Jump to content
Българският форум за музиканти

Mнение критики


Stoyanov67

Recommended Posts

отдавна не съм публикувал нищо. ето още едно изпълнение за тези на които им е интересно да видят напредъка ми. Песента е The Scientist - Coldplay 

https://soundcloud.com/mike-stoyanov/coldplay-the-scientist-cover

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

^Все още е доста фалшивичко. Всъщност, мисля, че можеш да го чуеш и сам.

Ако не можеш - това вече е известен проблем. Вярното пеене изисква верен слух.

Най-добре, засега зарежи тия алтернатив-рок и подобни провикваници. За да започнеш да улучваш тоновете,

трябва да пееш хубави мелодии. Пробвай малко БГ естрада, италиански песни, ако щеш и детски песни - на този етап, не е нужно, да се опитваш да пееш височини, нито пък тембърът е нещо страшно важно на този етап. Не залитай и в имитаторство.

Засега, просто трябва да започнеш да пееш мелодии ВЯРНО - преди, да си направил това, едва ли другото има голям смисъл. Има още нещо, относно пеенето на високи тонове - хубаво е, да излизат с лекота, до леко напрежение (всеки си има някаква граница). Ако се мъчиш, когато пееш, мъчиш и слушателя.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за съжаление няма как, по отношение на верния слух , ако го нямаш .... Не виждам как ще го развиеш.

Говори с Вяра от форума , тя предлага уроци , вероятно ще помогне.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Може ли и на мен да ми дадете мнение :D Много ми харесва да пея, направо се разбивам. Пея от година, свиря от 3. Искам да стигна Myles Kennedy :D Искам мнение имам ли някакви шансове и данни? https://soundcloud.com/teodor-todorov-23/by-tedo Другите песни не ги пускайте :D Отдавна са трябва да ги запиша наново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Stoyanov67 твоите песни ги няма в облака. Към tedo1311 за песента Искам Ти Да Ме Държиш като цяло ми харесва тембъра на гласа ти, но има доста работа защото на места чувам фалшиви тонове. Аз не съм професионалист, но според мен имаш потенциал, но трябва много, много сериозна работа най-вече с вокален педагог. Има и самоуки хора които се справят много добре ако се фокусираш по-прецизно си мисля, че ще можеш да изкараш пълния потенциал на гласа си. Тук в този раздел има една тема която е натъпкана със свръх много полезна информация видео уроци, туториали ютуб канали и книги насочени в тази насока. Успех ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и на мен да ми дадете мнение :D Много ми харесва да пея, направо се разбивам. Пея от година, свиря от 3. Искам да стигна Myles Kennedy :D Искам мнение имам ли някакви шансове и данни? https://soundcloud.com/teodor-todorov-23/by-tedo Другите песни не ги пускайте :D Отдавна са трябва да ги запиша наново.

Значи , добре е като за начало , веднага ти казвам ,че има неточни моменти, друг проблем затихваш във края на всяка дума, завършвай фразата с еднаква сила и ще се чуеш колко по-добре ще звучиш, изнасяй гласа пред теб самия и разбира се изполвай диафрагмата , нещата ще станат! Вземи няколко урока има полза.

Успех!

Редактирано от LP1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Отговорено (Редактирано)

http://www.smule.com/recording/ben-loncle-soul-seven-nation-army-acoustic/79475619_324049196

 

http://www.smule.com/recording/oasis-wonderwall/623938015_323546772

 

публиквувам нов линк понеже трябваше да сваля старите от soundcloud заради copyrights. първото е дует, второто соло 

отнова всякакви мнения и препоръки са добре дошли

Редактирано от Stoyanov67
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тембъра на гласа ти ми допада много :). Според мен има смисъл да се занимаваш с пеене, на моменти долавям някои фалшиви тонове, но като цяло пеенето е приятно. На мен ривърба ми идва в повече и съскането на майка ... Успехи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

crunk
благодаря за мнението

за нямам амбиции да се занимавам с пеене но за една година съм доволен от напредъка, само за сравнение цитирам коментар от миналата година:

 

С "няколко урока" няма как да стане! Поне най-малко 50 урока и много упорити упражнения в домашна и публична обстановка. Чувам много фалшиво интониране, неритмичност, липса на динамика и никаква емоция. Иначе тембъра е звучен и при добро желание с прилагане на постоянна дисциплина и осмисляне на проблемите ще се появят и добри резултати до 2-3 години. Успех! :thumbs_up::rockon:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм. на всички ослушващи се които се притесняват че пеят доста фалшиво - don't give up!

единствените уроци на които аз ходих бях на адрес youtube.com и ми струваха 0 лв.

 

ако искате след това да го докарате to the next level, платете на някого ако имате средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тембърът е добър и звучи с характер. Фалшивото пеене обаче не е от липса на вокална техника. Слушах ти изпълнението на Oasis. Според мен просто "не чуваш", а това не се оправя. Ако ти се пее обаче и ти доставя удоволствие,пей си.В това няма нищо лошо,дори е хубаво. Но професионално не мисля,че би могъл да се развиеш. Нека не ти звучи като присъда.Просто не всеки е роден за певец, музикант...При мен с рисуването е така...А сестра ми и вуйчо ми са художници :-)

Редактирано от monynikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за мнението, както вече казах нямам амбиция да се занимавам професионалсно. иначе си го чувам къде е фалшиво, no worries. много малко хора са tone deaf (около 6% от населението) и ако ги махнем тях, всеки останъл човек може да развие перфектен слух и перфектен пич.

така че това или го имаш или го нямаш, или си роден или не си, си е просто bulshit

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.