Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на каподастър


emo les paul

Recommended Posts

Трябва ми за акустична и електрическа китара. Не знам дали има значение какъв точно ще е .Спрял съм се на този stagg SCPX-CU BK  или  Fire&Stone като вторият не мога да разбера дали е с контрол на затягането и дали трябва да има такъв изобщо? Четох в някои теми тук ,че някои капота не притискали добре всички струни или пък ги притискат прекалено силно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.jimdunlop.com/product/electric-trigger-capos

 

Това ползвам аз от 5 години поне, и няма натягане към него, а не се е отпуснал, стяга си перфектно всички струни.

Предпочитам щипка защото го ползвам само за няколко песни и на различни прагчета, което ми позволява да го местя лесно и бързо, докато тези които са със затягане са по скоро за постоянно закрепено капо.

Супер съм доволен, защото става за класическа китара, за електрическа, та даже и за седемструнната ми пасва идеално  ;)

Редактирано от Krasen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След близо 50 години свиренена акустични китари и ползване на всевъзможни модели бих ти препоръчал Fire&Stone, много лесен за употреба и не пречи на ръката при свирене. Много удобен е и този модел на Dunlop http://www.thomann.de/de/dunlop_14cd.htm, може да си го поръчаш в Динакорд.

И едно малко, но нужно уточнение, това приспособление се нарича Capo, а Capo d'Ástro е модел на определена фирма. Иначе става като оная простотия "ксероксът ни е минолта..." Ето това и само това се нарича Capo d'Ástro

 

6ecdd6287d31f52e.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.