Към съдържанието

Снимка

Микрофони - динамични против кондензаторни

• Please log in to reply
61 отговора на тази тема

#31 synchu

synchu

Sandman The Dreamcatcher

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6916 Мнения:
  • Инструмент:Не свиря-само зяпам тук:D

Публикувано 30 март 2005 - 08:17

Интересно ми е обаче да науча повече специфично за записването на звука от китарно комбо...има ли желаещи да поспрат спора и да кажат нещо по тема? (освен Synchu  B) )

де'а вкарА ме в 6-та глуха :)
Сметам дека, че от серията Recording The Guitar по-обширно писано знание по запис на китари освен практиката нема :) Така че си прочети 2-300-те страници урок хехехехе ":)Е има тук таме разни тънки трикове, обаче в крайна сметка тъй като немам 4-50 квадрата студио и 4 микрофона трудно мога да ги изпробвам хехехе :P

А ся по спора. Абе големи сте маскари - изядохте го човека:P ...и донякъде сте прави - Дан, тва че тук има известна анонимност, предполага подценяване на нечии знания или възможности ама 'земи се спри, а?;)
Превод/не'превод - глупости на квадрати - все пак да не забравяме, че не всички четат свободно английски едно и две доста трудно ще го синтезират в толкова кратка и полезна форма.
А на IvanDtr можем само да изкажем огромна благодарност :) (във формАта на :) :D :P, ако дай Боже все пак се засечем по трасето нейде ) за големия труд и време, които е инвестирал в тази дейност.
Хау!
:) :) :)
п.с. "Ивентайд" е шекерена работа. Хитрец си ти "____" :lol: ъпгрейдна ли Event-ите?:lol:

Този пост е редактиран от synchu: 30 март 2005 - 08:18

"Guitar is the easiest instrument in the World to play badly" - Andres Segovia
"Если долго смотреть на луну, можно стать идиотом" - Ген.Иволгин, Михалыч
Patience, n. A minor form of despair, disguised as a virtue...it's kind of ironic that good health is merely the slowest possible rate at which one can die
Most(not all, with the advent of CMI's) musical instruments, and the poor bastards cursed with playing them, are integrated human controlled sound pressure transduction systems...
The tone is 62.5% the player, 33.456% the amp, 3.88699% engineering skill and 2.48827789749% down to whether venus is in capricorn and a dwarven-goblin-fish-monster walks counter clockwise around a mandrake root at midnight...
"The misinformation on this site is really approaching legendary proportions."
http://soundcloud.com/synchu май беше

#32 ____

____

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 65 Мнения:

Публикувано 30 март 2005 - 10:19

мани малко стагнация в момента че и китара си поръчах най-накрая че и май месец до бг ще се пътува (най накрая) :)))

#33 visiondann

visiondann

Owner at DANN Studio & Studio Two

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3250 Мнения:
  • Инструмент:guitar, voice, piano

Публикувано 30 март 2005 - 16:56

....а за "Eventides".... аз ползвам един DSP7000, уж върши работа ама като че ли ако почна да го наричм правилно ще вади по -добръ саунд, а? Какво мислиш? Нещо не съм много наясно, сорре!!!!......

Опа .... :headbang:

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :headbang:

Хаххахахаххахахахахах

... It's refreshing to see someone putting an emotional investment in their playing instead of the only priority being able to play some dreadful sweep picking lick faster than Joe Blow on the next channel ... The primary target to attain success is to never forget the fact that soul and quality phrasing are the most important element in playing! ...

... It doesn’t matter how good your mix sounds sonically if it’s relatively boring to listen to musically ...

... That effort on the part of people we are led to believe are pop music's best and brightest and the expenditure of so many thousands of dollars should result in a song of such utterly mind-numbing mediocrity is quite extraordinary ...

#34 phile

phile

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 245 Мнения:

Публикувано 02 април 2005 - 18:19

....а за "Eventides".... аз ползвам един DSP7000, уж върши работа ама като че ли ако почна да го наричм правилно ще вади по -добръ саунд, а? Какво мислиш? Нещо не съм много наясно, сорре!!!!......

Опа .... :)

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :)

Хаххахахаххахахахахах

е едното е harmonizer другото е programmable dsp .... malko trudno se sravniavat :)

#35 visiondann

visiondann

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3250 Мнения:

Публикувано 05 април 2005 - 06:25

Опа .... :headbang:

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :bravo:

Хаххахахаххахахахахах

е едното е harmonizer другото е programmable dsp .... malko trudno se sravniavat :bravo:

Нищо. :bravo: Аз и без това само за мебели ги ползвам - ей ма на --->>> :D :D

Публикувано изображение

Този пост е редактиран от visiondann: 05 април 2005 - 06:29

... It's refreshing to see someone putting an emotional investment in their playing instead of the only priority being able to play some dreadful sweep picking lick faster than Joe Blow on the next channel ... The primary target to attain success is to never forget the fact that soul and quality phrasing are the most important element in playing! ...

... It doesn’t matter how good your mix sounds sonically if it’s relatively boring to listen to musically ...

... That effort on the part of people we are led to believe are pop music's best and brightest and the expenditure of so many thousands of dollars should result in a song of such utterly mind-numbing mediocrity is quite extraordinary ...

#36 peshoy2k

peshoy2k

петьобоец

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2200 Мнения:
  • Инструмент:биба и пелени

Публикувано 05 април 2005 - 07:35

Опа .... :bravo:

Аз по харесвам серията 9хх, дето е с големите копчета като на компютър ПРАВЕЦ 82 :bravo:

Хаххахахаххахахахахах

е едното е harmonizer другото е programmable dsp .... malko trudno se sravniavat :bravo:

Нищо. :D Аз и без това само за мебели ги ползвам - ей ма на --->>> :D ;)

Публикувано изображение

:headbang: абе човече остава ли ти време за свирене малееееееее.е.аааааааахти техниката
САУНД НЕ Е БЪЛГАРСКА ДУМА. САУНД НЕ Е ЗВУК.

#37 Fortissimo

Fortissimo

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 807 Мнения:
  • Инструмент:Bass&Drums

Публикувано 05 април 2005 - 08:25

Предлагам нещо конкретно, например кой какви микрофони ползва за vocals,backVocs,snare ,kick,overhead и с какви трудности се е сблъсквал.

#38 peshoy2k

peshoy2k

петьобоец

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2200 Мнения:

Публикувано 05 април 2005 - 09:03

ми добре аз в случая мога да кажа че имам само един що годе свестен и тва е RODE NT1A и е много чувствителен тва ми е голяма болка. минава през миксер и влиза в компа. ползвам поп-уп филтър на стаг за вокал и за киатара комбинирам този микрофон с един мъничък акг/контактен кондензаторен/

#39 visiondann

visiondann

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3250 Мнения:

Публикувано 06 април 2005 - 00:37

ми добре аз в случая мога да кажа че имам само един що годе свестен и тва е RODE NT1A и е много чувствителен тва ми е голяма болка. минава през миксер и влиза в компа. ползвам поп-уп филтър на стаг за вокал и за киатара комбинирам този микрофон с един мъничък акг/контактен кондензаторен/

Предполагам че проблема от чувствителността се появява като записваш вокали (по това което си пост-нал). Позваш ли лимитер като записваш?

#40 visiondann

visiondann

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3250 Мнения:

Публикувано 06 април 2005 - 00:49

Прегледах набързо рози модел мик. Най-вероятно той ще е по-удачен при запис на китари, отколкото вокали.
Но ако записваш вокали и имаш проблеми с динамиката
- позлвай лимитер, вероятно ще ти спести много главоболия;
- накрая ползвай De-Esser за вокалните тракове (задължително). Надявам се това значително да подобри резултата.

кажи какво е станало!!

#41 Fortissimo

Fortissimo

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 807 Мнения:
  • Инструмент:Bass&Drums

Публикувано 12 април 2005 - 09:21

Е не мисля че De-Esser е задължително.

#42 visiondann

visiondann

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3250 Мнения:

Публикувано 14 април 2005 - 00:25

Е не мисля че De-Esser е задължително.

Де-есер ще е много необходим ако се записват вокали с много чувствителен микрофон. Иначе "сссс"-овете ще пробиват повече от нужното.

#43 bassmaniac

bassmaniac

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 101 Мнения:

Публикувано 09 май 2005 - 21:45

Публикувано изображение

....Това е чест от микрофоните ми, не мога без нито един от тях.....Харесвам см57 пред китарното комбо и Гефел м70 на 1.5 метра от него......U70 за рум, глас , штраих..........всеки от тях си има място в студиото.........всеки си има своя си звук........и динами4ните и кондензаторните...........

#44 peshoy2k

peshoy2k

петьобоец

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2200 Мнения:

Публикувано 09 май 2005 - 22:00

евалата направо си пристрастен към микрофоните хехе :( пълниш ми душата

#45 bassmaniac

bassmaniac

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 101 Мнения:

Публикувано 09 май 2005 - 22:56

евалата направо си пристрастен към микрофоните хехе :P пълниш ми душата

...така си е:(.......добрия chain запо4ва от микрофона......:)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни