Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов усилвател, подходящ модерен метъл


Rezachka

Recommended Posts

Здравейте,

 

Взел съм решението, да сменям транзисторното кубе с нещо по-сериозно, именно лампова глава с кабинет.

Музиката която харесвам и звука към който се стремя е модерен, каквото бихте чули от  дет метъл / метълкор / алтърнътив, около 2005г и насам... Надявам се това да ви помага да добиете представа, повече, от колкото да ви обърка.

За сега съм се спрял на ENGL Powerball II и мнението ми е изцяло базирано на това, което съм чул от youtube. Просто не намирам къде да го чуя на живо, пък ако искам да го сравня с други, става сложно...

Струва ми се, че на каквото и да се спра, ще трябва да се поръчва от германия. И за това пиша този пост, нямам достъп до такива усилватели в Пловдив, и имам нужда от помощ с избора.

 

 

П.С. Mesa са ми извън бюджета, иначе dual rectifier беше първото нещо за което се сетих като си помислих за лампова глава...

 

Поздрави

 

Иван

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Powerball-а няма да съжляваш ,аз свиря от няколко години с такъв.

Малко далеч ми се падаш като местоположение, иначе няма проблем да дойдеш да го пробваш.

Недей да съжаляваш за меса -та имах точно dual rectifier преди него и го продадох.

По гейн и стегнато звучене ,въобще не може да се мери с енгл-а.

Редактирано от Dean
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би, това е само мое мнение и не претендирам да съм прав, може да помолиш някой услужлив колега с процесор, като Axe FX, да ти запише семпли с някой усилватели по твой избор и да ти ги прати или да ги постне тук в темата. Иначе може да погледнеш и усилватели, като Laney Ironheart 60, Blackstar HT Metal 5 (head) или да си поръчаш усилвател от Галин (Garland amps), а и последния вариант ще ти излезе по-евтино, освен ако не искаш усилвател от магазин. Не претендирам да съм прав!  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си падам особено по тежка музика напоследък, но имам някакво поовехтяло отношение. Свирил съм и с двете апаратури. Енгъла, според мен е значително по добър! Наистина въпрос на вкус все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е Меса да е Ректо. Така или иначе Кемпер според мен.

5150/6505 също е много добра и е по-евтина от другите алтернативи.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-сериозен отговор. Изборът на такава техника е сериозен и не можеш да се довериш на тубата. Всеки от гореспоменатите усилватели е супер. Всеки би ти свършил работа. Аз лично имам 3 от тях и нямам фаворит. Horses for courses както се казва. За мен Kemper-а беше решението. Откакто го купих и месата и пийвито берат прах, а ENGL-a и един Garland продадох. В репетиционната имаме и едно Laney Ironheart, което също е супер между другото.  Помисли добре и за кабинет, защото там изважднето също е голямо. BTW наскоро тествах една Меса Mark 5 25w и супер много ми хареса. Цената също е ок. Всичките тези опции само доказват, че сам трябва да си избереш. Напомпаните и супер миксирани видеа в тубата не дават добра идея. Като пипнеш и посвириш ще знаеш кой е твоят звук.

 

P.S> Относно Dual Recto-то. Много специфичен амп. Иска задължително овърдрайв. Супер EQ според мен- дава адски много опции. Самичък не звучи супер, но в микса е адски специфичен и обемен. ENGL-ите са по-лесни за дайлване, но не смятам, че са по-добри. Просто са различни. Аз избрах да си задържа ректото.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце гласувам за Kemper :) Има къде да го пробваш в София.

Mark V 25W е много апетитна хапка, за която се облизвах до скоро, но и при мен в последно време лампов ,и аналогов гиър берат прах :)

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите. Само ако знаех, че някъде ги има всички тия глави на едно място, веднага паля колата и отивам да ги пробвам. Разбирам че това си е и въпрос на вкус. Различни китари съм пробвал, и съм решил каква искам за себе си, но лампоси усилватели... друг въпрос.

В магазин в Пловдив съм виждам само Bugera комбо и Orangе. Също ако някои има опит с Bugera ако може да спотдели мнение, тъй като цената им е доста по-ниска.

Бюджетът не е твърдо решен, ако трябва ще поизчакам и ще събера повече, стига да си заслужава. Но все пак свиря само любителски. За сега мисля вариант да се побера между 3,000 - 4,000 за ампа и кабинета и един tube screamer и ако останат пари за един дилей ефект :)

Видях в продавалника Powerball 1 за 1500лв, изглежда като добър вариант, мога да ида да го чуя.

 

...или да си поръчаш усилвател от Галин (Garland amps), а и последния вариант ще ти излезе по-евтино, освен ако не искаш усилвател от магазин.

Това ме заинтригува

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bugera, както неведнъж е споменавано е марка на Behringer.  Общо взето копия на известни усилватели, изработени с възможно най-евтините части и материали и по най-евтиния възможен начин от нископлатена работна ръка в Китай. С една дума, ако не менте, то със сигурност евтино копие.

 

Ето въпросният ENGL:  http://musicdivision.bg/%D0%A3%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-amps-amplifiers/%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-guitar-amps/engl-powerball-ii-head

 

Имат магазин в София, където можеш да ги чуеш и сравниш с други модели, както и с други марки. Всичко на едно място обаче няма как да пробваш, поне не и у нас.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛР ти имаш Бугера,ползвал си такава,чувал си я на живо или просто така да се знае.Да не би случайно Ибанците в Икономов,да не са китайски или индонезийски.За работен кон Бугера си я бива,вече ако се търси престиж е друга работа.С бюджет 3 бона има много опции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сега трябваше да купувам амп и кабинет и имах бюджет 4 бона без никакво съмнение щях да взема Peavey 6505(5150)/Orange(ENGL) 4x12. Малко над 4 бона, но яка комбинация. Първият пауърбол има не много красиви отзиви в нета, но и това е до вкус. За tubescreamer бих избрал Maxon или на Ники Фена овърдрайва, който има яки опции. 

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.