Към съдържанието

Снимка

Акустично третиране

• Please log in to reply
76 отговора на тази тема

#31 Mar4enko

Mar4enko

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 167 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 09 април 2013 - 16:48

Хубаво клипче.

И един въпрос - някой ползвал ли е за бас-трапове дунапрен от вида БИПРЕН или РЕБОНД.

Дават ги с голяма плътност - 80-100 кг м3 ама не се знае знае ли се ???

Никакви медикаменти не могат да ти докарат възбудата от лудешкото свирене.
Хората, които танцуват и викат. Тресящата се зала.

Blues Brothers 2000

#32 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 975 Мнения:
  • Инструмент:keys

Публикувано 28 юли 2013 - 17:57

Сигурно тук е правилната тема, но ако не съм улучил, моля да бъда извинен. Отвориха ми се едни ремонти вкъщи през лятото и покрай тях реших да си спретна една шумоизолация в една стая, че да мога и аз да "изокам", когато ми е кеф, без да ми тропат съседите постоянно. Най-малкото, защото ми писна да си дрънча на кубето с постоянно включени слушалки. Така че, става дума по-скоро за изолация, отколкото за акустика. Акустиката е желателна, разбира се, но лекият превес е насочен към личното ми спокойствие. Едва ли ще се справя перфектно и без това. А и като гледам цените, сигурно ще избера някакъв по-евтин вариант. И с тази уговорка - някой може ли да ме посъветва как се решава този проблем по отношение на прозорците и пода. На тавана сигурно се лепи като на стените, но на пода нали все пак трябва да се ходи, а прозорците от време на време да се отварят. 

Musiq Soulchild - the genius...

#33 7thString

7thString

Спирам да пиша докато се толерира дебилщината

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 28 юли 2013 - 18:07

Дори с една стабилна сума в джоба, граничи с невъзможното да задоволиш "чувствителните уши" на баба Гичка от долния апартамент, която ще те тормози и подава жалби срещу тебе, нищо, че от 20 години слуха й е на 10% и усилва телевизора докрай да си чува турския сериал. В тоя смисъл - първо трябва да прецениш сградата, съседите и силата, с която искаш да свириш. Нивата обаче, на които един средностатистически китарист му се иска да свири са несъвместими с жилищна сграда.

Спирам да пиша докато администраторите толерират дебилщината в този форум.

#34 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2134 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 28 юли 2013 - 19:00

Не разбирам много от шумоизолации, но първо вдигаш паркета или квото има там. След това фугираш всички дупки по ъглите и въобще третираш всички ъгли с нещо като асфалт или дзифт - потърси подобни материали в Практикер или Бриколаж, виждал съм ги и май се наричат пълнители. След това полагаш някакви шумоизолиращи материали, от които нищо не разбирам, но ще се консултираш пак там или в паркетните магазини. А продължението не ми е ясно.

Успех и сподели намеренията и резултатите.

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#35 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 975 Мнения:

Публикувано 29 юли 2013 - 00:11

Как ще вдигам поставен паркет бе човек, нали тогава даже няма да мога да живея повече вкъщи, щото ще ме изгонят моите хора. :) Чудех се по-скоро дали някаква по-дебела постелка отгоре ще свърши работа. Да инвестирам в голям и дебел килим например. А прозорците понеже са двойни - да им слагам някакви дунапрени между стъклата, когато искам да вдигам гюрултия. И още нещо се чудя, но нямам никаква идея дали има - плоскостите, които се лепят по стените има ли вариант да не са релефни? Струва ми се, че подобно нещо няма чистене и само след 2-3 седмици ще е пълно с прах. 

#36 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2134 Мнения:

Публикувано 29 юли 2013 - 01:46

Да, така е!

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)

#37 dontwarrior

dontwarrior

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 370 Мнения:
  • Инструмент:Akai MPC ; Technics 1200

Публикувано 30 юли 2013 - 12:55

Е то точно релефа обира високите честоти и реверберацията.

Моя опит: след година-две "домашно" акустично третиране и изолиране се насочих към отделно помещение в офис сграда, където няма съседи.

Да, отделен наем, но пък пускаме 1,6 KW и не се притеснявам от съседи. Беше вече изолирано с вата, тъй като имахме късмет да намерим бившо студио, те си бяха прибрали пирамидките, но ние сложихме наши. Звучи забасено off-axis, ще си набавим и basstraps, но по проблема горе (праха по акустичните панели) няма друго решение освен редовно минаване с прахосмукачка. Ако плоскостите са равни губят предназначението си, със същия успех може да сложиш мокет на стената.

#38 Telerig

Telerig

когато не съм тук ме няма

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2110 Мнения:
  • Инструмент:LTD

Публикувано 30 юли 2013 - 13:03

Проблема при шумоиолацията не е само в това, че звука минава през фуги и дупки. Главния проблем в случая е, че звука се предава по конструкцията. Тоест ако удариш по пода - вибрацията се предава към тавана по четирите стени. Няма как с килим или пана по стените или дунапрени между прозорците да се шумоизолира - звука от усилвателя ще кара стаята да вибрира и звука по всички стени ( 6 ) на брой ще се предава по цялата сграда. Това е важно да се разбере веднъж за винаги за да се знае принципа на шумоизолирането. 

#39 dontwarrior

dontwarrior

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 370 Мнения:
  • Инструмент:Akai MPC ; Technics 1200

Публикувано 30 юли 2013 - 13:38

Съгласен съм, изолация не е абсорбация, първото се прави за да не влиза или излиза звук в помещението, второто е да обира рефлекцията и за да няма ревърб в записа.

#40 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 975 Мнения:

Публикувано 30 юли 2013 - 18:51

т.е. каквото и да правя, тези отдолу са обречени?

#41 Parni_Valjak

Parni_Valjak

Soundman ltd - The Professional Solutions Provider

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4548 Мнения:
  • Инструмент:МОЗЪК REVOX TEK FLUKE HP

Публикувано 30 юли 2013 - 19:25

Първоначално, да, а после ти си обречен, но по-сериозно  :butcher:.

Зависи от съседите, които може да не са апологети на мирните протести  :D

Rumen Kolarov:   Както винаги инж. Манов е прав!

eCJph5P.png

1.If You Think A Good Technician is Expensive, Try A BAD Onе !  2.If you have to ask the price, you can't afford it. biggrin.gif

3.ДА ПИЕМ ЗА ТОВА: ЖЕЛАНИЯТА ДА НИ СЪОТВЕТСТВАТ НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ! (Кавказка пленница)

4."е" на "х"-та и да го плашиш с диференциране едва ли му пука на аргумента... (Telerig)

5." ДА РАБОТИМ НЕ САМО С РЪЦЕ , НО С УМ И СЪРЦЕ" (Басурендер) 6.Сега е епохата на Гангнам Стайл, АйПад, АйФон и АйСиктир...( patient)

7.Другаря Кире- "Инженерите със вкус, пипат само ток и блус...." 8.Като не можеш, най-лесно е да кажеш, че не искаш. (docc)

9.“It’s an unfinished job, looking for high quality audio. It never finishes.”-Rupert Neve   10.Fingers On Strings, Hands On Faders, Music On Tape.

11.musicman: Колкото по глупави въпроси задаваш, толкова е по-малък шансът, отговорите им да ти харесат. Забележи, не да ти помогнат, а да ти харесат.

#42 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 975 Мнения:

Публикувано 30 юли 2013 - 20:28

Значи по-добре, че още не съм поръчал панелите, защото ме отказахте на 99%  :)

#43 7thString

7thString

Спирам да пиша докато се толерира дебилщината

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4156 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 31 юли 2013 - 00:06

По-добре е единствено за теб и твоя джоб - просто начинанието което си захванал няма как да се случи - можеш да постигнеш добър саунд в стаята, но не и изолация на ушите на съседите. Най-добре е да видиш кога са на работа/извън блока, и да си свириш в някакво нормално време, пък като наистина искаш да си начешеш крастата, палиш моторетката и отиваш в някое студио, плащаш някой друг лев и си джангъриш на спокойствие :)

Спирам да пиша докато администраторите толерират дебилщината в този форум.

#44 anomandrus

anomandrus

Musician Wannabe

• Members
  • PipPipPip
  • 461 Мнения:
  • Инструмент:Vocal, Guitar, PC

Публикувано 31 юли 2013 - 08:57

За китаристи хората са измислили решение, с което повечето сте запознати предполагам.

http://www.thomann.d...olation_12c.htm

За певци пак е лесно. Продават и готови кабини а DIY също е опция, която в някаква степен може да се използва и от китаристи. За вибрациите от ампа има решения, които не са на 100 % ОК, но доста помагат. Аз в моята кабина реампвам китари, но съм сложил кабинета на едни сандвичи от меки материали с различна плътност, които донякъде помагат. Уви, с барабаните е най-трудно.

Този пост е редактиран от anomandrus: 31 юли 2013 - 09:04

#45 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2134 Мнения:

Публикувано 31 юли 2013 - 10:24

Помисли за душ кабина или си направи "стая в стаята" - т.е. всички стени, подове и тавани двойни, но стаята ще ти се смали и оскъпи!

П.П. Да, знам, че е пълна глупавост... :blush:

Този пост е редактиран от Лими: 31 юли 2013 - 10:25

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни