Jump to content
Българският форум за музиканти

Дигитално пиано до 700 лв.


Koobenot

Recommended Posts

Здравейте,

 

Търся дигитално пиано с 88 клавиша, за работа в пиано бар. На този етап съм се спрял върху няколко инструмента:

 

http://www.thomann.de/de/thomann_dp25.htm

http://www.thomann.de/de/thomann_dp_26.htm

http://www.thomann.de/de/studiologic_numa_nano_compact.htm

 

Какво бихте препоръчали като предимства и недостатъци?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих си купил пиано с марка Thomann, нито Studiologic. Това последното даже няма хамър механика. Бих препоръчал малко да вдигнеш бюджета и да гледаш за нещо от Casio, Yamaha, Kawai, Roland, макар че само Касио се вписват в по-нисък бюджет.

 

Ето ти едно Касио (най-евтиното) за 800лв:

http://www.thomann.de/gr/casio_cdp_130_bk.htm

 

За още 88лв отгоре нещата стават дори по-сериозни:

http://www.thomann.de/gr/casio_cdp_230r_bk.htm

 

Виж и тези:

Yamaha P-35 B 

Yamaha P-45 B 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thomann - куча марка, вероятно е с клавиатура на Fatar, които са кофти и се развалят, а може и с някакви още по-гадни. Същото важи и за Studiologic, които са бранд на Fatar.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

За още 88лв отгоре нещата стават дори по-сериозни:

http://www.thomann.de/gr/casio_cdp_230r_bk.htm

 

Вчера ми я донесоха с любезното съдействие на VISIARTS, 

определено я препоръчвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Thomann - куча марка, вероятно е с клавиатура на Fatar, които са кофти и се развалят, а може и с някакви още по-гадни. Същото важи и за Studiologic, които са бранд на Fatar.

За Fatar не съм съгласен. Механиката на Fatar e много хубава. Даже първокласна :) Имат няколко вида, скъпите са супер. Спокойно бих ги ползвал. Издържат тест за бързи репетиции на един клавиш, което е доста е показателно. Имам предвид мой тест. За издържливостта на клавиатурите Fatar не мога да коментирам.

Редактирано от acc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Томан със сигурност слагат най-нисък клас Фатар, ако изобщо са с тях. Нордовете, които са едни от най-скъпите професионални инструменти, са с клавиатури на Фатар, но доста хора по форумите се оплакват от това, че се раздрънкват с времето, правят проблеми, а там със сигурност се ползват високите класове на Фатар. Аз лично бих предпочел нещо, което е произведено от японски производител, по възможност в Япония :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете за бързи репетиции минават, защото Фатар от скоро започнаха да слагат трети сензор в клавишите, което е сега новата мода при хамър механиката в последните няколко години. Вече всички дигитални пиана от средния към високия клас са с трети сензор. Това позволява бързи репетиции, т.е. регистрира повторно натискане на клавиша, без той да се е върнал догоре и да е преминал после през най-горния първи сензор. Но не всички фатари са с три сензора, на сайта им може да се види, че това е допълнителна екстра и зависи от производителя, който ползва механиката им дали ще реши да поръча и тази екстра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Впечатленията ми от Fatar са от едни електронни пиана Farfisa, преди няколко години, които не са нещо особено, но много ми хареса механиката им. А, веднъж пробвах и един Studiologic, но той си беше в лошо състояние така или иначе. Май беше заливан с някви работи... Трябва да проуча кой ползва високите класове Fatar.

 

Иначе, аз в момента ползвам един скромен KAWAI CL 36, който ми върши хубава работа + Pianoteq от време на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен от сегашните пиана най-много ми харесва механиката на Kawai наистина. В момента ползвам ES7, който не е с дървени клавиши, но все пак е доста добър, има и три сензора, които подобряват репетициите, както и регистрирането на клавиш, който е натиснат, без да е бил върнат догоре и съм доста доволен. Може би има една лека идейка какво да се желае от звука им на пианото, но те си семплират собствените рояли, които както и Ямаха са си специфични японски рояли с като че ли малко по-остър звук, не е толкова дървесен и топъл като на Стейнуей. Макар че в последно време чувам доста хора да се оплакват от най-новите Стейнуеи, но за съжаление нямам възможност да дам лично мнение по тоя въпрос, а и излязохме от темата :D Иначе на Фатар не са никак лоши клавиатурите като усещане, мисля че добре имитират истинската механика на пианото, просто съм чувал за доста проблеми с издръжливостта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Благодаря ви за отзивите!  :thumbs_up: Имах възможността да изпробвам CDP - Casio 130 BK. Наистина, клавиатурата е хубава, но не ми харесаха семплите - нямат достатъчно състейн и има още какво да се желае като обем, специално на Grand Piano-то, електрическите симулации не са лоши. Спрях се окончателно на Studiologic Numa Compact и съм доволен от него. Клавиатурата я водаят semi-weighted, но има плавен ход и е приятна за свирене. По отношение на семплите нямам никакви забележки. :)

Редактирано от Koobenot
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможността на P-45 да записва директно върху USB, удвояване гласовете на полифонията от 32 на 64 (броят на тоновете, които могат да звучат едновременно)... От сравненията в Интернет, които съм виждал повече ми харесва звукът на P-45, звучи някак си по-обемно и ярко, но може това да е маркетингов трик и е добре тези неща да се проверяват на място. Ето едно нелошо сравнение:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

За още 88лв отгоре нещата стават дори по-сериозни:

http://www.thomann.de/gr/casio_cdp_230r_bk.htm

Вчера ми я донесоха с любезното съдействие на VISIARTS, 

определено я препоръчвам...

CDP 220R се намира за 750лв, в гаранция - според вас струва ли си?! Има ли разлика с 230r?
1000лв ми се виждат вече много за начинаещ (ново пиано ако взимам), а ако събера 1000+лв ще се загледам към KAWAI и ще стане една...
Голям плюс ще е ако е под 20кг, а Касиото е 12кг! Ще се свири вкъщи (упражнява), тепърва започвам курсове на акустично пиано. Разните там екстри на дигиталните пиана ще са от полза (звуци, MIDI in/OUT, split...), доколкото помня, ниския клас на Каwai нямат някои неща, които има Касиото... но пък механиката им е на друго ниво.
 

 

 

Thomann - куча марка, вероятно е с клавиатура на Fatar, които са кофти и се развалят, а може и с някакви още по-гадни. Същото важи и за Studiologic, които са бранд на Fatar.

За Fatar не съм съгласен. Механиката на Fatar e много хубава. Даже първокласна  :) Имат няколко вида, скъпите са супер. Спокойно бих ги ползвал. Издържат тест за бързи репетиции на един клавиш, което е доста е показателно. Имам предвид мой тест. За издържливостта на клавиатурите Fatar не мога да коментирам.

 

 Съфорумник (Soundcraft) беше ми писал, че са били производство (механиката) на  Хонк-конгската фирма Mideli, която има традиция в този бранш.
 

Тестовете за бързи репетиции минават, защото Фатар от скоро започнаха да слагат трети сензор в клавишите, което е сега новата мода при хамър механиката в последните няколко години. Вече всички дигитални пиана от средния към високия клас са с трети сензор. Това позволява бързи репетиции, т.е. регистрира повторно натискане на клавиша, без той да се е върнал догоре и да е преминал после през най-горния първи сензор. 

 

 

Този трети сензор - има ли го CDP 220r и добре ли е да го има?

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.