Към съдържанието

Снимка

Акустично третиране

• Please log in to reply
76 отговора на тази тема

#16 kostaaa

kostaaa

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 44 Мнения:
  • Инструмент:7-Strings! APEX2 ;)

Публикувано 14 октомври 2008 - 00:47

лист ROCKWOOL - 75кг/м3, 600/1000 / 5 см е 3.65 лв.

къде е тая вата бе хора!?!?! от Mr.Bricolage след 4-я имейл дето им пратих ми отговориха следното:
- 3 см/5.4м2 в пакет
- 4 см/3.6м2 в пакет
- 5 см/3м2 в пакет
Цена от 31.90лв до 35.50лв
Проддукта е на KNAUF,а р-ра на отделния
лист е 100/60 см

sw1tched, това е формулата по-която ще действам!!! :greenangel:
(стига да докопам вата някога)

#17 kostaaa

kostaaa

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 44 Мнения:
  • Инструмент:7-Strings! APEX2 ;)

Публикувано 26 март 2010 - 04:04

5 акустични панела, 5 парчета вата, разместване в стаята... и ето резултата!!!
"Гледам и не вярвам на ушите си!"

Публикувано изображение

#18 MaPuHcKu

MaPuHcKu

Висш Бот

• Members
  • PipPipPipPip
  • 680 Мнения:
  • Инструмент:Electric Bass

Публикувано 30 март 2010 - 11:22

Хубава картинка :)

Би ли описал по-подробно метода и софтуера, по който си направил тия измервания. Интересува ме чисто практическия подход - какъв микрофон, къде го слагаш, какви тестови сигнали ползваш. Такива неща. Скоро и аз ще трябва да се "докосна" до дъските и ватата и ми се иска да направя някакви измервания before/after.

Поздрави,
Марин

#19 DJack

DJack

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 224 Мнения:

Публикувано 27 юни 2010 - 21:16

Повече информация http://www.rockwool..../zvukoizolacija

#20 Hendrix94

Hendrix94

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 67 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 15 ноември 2010 - 21:04

За да не правя нова тема ще пиша тук.
Така имаме помещение (едно мазе в едно читалище) което е голямо 3,5м на 7м. Идеята е да направим една стена от гипсокартон, за да стане по малко примерно на 4метра или на 3,5м, да го изолираме като сложим на стените минерална вата и ги затворим с корк примерно и да направим от тия пана за акустиката вътре. Та въпросът ми е дали има нещо с което да се съобразим още. Дали примерно гипсокартона да е прекалено лек за това и да стане някаква много здрава ревербация. Или пък е по-добре да я оставим така дълга. Мерси предварително.

#21 MaPuHcKu

MaPuHcKu

Висш Бот

• Members
  • PipPipPipPip
  • 680 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2010 - 22:31

В момента свиря в помещение, където е използван гипсокартон за "изглаждане" на стените, не е удачно решение според мен. Резонира с ниските честоти и ефекта е доста неприятен. На по-дебелите струни на баса се "тресе" цялата стена. Според мен е по-добре да не смалявате помещението, и без това не е огромен салон. Парите за подобна конструкция инвестирайте в акустично третиране. Корка не мисля че ще има друг освен естетически ефект. Ето този човек е писал доста за въпросните пана:

http://www.ethanwine.../acoustics.html

Ако се разровиш из сайта на продукта, който той комерсиално предлага, ще намериш и още материали и измервания за свойствата на минералните вати с различни плътности. Ето и въпросния сайт: http://www.realtraps.

Ще се повторя, но все пак - вместо в гипскартон и корк ми се струва по-добре да вкарате парите във вата.

#22 Hendrix94

Hendrix94

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 67 Мнения:

Публикувано 16 ноември 2010 - 12:38

ок мерси за отговора :godbless:

#23 cornell

cornell

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 70 Мнения:
  • Инструмент:вокал,китара,бас

Публикувано 10 август 2011 - 11:22

За под май никой не е писал?
Става ли да се направи дървена скара след това да се напълни с вата ,но за отгоре не знам...да се заковат талашитени плоскости ...?

#24 MaPuHcKu

MaPuHcKu

Висш Бот

• Members
  • PipPipPipPip
  • 680 Мнения:

Публикувано 10 август 2011 - 12:13

Чел съм из писанията на Ethan Winer, че според него пода е добре да бъде твърд и рефлективен, а за сметка на това тавана да бъде много силно поглъщащ. Това имитира условията в реалния свят, защото човек почти винаги стои на някаква твърда повърхност и е свикнал да чува отраженията, които идват отдолу. Поглъщането от тавана пък предизвиква ефекта на "липсващ покрив". Тоест - по-голямото поглъщане на честоти от тавана е еквивалентно на по-високо разположен таван, като след определен момент се получава така, че все едно свириш на открито, където нямаш отражения отгоре.

#25 jabs

jabs

Кулинарен Турист

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1600 Мнения:
  • Инструмент:Китара, Поялник, Тирбушон

Публикувано 10 август 2011 - 16:29

^Hendrix94,
Защо ще преграждаш стаята и искаш ли новата ти стена да звукизолира новото помещение ?

FRONT.jpg

#26 jkolarov

jkolarov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 174 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 10 декември 2012 - 15:32

Повдигам малко старата тема с конкретен въпрос. Следвайки съветите в темата си направих пана за нашата репетиционна, с различна по твърдост вата. Ефекта наистина е поразителен, остана ми едно единственено нещо - плата.

Искам да попитам - с какъв плат си облицовате паната? При мен паната са доста, и искам да направя всичко с един плат/цвят за да не става цигания, и да има някаква естетика (чаршафи от килата отпада като вариант). Мисля си за някакъв ""промишлен" текстил, нещо като това от което правят пазарските чанти от рециклиран материал, само че по-рехав...

Обикалях по Илиянци, но не намерих нищо което да ми свърши работа. По магазините за платове има само пердета, които са скъпи...и не особено подходящи.

Някакви конкретни предложения за плат и фирма/магазин от където да купя? Намирам се в София.

Благодаря предварително.

Този пост е редактиран от jkolarov: 10 декември 2012 - 15:34

#27 VSTi

VSTi

Тежко пристрастен

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1132 Мнения:
  • Инструмент:control24

Публикувано 13 декември 2012 - 11:39

в магазините за дрехи втора употреба понякога продават и плат на килограм, а не  на метър. Ако си в СОфия - на входа на южния парк, от към ул. Нишава има такъв магазин, скоро гледах нещо подобно на зебло, според мен подходящо за случая.

#28 Mar4enko

Mar4enko

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 170 Мнения:

Публикувано 11 март 2013 - 18:10

Здравейте на всички във форума!

Мисля да си правя акустично третиране на домашното ми „студио” за да не кънти при запис и да не ми бърка  звука при миксиране.

Стаята е около 3х4 метра гипскартон.

За стените и тавана ще ползвам файърекс от по-големите пирамиди.

Като започнах да гледам за бастраповете установих следното :

• масово в Нета се правят и ползват бастрапове тип панел. Това мен не ме устройва поради особености на стаята - в три от ъглите има комини ,  образуват се едни чупки и  панелите няма да стоят добре.
  • Освен това фабричните бастрапове съвсем не са така направени. Те се с триъгълно сечение и влизат директно в ъгъла. Обаче са много скъпи.

Та си помислих дали не мога да направя бастрапове от материал на плочи по следната схема

http://www.picvalley...17NKUpkc3LX.JPG

Размера ще е 40 х 40 см.

Мисля си за два варианта:

1. Да го направя от файърекс който се продава на роло с дебелина 30 мм. Тази вариант е по чист и лесен за направа. Наистина фаъйрекса няма добро затихване в ниските честоти но дали дебелината ще компенсира това – моля за мнение.
  2. Другия вариант е да го направя от каменна вата. Тук ще трябва и рамка да се прави и да се облича с плат.

Моля за мнение от хора с опит в тази дейност.

Никакви медикаменти не могат да ти докарат възбудата от лудешкото свирене.
Хората, които танцуват и викат. Тресящата се зала.

Blues Brothers 2000

#29 Telerig

Telerig

когато не съм тук ме няма

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2110 Мнения:
  • Инструмент:LTD

Публикувано 12 март 2013 - 12:42

Големината на коефициента на абсорбция ( в сабини) се влияе както и от площа на материала, така и от плътността му. Второто обаче е по-значителния фактор. Тъй като плътността на двата материала за честоти под 150 херца е силно в полза на ватата ( ако говорим за над 80 кг. на кубичен метър) - то при една и съща площ, тя ще работи много по-ефективно като бас трап, ако това е идеята на въпроса ти.

п.п. Ще добавя само, че акустичното третиране на помещения се прави за да отговаря помещението на определени параметри за конкретна цел. В случаите когато целта ще е звукозапис, смесване или мастеринг - тези параметри варират спрямо случая, но третирането и в трите варианта далеч не се изчерпва само с поставянето на бас трапове. Ако целта е да "оберем кънтенето" само - да, бас траповете ще го оберат доста. 

Този пост е редактиран от Telerig: 12 март 2013 - 12:52

#30 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10453 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 23 март 2013 - 22:49

Готино видео демо на непрофесионално акустично третиране на една честно казано гадна за свирене стая (празна, квадратна, прави стени, плочки):

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни