Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за тема - която не се публикува.


Recommended Posts

Скъпи модератори.

 

В раздела "Търсят се музиканти" писах тема че търся музиканти които искат аз да им създам визуализации / видеоклипове.

 

Нека ви припомня за професията VJ - която работи на сцената рамо до рамо с музиканта и както него в реално време "свири" - но със светлина и изображения.

 

Искам да разбера причината да не ми позволявате да се свържа с потенциалните хора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркваш ме повече. Все пак пиша темата защото не разбирам и искам помощ.

 

Освен ако не ме третираш като лице извършващо "търговска дейност"?

А аз не съм нито магазин, репетиционна, студио, музикална школа или търговска верига.

 

Безработен съм и работя само за себе си - като това което "предлагам" може да се разбира по начина по който всеки свири на някакъв инструмент.

Не работя за фирма, нямам фирма. Имам подпис. Оставям си пръстите - правя изкуство.

 

7.9. За лица извършващи търговски дейности не се смятат групите и изпълнителите.

 

Аз съм изпълнител. Правя видеоарт.

 

Моят инструмент е светлина - визуализация която трябва да е в хармония с останалите части на една музика - не по-малко.!!!

Голяма част VJ използват миди клавиатури със заредени сампли на изображения - и "свирят" със тях в реално време.

На моите клипове гледам като произведение на изкуството - не по-малко от това как един пианист може да свири на пиано.

 

Обясни това ли е проблема?

 

Защото е доста забавно.

Все едно се опитваш да ме блокираш от това просто да изкажа какво искам да правя с други хора (които може и да не се намерят - просто пробвам)

Буквално чувството е като да искам да свиря (а аз и свиря) но със изображения.

Естествено че в перспектива ако може с това и да се прехранвам ще е най-добрия вариант. Но това е все едно да баннеш всеки професионален музикант от форума защото може и да му платят - и да останат само аматьорите защото видиш ли- те нямат желания да превърнат това си занимание в единственото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, човек..."... новорегистрираните потребители в група newbies, няма да могат да ползват системата за лични съобщения докато не станат пълноправни членове на нашето общество..."  Май си пропуснал да прочетеш това:

 

http://forum.muzikant.org/topic/111979-ca-aaaeei-ii-aeiaudh-oidhoi/

 

Сега разбра ли, че не е лично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си търсиш група няма проблем, ако искаш да предлагаш платени услуги, ще трябва да си пуснеш обява в базара.

Между другото и в двата случая мисля лично да се възползвам, но дай да го направим както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като това къде мога и къде не мога да публикувам зависи от теб - прочети "съображенията ми" и прецени ти - къде да постна темата си.

 

 

Стандарта за музикален видеоклип е той да се направи от някакъв екип-студио - като "тона" на клипа се задава от музиканта - и изпълнителния супервайзер е длъжен да ограничи отделните желания и идеи на екипа с цел да срещне максимално множеството очаквания - на поръчителя, на масовия стандарт и т.н.

В едно такова място може да се и изредят 20 поп-музиканта искащи горе долу един клип и студиото пак ще е доволно да предостави услугите си. (на това се и надяват)

 

Това е една завършена "потребителска услуга".

 

Аз не предлагам това.

 

Аз нямам супервайзер - а лично мнение. Имам и пълна свобода да откажа "услугата си" - ако почувствам че например музиката не ми харесва.

Тоест това което правя е силно индивидуално.

 

В същност е толкова индивидуално че ако намеря меценат който да ме финансира - просто ще създавам свои видеоинсталации, видеоарт, скулптури, рисунки.

 

Парите определено са тежест за мечтите... но не желая да стават вериги!

Затова избирам много по-трудния път вместо да отида да работя във някоя фирма -

Да продължа да правя това което ме прави най-ценен - моите индивидуални идеи.

 

- Не предлагам услуга а по-скоро се предлагам като изпълнител-видео артист.

- Изпълнител предлагащ да свири експериментален видео джаз. Но да - НЕ безплатно.

 

В базара не намерих да се предлагат услуги на изпълнители... !

Например: - Аз свиря на пиано - предлагам услугите си за всеки ценител - да му съчиня соната...

 

Това е и причината да насоча темата си в "Търсят се музиканти" - поне това е вярно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-ясно от това не мога да ти го обясня:

 

Ако търсиш група с която да се изявяваш - пусни в "Търсят се музиканти"

Ако предлагаш нещо (каквото и да било) срещу заплащане - в базара. Има си раздел за услуги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.