Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни монитори за електронна музика


mitko5000

Recommended Posts

Някой може ли да ми каже нещо за този http://www.bhphotovideo.com/c/product/314334-REG/Tapco_S_8_PAIR_S8_Active_Studio.html модел монитори. Изглеждат доста добре. И още един въпрос - какво ще рече:  моднати са с транзистони усилватели, свирещи много по-добре от оригиналните с интегрални схеми. Става въпрос за мониторите. Втора ръка са. Това, че са моднати добре или зле е :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 67
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Зависи от кой са "модифицирани". Обикновенно с това се занимават не съвсем компетентни люде, което води до отрицателни  емоции на пострадалия.

Е, може да се уцели шестица от тотото, но тя се пада много рядко. Толкова рядко, че не се случва даже.

Не разбрах само как разбра, че изглеждат добре, след като си показал фирмена, а не действителна снимка?

 

Струва ми се, че ако беше работил през това време, което губиш пред компютъра да търсиш нещо хубаво за малко пари, щеше да си изкарал достатъчно да си купиш качествени неща. Поне достатъчно качествени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://bazar.muzikant.org/Активни-студио-монитори-tapco-s-8,191528.html

Нарочно не исках да качвам линк към мониторите но щом се налага ето :)

Наистина много се чудя търсих из интернет информация - доста хубави неща прочетох за тези монитори.

 

Относно поработването - хаха с НАЙ-голямо удоволствие бих, но сега преди 2 дни направих 18. Както се сещаш уча и да.. :D За сега имам парите само от рождения ден. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миличък, аз работя от 12 годишен! Едновременно съм учил, спортувал, изучавал чужд език и още и още...

Ако искаш да постигнеш развитие, ще стане само с усилия! Ако не положиш усилия, ще бъдеш винаги в сегашното положение.

 

ПП. Правилна оценка на действителното състояние на озвучителните тела се прави само с измерване. Още повече в случая не става въпрос за звук в квартално барче, а за оценяваме на музикален материал. Ако телата не са в поне минимални норми, няма никакъв смисъл да се прави каквото и било с тях. Всичко направено с неправилни средства носи проблемите завинаги. Ако в едно живо изпълнение грешките се забравят с време, то при записите всяка грешка се набива в главата всеки път, когато се прослушва материала. Не случайно студиата с цялата си инфраструктура и оборудване имат за цел да се елиминират всички възможни проблеми в крайния продукт.

И накрая - свикнеш ли с калпавата работа и калпавите резултати, оставаш белязан за цял живот.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посъветва ме да работя. Аз казах, че съм ученик. Не мисля, че тук е мястото да се дават житейски съвети. Комплимент, за твоята упоритост, но с коментара си, не мога да разбера дали искаш да ми кажеш колко си целеустремен или колко много аз НЕ съм целеустремен. Моля не мисли, че не желая да да постигна целите си. По-добре да не почвам аз да разказвам какви затруднения съм имал. Не е тук мястото.

 

Без никакви лоши чувства. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам какво имаш в предвит. Сега остана само да реша дали да си взема на момента тонколоните, които са с реална цена по-висока от тази, която мога да си позволя или да чакам да пуснат в thomann нови промоции, защото предните оферти, които пасваха на изскванията ми за цена и големина на буфера, са изчерпани, а и не знам дали някога пак ще пуснат подобни оферти.. Ти на коя от двете идеи би се спрял ;) ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля те не настъпвай лъва по опашката  :) .

Прочети моите теми и може би ще се ориентираш защо никога няма да взема нещо подобно.

Без да съм себичен, горещо ти препоръчвам да ги прочетеш. Поне ще научиш много неща, които ще ти бъдат полезни .

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изгубих представа какво търсиш и защо го търсиш? Беше с бюджет от 500лв. Сега гледаш минитори за 500лв. Ако ще ги включваш директно в компа - зарежи цялата история....

В предишният ми пост съм ти писал какво точно да си вземеш за минмални пари и максимално качетсво за тези пари.

Ако търсиш по-скъпо - казвай, ще направим нов лист за 7-8 бонки :)

Tapco - НЕ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Максимално качество за тези пари ?  -  3 инчови монитори - които ще звучат като евтини компютърни колонки и тези 80 херца с този размер говорители и  кутийки сигурно ще са на - 10 дб.  и излишни пари за Auralex - няма 2 квадрата 290лв.  - . Има къде по-евтини варианти да си третираш стаята акустично за любителски цели. Пана от каменна вата - лесто за изработка и доста ефикасно. Също така може да скочиш до Ди Трейд ако си от София - Екопол пирамидите са 18лв. квадрата и са идеални. Може малко в началото да караш и със вградената си карта на лаптопа, но скоро ще се убедиш че ще ти трябва нещо по-добро - а ако работиш със VST  инструменти задължително защото ти трябва asio - подръжка. Инъче за тези преправяни - Tapco - ДА забрави. 

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауралекса ще свърши повече работа от някакъв дунапрен, който е отрязан като пирамиди ;)

И да - за 700лв. ТОЛКОВА!

Като искаш повече, задел 5 бона и си вземи Genelec!!!

Сирене за 2 лева - НЯМА. Който иска нещо за 500лв. прави много компромиси - с марката, с размера на говорителите, с каналите и т.н.

По-добре ли е да си вземе 8 инча монитори и да слуша през лаптопа без акустично третиране????

Айде помислете преди да почнете да коментирате набързо.

Като иска референс на баса, ще ползва слушалките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал че  Auralex нестава, но не си струва за нещо любителско - защото като гледам е точно такова. Няколко парченца Auralex на фона на нищо. ЗА пирамидите които съм дал линк - са с отворена клетъчна структура и не са от евтините дунапренови. В същата фирма има и пирамиди от Файърекс - към 30лв квадрата. Но много неща могат да се напрявят собственоръчно и да има задоволителен резултат - стига да има желание . Споменах по-горе пана от каменна вата - в интертен има достатъчно информация колко трябва да е плътна ватата и т.н. 

Ами те нещата ще стават малко по-малко на по-късен етап ще си вземе и хубава звукова карта .  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тук съм съгласен! Нещата ще станат малко по малко. :) Според мен няма смисъл в тези 500 лева да вкарвам звукова карта и изолация. Просто като ги взема няма да ми вършат работа. За това идеята ми беше да вземам нещата едно по едно и да надграждам. Благодаря за мнението за TAPCO. Беше почти късно :D наистина се колебаех дали да не си ги поръчам... Вчера си поръчах KRK ROKIT G2 за 500 лева, което си мисля, че е изтрел в десятката.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер. Като знаеш, че няма да ти върши работа , защо питаш дали ще ти свърши работа???

Все едно искашпилешка пържола. Имаш сол и пипер и питаш какво ти трябва. Обясняваме ти, че ти трябва скара, малко мазнина, ток и т.н.

Ти купуваш пържолата и всичко е ок. Е да, ама не.

Всеки компонент от веригата е важен. Като имаш всичките неща, ще го разбереш. Не случайно ти дадох списък, за да започнеш от някъде.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.