Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни монитори за електронна музика


mitko5000

Recommended Posts

Взех си КРКтата rokit 8 g2. Но се притеснявам доста от едно нещо :( . Звука е различен от двете колони.. Пуснах за тест една нота от синтезатор, която се редува ту на едната, ту на другата колона и разликата е очевидна. Става въпрос за високите честоти. Огледах много добре tweeter-ите - нямат грешка. Абсолютно непокътнати без драскотина или каквото и да е по тях, което да личи. Трябва да уточня, че съм ги вързал по доста сакат начин. Има и един шум, който мисля, че е нормален защото са свързани с небалансиран изход от колоните. Ползвал съм 2 чинча към колоните към 3.5мм женски жак от другата страна и към това 3.5 мъжки жак и към компа. Кабелите са евтини, най-вече, този, който влиза в компа. Всички кабели са нови. Конфигурацията от кабели е временна и само за проба. Чудя се дали проблема е в кабела който влиза в компа... Другия го смених и няма промяна... 
Много се притеснявам да не съм се набутал като говедо... Надявам се, че е от кабели или защото свързвам през небалансиран изход.
Стискам здраво палци и чакам идеи :)
Поздрави :) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какви идеи, като има две опции - твоя грешка и дефект на мониторите. От чисто статистическа грешка бих заложил на първото. Знаеш къде може да бъркаш, действай. Писането по форуми обикновено не върши работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много малка е възможността за друго освен повреда в мониторите. Ако липсваше звук , имаше изкривявания или брум - по-може да се очаква нещо със свързването или кабелите. Но намалени или липсващи високи честоти, това по-скоро е проблем в озвучителните тела.

Трябва да се направи една проверка, като се подаде един и същ сигнал , едновременно в двата монитора. Така ще се избегне вероятността от грешки при свързванията, или разлика в левия и десен канал на всеки елемент от веригата преди мониторите - източник, компютър и т.н.

Мисля, че ще е наложителна консултация със специалист, за да се направи точна преценка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като няма нищо обезпокоително, защо си обезпокоен?

Че и цял форум занимаваш?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завърти двете колони, за да установиш дали дефекта е от комп/кабели/преходници или от самите озвучителни тела (вържи дясна колона към ляв канал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с това "В предвиТ", че вече ми израстна на носа!  Български език учил ли си ! Казва се ПРЕДВИД, без В и Т !

 

Когато пускаш тема, бъди добър да я следиш и да водиш смислен диалог с участниците в нея.Хората ти дават съвети, но ти не им отговаряш по същество и накрая няма никакъв смислен резултат! 

Направи това, което ти се препоръчва и дай отговор какъв е резултатът, за да може да се стигне до някакво разумно решение. 

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приемам поправката, съжалявам. 
Пробвах с размяна на канали и смяна на кабели. Ефект няма. Утре ще ги занеса на хора, които да проверят дали има нещо разпоено или някаква повреда в електричеството. Дано е от това... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзад на мониторите имаш HF level adjust. Провери дали на двете колони е еднакво. Както и волюмето. Но най-добре иди при някой с интерфейс да ги закачи и да ти каже какво чуваш, защото е силно вероятно и ти да не знаеш дали чуваш "различно" ;)

Ако са повредени, можеш да потърсиш продавача и да се надяваш, че е пич, иначе - лошо.

Аз останах с впечатлението, че си купуваш нова техника и затова се изненадах от проблема. 

Пиши какво е станало ;)

Пиши и от кой град си, ако си в Сф, мога д ати кажа къде да идеш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не, за съжаление съм от Варна... Иначе това с интерфейса е вариант. Лошото е, че нямам познати хора които се занимават с музика. Определено ще се ослушвам дали някой може да помогне. Сигурен съм, че отзад врътките са на 0. Проверих ги много пъти. Направи ми впечатление, че като докосна съвсееем леко tweetera сякаш малко се подобрява звука. Надявам се да има нещо разпоено или от този род.

Благодаря за помощта на всички. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега си пиша с един приятел. Той даде предположението, че tweetera е разлепен. Струва ми се възможно при положение, че като докосна говорителя звука се подобрява и променя. Иначе като цяло смяната на tweeter ми се струва мисията невъзможна. Надявам се да мога да оправя монитора по по-прост начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.