Jump to content
Българският форум за музиканти

Помогнете ми да си избера подходящ лампов амп


Akerfeldt

Recommended Posts

Ами кажи, че си в Полша.

Аз имам Лабога Алигатор 50.

Има и други модели. В различни варианти

http://www.laboga.eu/english/wzmacniacze.html

Като си в Полша, вземи си Лабога, за Бога.

Защо изобщо си я писал тази тема :greenball: ...

 

Лабога Юзер Лист -

Amorphis, Anno Domini ,Axxis,

Before the Dawn, Black bomb A

Behemoth

Charlton Manny - Nazareth

Chroming Rose

Tommy Emmanuel

Hate Eternal

Master Plan -Roland Grapow

Motorhead - Phil Campbell

Pain of Salvation,

Paul Di Anno band

The Rasmus

VADER

Whitin Temtation

URAN 242 - моя милост

Редактирано от TONY
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 100
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От сравнително малките и евтини ми допадна ENGL Thunder 325, главата или комбото. Ако не си се сещал за тях може да им метнеш един поглед.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш дали сме свирили през такъв- аз съм.

Ако  обаче те интересува дали съм го замервал с някакви уреди , осцилоскопи и т.н. - Не, не съм :)

Цената му като нов, не знам как я научи- тъй като не се произвежда вече , съответно и не се предлага .

Освен това не промотирам , а давам предложение, за което   авторът е помолил.

Върни назад и виж дали съм използвал суперлативи.

 

ultramega нямах в предвид теб а Varbanov, нито пък съм искал да се заяждам с някой.

 

Цената му като нов е елементрано да се намери - това е продукт който е продаван от Line 6

 

Дилърите има в бг са musicworld.bg примерно:

 

http://img.musicworld.bg/pdf/s/1950000/Line6%20Price%20List.pdf

 

С няколко еквилибристики - които половината форум ползват - цената е била еквивалентна на търсената в базара. Не искам да изпадам в подробности.

 

Китайските усилватели са голямо хоби - това вече пък е съвсем друга тема, като се поамортизира имаш много малко варианти :)

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото съм в ПОЛ-ски Тръмбеш, а не в Полша :D

 

A сега да не се окаже, че тези два бона са в злоти.

 

По темата, най-близо до този голям комплекс от изисквания ще стигнеш с custom изделие. Поговори с Галин (Garland).

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако под 2 бона имаш предвид евро, мога да препоръчам Mesa Express+ 5:25 или 5:50

 

 

Мисля, че покрива всичките ти изисквания, като изключим цената :)

 

- има 25 и 50 ватова версия

- има комбо вариант, както и само глава

- може да се превключи на 5 вата, при което става за свирене вкъщи. Имай предвид, че пак е доста силен звука, но е горе-долу приемливо "тих" за вкъщи и звучи добре при тези нива :)

- 1x12"

- има готин клийн

- има high gain канал, наречен "burn"

- имаш отделни тон контроли за всеки канал, но graphic EQ-то със слайдерите (което е на практика еквалайзер, включен по-късно във веригата - след предусилвателя) е общо, но пак можеш да го включваш и изключваш отделно за всеки канал, както и да използваш preset V-shape на което само му настройваш силата - независимо за всеки канал

- има effects loop и изходи за външен кабинет с различни импеданси (вкл. и в комбо версията)

- има foot switch, на който имаш превключване между двата канала, включване/изключване на reverb-а, включване/изключване на graphic EQ-то, както и solo boost

 

Ето още едно ревю:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кaк въобще свирите с 20-30-50 вaтa лaмпa у вaс си? Aз с един Fender Champ 600 5 вaтa не могa дa си позволя дa усиля нa мaкс, че е нaд нормaлните нивa...

Имaм 30 вaтa трaнзистор с 1х10 и кaто зaвъртя нa 5 волюмa, и съседите ги чувaм кaк си усилвaт телевизорa, зa дa го чувaт...

 

Кaк нaистинa свирите нa "бедрум" нивa, без aтенюaтори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина тема, моя услилвател е за $150 от ebay и ми върши прекрасна работа :) Ама е 1 ват. Е няма ги всички изброени екстри, но защо са ми за свирене в къщи?!? За запис си имам iso cab. 2 бона са много пари, и за китара ще останат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бедрум до бедрум има разлика ;) Едно е в панелката, друго е в модерно строена кооперация, трето пък в къща.. Пък и то не е само усилвателя, въпрос и на озвучително тяло е колко точно ще се сърди баба Гичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сръднята на баба Гичка и конструкцията на жилището е едно на ръка, но има и друго. Силен звук в малки и непригодени за това помещения е отврат и изморява много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съвет на Dickens ( :cheers2: ) си купих ето това:

http://www.thomann.de/gb/blackstar_ht_5cr_combo.htm

 

Обаче с 5 вата вкъщи, max на 30 % от мощността и жената почна да ме гледа кръвожадно. :rocker:

Наложи се да прибегна до услугите на Parni_Valjak ( :cheers2: ), който ми направи един атенюатор:

http://forum.muzikant.org/topic/114919-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%8E%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-soundman/

 

Чудно е. :headbang: Целият масраф ми излезе около 1 000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи приятели, благодаря на всички за интереса и включването тук и на ЛС!

Длъжен съм да доизгладя някои неща, за да не затруднявам излишно всички нас...

Изискванията към клийна са защото съм с активни адаптери с висок аутпут и ще е трудно да вадя чисти тонове с EMG85 :(

 

Вече 7-ма година чета форума и макар не особено активен на клавиатурата, знам как вместо да получа помощ, по-вероятно е да бъда нападнат заради липсата си на опит с лампова техника и невежество.
Казах си: "Нищо не ти пречи да напишеш какво ти трябва и да попиташ, защото може да ти дадат идея, която да наклони везните в друга, по-добра посока".

 

Като автор на темата виждам, че да пазя в тайна онова, което съм си наумил не е добра идея, затова изброявам нещата, които съм си нацелил като потенциални жертви. Ако тези усилватели не са 100% лампови, нека това бъде извинено - аз съм прост икономист :)

 

- Peavey ValveKing II micro head (глава) - грабнаха ме функциите и ниската цена
- Blackstar HT40 Club (комбо) - има абсолютно всичко, което съм посочил, друг въпрос е дали е 100% лампово.

- Randall Diavlo 40 (комбо) - на такъв усилвател си пробвах Шектъра като го купувах и не съм усилвал много, но имаше хубав за моите уши клийн, както и драйв.

- H&K Tubemeister 36 (глава) - Пробвал съм 18-ватовият, но не ми покрива изискванията, прекалено орязана версия е. Заради функциите гледам към 36-тицата, която не е чак толкова много по-скъпа.

- EVH 5150 III (глава) - Говорят, че имал много хубав клийн, но за съжаление е доста скъп и не е наличен в тукашните магазини. Хай гейн каналът му няма какво да го дискутираме. В репетиционната има едно 6505+, което обаче не е мое, а и не вярвам неговият клийн да е същия.

 

Parni_Valjak и metalhammer следят темата и тъй като са опитни най-учтиво ги моля да ми разяснят малко за това защо да купя или да не купя усилвател от гореизброените.

Можех и да си мълча в очакване, но изглежда така дискусията ще бъде по-полезна и оживена, а и ще чуя повече мнения.

А сега сте вие! Който знае - нека сподели! Вярвам, че темата би била полезна и за много други. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.