Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за усилвател


rony11

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам дали е възможно този усилвател:


 да се захранва от такава батерия и зарядно устройство:



и как става свързването? Нямам никакъв опит с подобна техника, а искам да купя батерията за подарък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм в час с италианския език но има един ред от спецификациите:

 

2 batterie 9V

 

изглежда че ти трябват 2 батерии от 9 волта.

Редактирано от dontwarrior
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не точно....

Ако усилвателят е за две батерии по 9 волта, можеш да вземеш презареждащи се 9В батерии и зарядно за тях.

Ако се гони възможност за много дълго свирене на батерии, има и други по-елегантни решения, но не знам дали можеш да ги вземеш от магазина, или ще трябва да се изработи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вероятно, но предложението на питащия е дали 12 волтова батерия ще стане, което ми се струва че няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това "не точно" не беше по адрес на твоето мнение, малко обърквация е станала - а аз забелязах, но вече не можех да редактирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите :) Всъщност се търси възможност за по-дълго свирвне на батерии, поне няколко часа всеки ден, човека за който е подаръка е уличен музикант и затова искам да открия подходящ акумулатор, който да ползва и да не се налага да купува батерии през ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В краен случай, ако не намеря подходяща акумулаторна батерия, бих взела и презареждащи се батерии от 9 волта, но не намерих. В Технополис продават такива батерии, но не и зарядно за тях.   :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тези батерии се свързват последователно (и усилвателчето работи на 18 волта) е възможно, да се направи комбинация от:

-Зарядно за съответният 12V акумулатор

-Самият акумулатор

-Конвертор от 12 на 18 волта - има такива, които са за коли и всимат входно напрежение от запалката на колата.

 

Разбира се, това решение има някои уговорки:

-Вероятно няма да има какво да предпазва акумулатора от прекомерно разреждане, което означава, че свирещият трябва да внимава с това и да го зарежда.

-Зарядното трябва да има някаква защита от прекалено зареждане.

-Трябва да се преработи конвертора така, че на мястото на конектора за запалката да има щипки за акумулатора, а на изходната жица, за има куплунги, които имитират 9В батерии(освен, ако усилвателчето няма вход за външен адаптер).

 

ПС: Виждам, че отзад, на някои снимки има букса с надпис DC IN... само никъде не видях, дали пише 9, 12 или 18 волта, за входно напрежение.

Усилвателчето има ли си ръководство?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Благодаря за отговорите, в крайна сметка реших да купя нов усилвател, засега се спрях на този, заради вградената батерия:
http://www.musicworld.bg/bg/m_2320000/i_22409/Crate_TX50DBU.html

 

Но се замислям и за този:
http://www.musicworld.bg/bg/m_2570127/i_53142/Roland_CUBE_Street_RD.html

 

Как мислите, кой е по-добрият избор, при положение че ще се ползва за нещо подобно?
http://vbox7.com/play:f32601d889&start=1
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Crate e добър и мощен, но прекалено голям и тежък за улично свирене(14.5кг) И толкова мощност въобще не е нужна, поне според мойте нужди и опит. По-подходящ е Роланда. Изказвам мнение от позицията на дългогодишен уличен музикант и знам, че всеки грам по-малко е от значение. Аз имам Роланд АС33, който тежи 5кг с батериите.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.