Jump to content
Българският форум за музиканти

Laney Ironheart IRT15H + iso box, Cranked Amp


dickens

Recommended Posts

Записах нещичко...

Усилвателят е понацепен на 6, доста над поносимото за стая въпреки 1 ват. В десния канал Warmoth, в левия Gibson LP, гейнът е на 2 часа. Не съм търсил sweet spot-а на говорителя, под 45 градуса е около центъра някъде...

 

 

Интересува ме мнението ви за тона на китарите, по-скоро какво не ви допада :)

Enjoy!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега!
Предполагам, че Warmoth-ът ти е с адаптери с по-висок аутпут, чувам ефекта от гейна там по-ясно изразен във високите честоти. Гибито пък дава повече ниски среди според моето ухо. Но не мога да кажа, че нещо не ми допада. Абсолютно нормално е, 2 различни китари като устройство и параметри, няма как да са еднакви. Все пак фаворитът за мен е LP. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следих темата относно китарата с интерес. Така и не разбрах последно какви адаптери сложи?

Левият канал на мене повече ми допада. Китарата в дясно звучи сухо.

Харесвам мазен и понапържен драйв. Китарата в ляво звучи точно така. Съдейки по звука мисля, че си останал на варианта Seymour Duncan TB-6 Distortion на bridge!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите. На мен и двете китари ми звучат сега с прекалено много среди, дължи се естествено от EQ-то на усилвателя. Забравих да уточня, че и двете са записвани с абсолютно еднакви настройки. Има какво още да се желае от Warmoth-a, може би ще подобря звука ако малко снижа адаптера да понамаля аутпута. Гибито си е Гиби :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може би Гибито е малко по-добре. А може пък да искат различно EQ.

 

Но комбинацията на двете е доста добра. Малко ако вдигнеш десния канал (мен ми звучи малко по-тих (без да меря)) и събереш панорамите мисля, че ще стане още по-добре. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Един малко по-типичен траш саунд. Понапържих отпред с 2 камиончета...

 

 

Този път китарите са разменени, Гибито е в дясно.

Редактирано от dickens
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.