Jump to content
Българският форум за музиканти

Маркъс Милър с нов signature бас


yordaniy

Recommended Posts

@разбойник - Откъм брада от чакане, Гандалф ми е като млад момък - кьосе и изпълнен с мечти. :) От края на Фев/началото на Март гоня тоя бас. 

 

Вчера пристигна новата партида, затова има всички без 2 варианта (за 5ците говоря, 4ките не съм гледал). Monday, bloody Mondayyyyy  :metalist:....ако не ми мине котка път. И като гледам, и Алекс поръчал, и явно ще пристигне и неговия тогава.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, баса дойде. Не издържах, наместо да ми го доставят днес, си го взех от куриерите преждевременно от склада им. :D  Както се очакваше, басът е един път; освен за това, че е по-тежък от другия ми бас, НЯМА за какво да се хване човек.

 

Жорето от Риспонс е мераклия да дрънне, Разбойника тоже. За още мераклии можем да направим една микро басистска сбирка, че да се направят един два А/Б теста, и да се пипне баса, според мен наистина е game-changer.

Очаквам включвания. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Те ви малко непретенциозно-сурав матриял от теста в репетето тая вечер... Минава през Gallien Krueger MB210 + MBE212 (с байпас на предусилвателя на кубето). Има и играчка малко с ефекти, по-специално Darkglass B7K и Iron Ether Xerograph Deluxe.

 

Тая машина кърти мраморни плочи просто!  :metalist:

 

https://www.youtube.com/watch?v=XviAzcuuRCc

Редактирано от yordaniy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Вече и fretless, и left-hand...  :thumbs_up:

 

http://www.sire-guitars.com/usa/product-category/bass/fretlessleft-h/

Редактирано от yordaniy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

 

On 2/9/2019 at 12:02 PM, dzwer said:

 

Абе. баса е красив, има доста фийчърс наблъскани за ценовия клас (активната с много възможности), но като цяло очаквах повече.
Има неща, които недоумявам как са допуснати.
Грифа отзад има чворчета, не е избирано абсолютно първо качество.
На канта където не е байцвано има петънца.
Като махнеш капачката на тръс рода, отдолу е дялано с теслата.
Като цяло е лек.

Звукът с пресни струни, на сухо, не го чувам баш така през уредбата. Ама тя е доста съмнителна, така че, тази критика може да се приеме за недоказана :D

Доста дреболии и спестени неща.
Ама за толкова пари, нов... 
Добре ще е да се сравни с някой корт или Ibanez.

Иначе, покупката на нов бас си е набутка, въпреки че групите във фейсбук изобилстват с обяви на хора, които продават на старо колкото на ново.
И така им стоят обявите ;).

Въпросния бас е добре да се купи втора ръка, за 550-600 лв ако изпадне от някъде.
Аз съм ги прежалил парите и набутката и не смятам да го продавам, интересен е.
Някой ден може и да се продаде на цената като нов, когато вече са изчезнал модел.
 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

emosms, по написаното от теб смятам, че нямаш критерий и познания за оценка на същинските качества на една бас китара. В никакъв случай не оспорвам наличието на "чворчета" или равномерността на оцветяването на дървото и е ясно, че това е недостатък, но съм имал възможност да свиря на няколко баса Sire, а също така и да слушам добри музиканти, които свирят на такива. Снощи записвах група, в която кадърен басист свиреше на 5 струнен Sire V3 и резултатът беше покъртителен - и за акомпанимент, и за сола,  и за слап. Изкара и як звук от заден адаптер.

За ценовия си клас тези басове са чудни. Ако искаш повече просто инвестирай в по-висок клас инструмент. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са спестили доста неща - изкарали са атрактивен дизайн и функционалност, както казах и саунда на сухо е доста добър.

Но сравнявайки с доста по-евтини китари, описаната немарливост по отношения подбора на дървесината и финиша, са разочароващи.

Надявам се скоро ще мога да го сравня с един наполовина по-евтин китаец ;), и ще видя за какво става въпрос. Финиша е мат с отворени пори. 

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Козметично - да,  като усещане при свирене също има какво да се иска, но като звук са уцелили десятката - модерен джаз бас с всичките му характерни черти. Дебел и конкретен при акомпанимент, ясен и характерен при слап (без да се налага да се променят корекции - само от промяна на тегниката на свирене), ако прибереш леко тона и пуснеш само задния адаптер също получаваш много приличен класически звук. В този ценови клас нито Скуайър, нито разни Корт-ове и китайски басове предлагат подобно качество като звук, поне от това, което съм чувал. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, разбойник написа:

Козметично - да,  като усещане при свирене също има какво да се иска, но като звук са уцелили десятката - модерен джаз бас с всичките му характерни черти. Дебел и конкретен при акомпанимент, ясен и характерен при слап (без да се налага да се променят корекции - само от промяна на тегниката на свирене), ако прибереш леко тона и пуснеш само задния адаптер също получаваш много приличен класически звук. В този ценови клас нито Скуайър, нито разни Корт-ове и китайски басове предлагат подобно качество като звук, поне от това, което съм чувал. 
 

+1.Със сигурност втората генерация е още по-добре,поне от ревютата които чух.Все пак в този ценови клас,че и в малко по-високия "борбата" е доста сериозна и Sire  се справят повече от добре.Ако съм на скромен бюджет не бих заложил на друга марка,другите в този ценови клас ми звучат повече от безхарактерно,особенно Корт - надявам се да не обидя някой.

 

На 22.02.2019 г. at 12:49, emosms написа:

Според мен са спестили доста неща - изкарали са атрактивен дизайн и функционалност, както казах и саунда на сухо е доста добър.

Но сравнявайки с доста по-евтини китари, описаната немарливост по отношения подбора на дървесината и финиша, са разочароващи.

Надявам се скоро ще мога да го сравня с един наполовина по-евтин китаец ;), и ще видя за какво става въпрос. Финиша е мат с отворени пори. 

Ако идеята ти е да имаш по-добър финиш със сигурност китайците ще се справят по-добре,но не мисля,че като звук ще получиш нещо кой знае какво,ако съм разбрал правилно,че имаш предвид китайски марки или реплики.Ако имаш предвид качеството на басовете правени в Китай срещу Корейските имай в предвид,че винаги можеш да улучиш келева бройка и т.н.,така че,не можеш да съдиш генерално за това.Имай на ум,че Сиайър работят с М.Милър,докато китайците не работят с никой от "големите глави" доколкото знам.

Ето ти едно видео за размисъл:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Неее знам. За 200 $ с доставката, няма какво да кажа.

Бриджа и дръжката на грифа изглеждат по-висок клас от на Sire M2.

На сухо звучи.... горе долу същото ми звучи. През уредба не съм го пускал още.

Еми... купих го за втори бас, но не съм сигурен кой ще е първи и кой втори :D

1.jpg

2fcl2fF.jpg

7B6cWBc.jpg

034eadu.jpg

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки влак си има пътници, супер, че ти харесва. Струнникът е откровено менте, а за "дръжка"-та на грифа не те разбирам за да коментирам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.