Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни монитори за електронна музика


mitko5000

Recommended Posts

Здравейте хора,
Имам намерение да си купя монитори. Бюджета ми е около 500 лева. Предпочитам да са 8 инчови или да слизат максимално надолу в честотния обхват. Ще ги използвам за продуциране на електронна музика (транс, хаус, техно, хардстайл......). За момента нямам sound interface, но възнамерявам в най-близко бъдеще да инвестирам и в това. Смятам да ги свържа като за начало с нещо от този род http://www.musicworld.bg/bg/c_2268/i_49747/Bespeco_SLYMSJ180_Audio_Interlink_cable_1_8m.html . Знам, че не е много ефективно и много хора биха ме наругали за това което смятам да правя, но всичко с времето си :) все пак парите не растат по дърветата :). Смятам да вкарам колоните в стая, която е доста малка, ако е нужно мога да ви дам и размери. Няма акустично третиране, както казах всичко с времето си и това ще направя в бъдеще. Като цяло казано смятам да започна да изграждам нещо като студио. Надявам се да стане готино защото съм наистина много надъхан!

Моделите които съм си харесал са следните:
http://www.thomann.de/gb/maudio_bx8_d2_stativ_set.htm Прочетох доста смесени мнения. Объркан съм! Страхотното е, че идват със стойки което е голям плюс!

http://www.musikexport.com/e-shop/bg/2011-02-17-19-34-10/2011-02-01-21-13-36/2011-04-06-09-49-45/product/view/244/14109 Този модел ми направи впечатление, че го препоръчвате често. Може би има причина! В момента няма на склад. И не знам кога ще има...

http://www.thomann.de/gb/esi_aktiv_08.htm За тези нямам мнение. Не изглеждат толкова добре, колкото м-аудиото.

http://www.thomann.de/gb/neusonik_ne08_stativ_bundle.htm  Може би този модел също е вариант. Отново имат стативи. много яко :Д

Надявам се да съм бил ясен и изчерпателен :). Дано не съм натрупал много негативи сред разбирачите за някои от странните решения които съм избрал. 

Поздрави на всички и благодаря на всеки помогнал с идея или съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не бих взел ESI-та.
 
Бих ти препоръчал това:
 

KRK RP 8 G2 - 448 лв.

krk-rp-8-g2.jpg
 
ADAM F7 - 588 лв.

F7_1000P-1000x1000.jpg
 
 
JBL LSR308 - 450 лв.

lsr308_front_r.jpg

Yamaha HS8 - 539 лв.

47167.png

 

 
При всички положения ще ти трябва woofer, особено за EDM.

Имай в предвид, че мониторите и изолацията са най-важното нещо за едно студио. Дори ако решиш да смесваш със слушалки, пак ще ти трябват хубави, горе-долу в този ценови диапазон (поне!). Така, че ако ме питаш мен най-много пари трябва да отделиш за монитори и за изолация. Става дума за начална инвестиция, после е ясно че ще се ъпгрейдваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :) ,

Тези модели които си ми пратил са утвърдени на пазара. Сигурен съм, че ако ги взема няма да сгреша, но проблема е, че доста надвишават скромния ми бюджет... Така като ги гледам с парите които имам бих могъл да си взема едната колона, даже и за това няма да ми стигнат патите, хахах.
Сигурен съм, че тези модели са много добри, но не мога да си ги позволя..

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, не съобразих, че ти давам цена само за един брой.

 

По-късно ще потърся пак нещо. Иначе от тези, които си изброил, най-доброто е М-Аудио. А също така, добра идея е да видиш какво има в базара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип разгледах нещата които се продават в базара. Не видях нещо което отговаря на критериите ми за цена и големина на буфера...
Лошото за м-аудиото е, че и те са свършили..... Не знам защо така толкова много модели има изчерпани в THOMANN.... За това се насочих към модела http://www.thomann.de/gb/neusonik_ne08_stativ_bundle.htm , който все още е в наличност, но не знам до кога. Надявам се да се позадържи докато избера подходящия модел и събера парите. 
Иначе за този модел на neusonik не мога да намеря никаква информация из нета.. Явно са нови модели или аз не знам.. 
Относно м-аудиото: Из нета има много мнения за тях. Много смесени мнения за това се поразколебах. Не казвам, че трябва да слушам всяка една безпочвена критика към колоните, просто ми се ще да направя най-добрия избор на модел за парите които имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам тези:

 

http://www.behringer.com/en/products/b1031a.aspx

 

Спред мен са бомба. Ако ти харесват и намериш от къде да ги вземеш, граби с две ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквито и монитори да избереш, обърни внимание на акустиката на стаята си. Предвиди и тези пари в бюджета си. Щом ще правиш електронна музика ще ти трябва суб уфър за ниските под 40 хц. Имай впредвид и това. Най-ефективното и евтино решение идва от правилната стратегия на цялата работа. Понякога с малко средства, но с правилна стратегия на разположение на монитори и суб уфър ( или два ) в стаята, може да се постигне много, стига човек да знае какво прави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно berhinger-а имам смесено мнение. Не чух много, много добри неща. Може и да не е така. Ето, че възможностите се увеличават.

 

Относно акустичното третиране, смятам да го направя, може би след като взема мониторите и видя как ще ги разположа в стаята. Тя не, че е особено голяма и имам кой знае какви възможности, но трябва да видя кое как ще стане. След това ще си купя един саунд интерфейс. През това време ще се пообразовам по темата акустично третиране, защото това е доста сложна материя и ще си направя плана кое как ще направя. Нямам намерение да вкарвам никакви микрофони. Не смятам да записвам нищо, само плъгини използвам.

 

Поздрави на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Behringer 1031А ги има в Динакорд - http://www.musicworld.bg/bg/c_1068/i_27698/BEHRINGER_B1031A_Pair.html За цената си нямат равни.

Но за електронна музика без събуфер няма как да стане. А и 8-инчов монитор в малка стая не е най-доброто решение. Може би 5-6 инчов + съб ще сработи по-добре. Лично мнение, без претенция за истинност в последна инстанция.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам,

Не знам, но по принцип в електронната се реже всичко под 35-40 херца. Това което гледам е, че мониторите от този тип, също слизат до толкова горе-долу. Не змам дали съм прав, само констатирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както ти казаха вече, но само потвърждавам - големите колони няма да ти свършат работа. Стаята без акустично третиране, измерване с микрофон, смятане на отражения, фази и други неизвестни за мен неща няма да ти "звукне" както  би трябвало. Лично моето предложение е за малки колони, но задължително със субуфер. Моите предпочитания са например Genelec 8020, със субуфер 7050, ама трябва да намериш някой доста откачен да ти ги даде за по-малко от 1000 лв. комплекта. Остават KRK, но според мен VXT серията е доста по-добре - в момента има едни B-stock в Томан смъкнати със 100 евро надолу, около 240 Eu бройката, което е добра цена. Ако искаш да се вместиш горе-долу в в 500 левовия бюджет, задължително втора ръка. Все пак Behringer 2030, със субуфер отделно не е лош бюджетен избор. Има ги в Томан, ако намериш и запазени втора ръка още по-добре. Абе, скъпо занимание си е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бях на твое място, щях да взема едни читави слушалки и поне щях да съм сигурен, че чувам що-годе нормален звук. За тези пари няма д анамериш читави монитори + буфер и да ти останат за изолация..... Дори и да намериш, те няма да са особено акуратни, което ни връщав начална позиция.

Мое мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.