Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

а мога ли да му задам инпут от определен канал само а не all inputs и тва е. когато искам да пусна барабанки и бас и да се вири на различни канали някои специализирани vst инструменти нямат собствен филтър за канал. не мога ли преди инструмента някъде по настройките да задам съответния записващ трак да подава на инструмента сигнали само от даден канал. ПРИМЕР:

 

от клавира подавам миди и свиря на няколко трака в реално време, но примерно освен барабаните на 10 канал vst барабаните ми хващат и другите работи, които свиря примерно бас, акорди и соло и става гадно. аз после ще филтрирам , добре, ама докато записвам е свинщина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изборът ти е за input, а не за канали, но не мога да разбера технологията ти.

Всеки канал на който записваш има собствен изход и собствен канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми начи представи си дженерал миди клавирче и нуендо. пускам някое предварително подготвено нещо на него или пък свиря в реално време и в нуендо слагам няколко различни инструмента на различни тракове, които да приемат сигнал. лошото е че имам избор само на кой канал да предава мидито на всеки отделен трак,но не и ОТ кой канал на клавира да приема и примерно на барабаните той приема и на 10 канал и на 2 и на 3 абе от всичките и ся примерно удрям някъв акорд и освен него чувам и някви барабани освен пианото или там квото свиря. просто барабаните приемат от всичките 16 канала на клавира, а аз примерно искам да приемат само от 10 :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз записвзм с нея и доколкото знам е една от най-добрите! Досега съм нямал никакви проблеми. + че Nalbantov я ползва :):)

 

/Edit: То май има и Nuendo 3 вече

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 3ка ,ама нещо не се намира из нета засега ....

и аз покрай Налбантов я подкарах ... след малко главоблъскане за някои неща (поне за мен) докато ги намеря взе все повече да ми допада и сега само нея си ползвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата с Cubase SX 3? :think:

Ми питай Митко :rolleyes:

той знае :P

иначе на мен еднакви ми изглеждат ;) ... с нуендо можеш да записваш 4.1 5.1 7.1 ... колкото искаш канален звук :P ... както и видео ...

в нашия случай ,в който си праскаме на стерео поне засега не съм открил разлики ... ;)

аз бацам с нуендо ,щото първата ми музикална програма до която се домогнах беше cubase vst 5 и много я намразих :P (просто не я разбирах може би беше много отдавна) , та затова сега се престраших към нуендо :P ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йо :rolleyes: той фъпроса е за целокупното народонаселението на форум'ъ' :P

Cubase SX 3 също може 5.1.

То не е въпроса дали можеш да го записваш, щото ти навсякъде можеш да го записваш, въпроса е дали можеш да го миксираш и най-вече да го експортваш.

Де да знам. Мене Кюбейза не ме кефи от много отдавна.....

Ама всичко е въпрос на вкус, навик и удобство - така че свирене му е майката - пък записите са отделна баница...хехехе...с боза...:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А каква е разликата с Cubase SX 3? :think:

Доколкото съм запознат разликата е в алгоритъма за смесване. Също така разбрах, че и миксера бил по-различен...

 

Има 3ка ,ама нещо не се намира из нета засега ....

 

Мен май ми се мерна в Е-Муле (Byte Devils хъба), ама просто нямам нерви да го тегля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mярват се ,ама били фейк :bravo:

Хаха :( В чудесно време ми го каза! Веднага след предишния ми пост започнах да тегля (имам предвид започнах да се редя на опашка) :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mярват се ,ама били фейк :(

Хаха :bravo: В чудесно време ми го каза! Веднага след предишния ми пост започнах да тегля (имам предвид започнах да се редя на опашка) :bravo:

Аз лично съм изтеглил 3 фейка и 1 работещ ъпдейт, но нямам предишната версия, така че нищо нямам.

Иначе и Кюбейс и Нуендо имат еднакви алгоритми за смесване. Разликата е в интерфейса и това че Нуендо има повече средства са работа с видео, както и дребни разлики в дитер плъгина. Също така Нуендо има съраунд плъгин и може да експортва съраунд. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nuendo 2.2.0.35 и Cubase SX 3 съм ги дръпнал ама още не съм ги пробвал. Понапълни ми се HDD-то. Пък Cubase-a е 2.3 GB. Има време ще го видим тия дни. :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де при експортване в реално време на по-ниски битове и херци примерно от 24/96 на 44/16 нуендото и кюбейса автоматично ли си прилагат дитер офтопик е малко ама все пак нали за тях иде реч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.