Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете ми да си избера подходящ лампов амп


Akerfeldt

Recommended Posts

Тази тема е поредната, в която авторът пита едно а всеки му отговаря каквото му дойде.

Ако събера 10 лайка я затварям на момента :)

 

Развилият се дебат е по-скоро реакция на коментари. Когато въпросът има много отговори е съвсем естествено, да има много различни предложения. И в това няма нищо лошо. VMB беше едно от многото предложения, които постнах. Главно, поради ценови съображения. Авторът не е вчерашен, може да прецени за себе си.

 

Студиотона звучи доста прилично, като го слушам на клипове.

Чистият канал звучи красиво, сравнително умерено.

Драйв канала също звучи съвсем прилично, въпреки, че не може да се нарече точно хай-гейн, до колкото чувам.

 

Но не знам, ENGL-а, за който пише Кольо, дали не е по-гот, предвид това, че(струва ми се) е подобен като войсинг усилвател.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тази тема е поредната, в която авторът пита едно а всеки му отговаря каквото му дойде.

Ако събера 10 лайка я затварям на момента :)

 

Имаш един от мен. Питащият получи повече от достатъчно информация, да не говорим, че както обикновено, изисквания и бюджет не се припокриват. Останалото е четене, разглеждане и един гастрол из магазините на някой голям град за най-важното-впечатления от първа ръка.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не си полезен с такива коментари. Ако нямаш какво да кажеш, пропусни. Не знам дали не се усещаш сам, че ме обиждаш с такива речи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два бона, че и по-малко може да са съвсем достатъчни, а може и да не са в зависимост от това какво още се изисква освен приличен звук: мощност, канали, еквилайзери, рутиране на сигнала, входно/изходни опции... Цени и възможности различни, само подмяната на лампите на един усилвател  може да е четирицифрено число.

 

В крайна сметка, и скромен усилвател в ръцете на майстор отвява главата на слушателя и обратното.

 

ПП: Това с укулелето никак не е лоша идея.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте да си заделите парички, че хубавите укулелета не са евтини. Скоро взех едно дето става само за украса  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

В крайна сметка, и скромен усилвател в ръцете на майстор отвява главата на слушателя и обратното.

 

 

Един :offtopic-001:  по повод на това изречение:

Бях си оставил  VMB 15 ватовото едноканално кубенце на заем в един клуб и  може да чуете как звучи  когато го ползва някой умеещ:

 

http://youtu.be/-BZ_lORLsWw?t=5m8s

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ По препоръката на BlackBird, ако вече не е поствано:

http://bazar.muzikant.org/bogner-alchemist-212-%D0%BA%D1%83%D0%B1%D0%B5,188200.html

 

^ Това Laney на клипа звучи доста къртещо!!!

 

ПС: Поствано е, значи знаеш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.