виждам че са висок клас?

 

 

 

Сори за спама който в момента правя, но забравих да спомена в съветите и предложения за активни монитори. Харесал съм си две марки монитори, но нека някой по опитен да изкаже мнение относно марка и качество. Става въпрос за KRK Rokit RP8 G3 или YAMAHA HS8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iMac нов ли ще вземаш или някакъв употребяван? Защото моделите от 2012 г. и насам вече нямат FireWire порт и малко трудно ще включиш там интерфейса. Освен ако не е "двоен" (да поддържа FireWire & USB или пък FireWire & Thunderbolt).

 

Бюджет за интерфейса? 200/2000 лева? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква употреба ти трябват слушалките? Искаш да ги използваш за мониторинг докато записваш или като допълнителен източник на възпроизвеждане т.е. за сравнение по време на обработка на вече записания материал? В първия случай ти трябват затворени слушалки, а във втория полуотворен тип биха били по-подходящи.  

AKG k271,  Shure SRH840, Beyerdynamic DT770 са модели от затворен тип, които вършат чудесна работа. Полуотворени - AKG K240, K701, K712, Sennheiser HD650, Beyerdynamic DT990. Има и много други, естествено, но от изброените имам някакви лични впечатления и/или са се наложили като стандарт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Цецо, съвсем спокойно можеш да включиш Fireware карта в thunderbolt порт, трябва ти само един преходник за около 70 - 80 кинта :)
Аз до скоро карах така бе никакви проблеми. Дори преходникът си е от Apple.
 
@VASQO

По това, което пишеш и имаш явно ще правиш ЕДМ. Има доста добри DJ контролери с вградена звукова карта, като например NI Traktor Kontrol.

Ако няма да DJ-стваш според цената на микрофона ти препоръчвам:

 

Universal Audio Apolo Twin - 1650 лв. ( Само ако имаш thunderbolt port, всички нови макове имат )

 

RME Fireface - 1500 лв. (Fireware)

 

Apogee Quartet - 3000 лв.  (USB)

 

Това е като отправна точка, виж колко входа/изхода ще ти трябват и разгледай и други продукти на гореизброените фирми. Което и да вземеш, няма да сбъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рафо, този Thunderbolt-to-Firewire adapter пишат, че не работи с дивайси без собствено захранване. Ти какво и как си ползвал?

 

Не се заяждам, питам да се информирам. Добре е да се знае! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iMac нов ли ще вземаш или някакъв употребяван? Защото моделите от 2012 г. и насам вече нямат FireWire порт и малко трудно ще включиш там интерфейса. Освен ако не е "двоен" (да поддържа FireWire & USB или пък FireWire & Thunderbolt).

 

Бюджет за интерфейса? 200/2000 лева? :)

Ами не 2011 година е машината с най високия клас на конфигурация, понеже се занимавам с ремонт на компютри и компютърни системи та спечелих търга за машината, която е с повреда във видео картата, което не ми е никакъв проблем за отстраняване и така. Колкото до бюджета около 1600 лева..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква употреба ти трябват слушалките? Искаш да ги използваш за мониторинг докато записваш или като допълнителен източник на възпроизвеждане т.е. за сравнение по време на обработка на вече записания материал? В първия случай ти трябват затворени слушалки, а във втория полуотворен тип биха били по-подходящи.

AKG k271, Shure SRH840, Beyerdynamic DT770 са модели от затворен тип, които вършат чудесна работа. Полуотворени - AKG K240, K701, K712, Sennheiser HD650, Beyerdynamic DT990. Има и много други, естествено, но от изброените имам някакви лични впечатления и/или са се наложили като стандарт.

Значи слушалкита смятам да ги ползвам за мониторинг по време на запис и предпочитам да са от висок клас..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Цецо, съвсем спокойно можеш да включиш Fireware карта в thunderbolt порт, трябва ти само един преходник за около 70 - 80 кинта :)

Аз до скоро карах така бе никакви проблеми. Дори преходникът си е от Apple.

 

@VASQO

По това, което пишеш и имаш явно ще правиш ЕДМ. Има доста добри DJ контролери с вградена звукова карта, като например NI Traktor Kontrol.

Ако няма да DJ-стваш според цената на микрофона ти препоръчвам:

 

Universal Audio Apolo Twin - 1650 лв. ( Само ако имаш thunderbolt port, всички нови макове имат )

 

RME Fireface - 1500 лв. (Fireware)

 

Apogee Quartet - 3000 лв. (USB)

 

Това е като отправна точка, виж колко входа/изхода ще ти трябват и разгледай и други продукти на гореизброените фирми. Което и да вземеш, няма да сбъркаш.

Определено няма да диджействам, контролера беше поредната играчка която си купих да разгледам и която за купони е идеална. Относно това за което ще се ползва е за запис на вокали и искам компонентите да са Пт по висок клас за да има и прилично качество, не само доволно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Пич, малко е опасно да ги редиш тия голи платки по кревата. Помисли за защита от електростатичен разряд.

Benchstat.jpg

Редактирано от exxct
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва можеш да го видиш само в някоя друга държава, пък ако се скапе което до сега не ми се е случвало ще ремонтирам, ако пък ли не ще си купим други... ;) Между другото така и не видях мнение за мониторите които бях споменал по горе... Yamaha или KRK със съответните модели в поста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.