Jump to content
Българският форум за музиканти

какво кажете за това момче


evans

Recommended Posts

На нова година гледах този концерт на queen.Според мен малко певци се справят добре с песните на Фреди, но това момче наистина ми хареса, вие какво ще кажете

 

https://m.youtube.com/watch?v=b2cTOpW8yd4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ok:Съвършена копираща машина, на която доста биха завидяли!

Не казвам, че това е лошо, макар и малко нелепо, защото много музиканти (и аз включително) имат периоди на подражание и дори буквално копиране на признати образци! Аз когато се опитвам да копирам е по причина, че оригинала толкова много ми харесва, че искам да се отъждествя с него. Личи си, че и това момче безумно харесва Фреди и е омагьосан от неговата гениалност. :thumbs_up:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокално се справя добре, може да се каже и отлично.

Може да се каже, че има и по-голям гласов диапазон от Фреди.

Но няма харизмата, естествено никой не би трябвало да го вини за това.

Фреди е уникален и не може да бъде заменен, дори и от певец с

такива гласови данни.

Има нещо, което не ми харесва. Не говоря за видеото, което си постнал, защото сега не мога да го гледам,

а за това, което съм гледал с Адам Ламбърт.

Не ми харесва преиграването с гейщината.

Лъха ми на една нечистоплътност, каквато ме отблъсква при чалгара Азис.

Адам не е чак такъв циганин, но нещо пак ме отблъсква.

Мога да ги разбера от Куин, може да искат да продължават, не само заради парите,

а и защото истинският музикант не може без музика.

За мен нещата са еднозначни - няма вече Куин, няма и Гънс енд Роузис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя верно мяза на Гъзис..,абе тук преди време,жената пусна телевизор и по Нова ,х-фактор ли беше някакво момче как изпя Фреди направо ми откъсна главата,даже с импровизации,отделно,че се правеше на палячо по клипа с прахосмукачката на Куин и беше с перука и на токчета..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми допада. Вокална техника и глас (поне за моите представи) има бол, но интерпретациите му издават лош вкус и звучат абсурдно за мен като фен на Queen.

В графата "пея като  Фреди" ето този екземпляр ми допада далеч повече:
https://www.youtube.com/watch?v=dREKkAk628I

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

 

Фреди Меркюри е уникален във всяко отношение и няма никой да го стигне по никакъв начин. И аз като фен на Куийн ще кажа, че това момче се е заело с твърде голяма хапка за себе си. Въпреки това ми идва да се просълзя от гласа му. Страхотен е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   ^^ По-добро попадение от предложеното в темата, но не достатъчно.

   Няма глас, който може да имитира Фреди. Същото може да се каже и за Елвис или Ела Фитсджералд... 

Продуцентите на това момче Адам са помолили настоятелно тон инженерите да усилят гласа му, но това усилване има граници. Липсва присъствието, което Всевишният е дал на Фреди. Дал му е и възможност да жонглира с изразни средства. Като темброво богатство - от рок баритон до нежен тенор, полиритмична текстура, неспираща енергия, любима и позната, но необяснима живост (не намирам думата в момента). Да , сетих се, намерих думата - гений.

Редактирано от travelcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е не е да дойде някой и да изпее нещата досущ като Фреди, просто да ги изпее по негов си уникален начин.Алън не бих казал, че има същият диапазон и тембър, като на Фреди, но по начина по който ги пее много ми харесва. Много щеше да е глупаво ако куин бяха тръгнали да търсят човек, който да е копие на Фреди. По хубаво да се спрат на човек който да представи нещата по негов си начин и те да звучат пак яко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се отнася до момчето, поредната звезда пръкната от музикален формат тип, идол, стар, талант и тн.

Като цяло такива момчета и момичета, даже и талантливи, биват похабявани и буквално рециклирани от машината за пари.

Алън,макар и интересен, атрактивен, красив, можещ да пее, бисексуален младеж, няма да бъде запомнен с нищо, освен като статистика на някое шоу. Това, че пее с  Queen, вероятно е част от наградата по спечелване на шоуто и тясно свързано с договора сключен с продуцентите.

Queen, никога няма да намерят, а според мен и не търсят, заместник на Фреди. защото няма как да се намери.

Въпреки всичко, великата музика най-добре е да се изпълнява и слуша на живо, а това кой колко добре се справя е някаква второстепенност.

 

Ще си позволя да ви почерпя с един доста сполучливо получил се тандем,. Велика група, голям вокал...

 

https://www.youtube.com/watch?v=kNPTat4SVaU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джордж Майкъл като млад ..С тея ръкавички, брадица, гъсти, но позаскубани веждици. Мъка. А и с това врабчо гласче.. Е имаме си Майлс Кенеди вече ..Обаче Queen отзад жестоки.

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@evans, благодаря ти, че си постнал този линк! Наздраве!

 

Не бях гледал този концерт, но съм гледал други, както и всички изпълнения на Adam Lambert в American Idol, който той НЕ СПЕЧЕЛИ, тъй като призна, че е гей точно преди финала (това го казвам по повод глупостите, написани по-горе, че едва ли не това му е наградата и че продуцентите му все едно са принудили Queen, да го вземат). Пича е един от най-техничните певци на нашето време, че даже и като цяло (поне според мен) и си е заслужил мястото там... Вярно Фреди (Мир на праха му!) е гений, уникат и т.н., но смятам, че и той би бил щастлив, че концерта е това, което е!

Редактирано от Zlatanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вибратото навсякъде, ми идва в повече, няма я тази плътност и уникален тембър на Фреди (нали все пак тук се пеят песни с него и искам-не искам-сравнявам), във висините е писклив...но диапазона му е добре и не фалшивее...общо-взето-не се вписва много в "Queen"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.