Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

^ тва е само в Нуендо. Поне при мене ВСТ инструментите не се чуват, ако мониторинг бутнонът на съответния миди трак не е натиснат. В Кюбейс, обаче си бачка и без да си го натиснал, тука само има смисъл от него когато имаш няколко ВСТ инструмента и искаш да ги чуваш всичките, тогава избираш мониторинга, иначе ще се чува само инструмента от активния трак :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тей като си анализирам...само при просвирване на МИДИ трак с въпросните дръм плъгини нямам проблеми. То Аддиктив дръмс имат едни лайбрърита с доста сложни ритъмчета и брейкове, но тогава не засича изобщо. Да не би проблема да е по някакъв начин свързан с МИДИ клавиатурата ми? Ползвам M-Audio Evolution MK-641C закачена през USB порта. Щя има ли някаква разлика в перформанса ако ползвам МИДИ кабел и я конект-на към МИДИ входа на Аудиофил 2496 платката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hooray: може би драйверите на м-аудиото,струва ми се че все още не са толкова стабилни откъм миди, мисля че не само при тази карта. а и този еволюшън....на мен ми оставаха звучащи тонове, има нещо в тази комбинация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да помисля отзад напред... Тва, че ти се натоварва след известно време на 100% значи че някъде прогресивно не му стига буфер. Пробвай без времеви ефекти- pitch, delay, reverb. Най-важното, пробвай да качиш латенцията на ASIO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времевите ефекти, въпреки че се казват така калкулациите им не са особено тежки и не изискват, кой знае какво буфериране (едно linear phase EQ например изисква значително повече).

 

Най-важното което спомена 7thString обаче за дигането на ASIO buffer-a е абсолютно валидно (оттук ше ти се дигне и латенцията обаче) :)

 

Второ пробвай да изключваш ефектите по тракове един по един, ако имаш такива ефекти сложени на траковете.

 

Трето 1 ГБ РАМ при тези библиотеки точно не е чак толкова много.

 

Четвърто какъв ти е семпъл рейта на проекта? 16(24)/44.1 - най-вече ме интересува втората част - 44.1 ли е или не. Защото ако не е, за да ти зареди библиотеките на 48 или 96 се прави ресемплиране, което освен че е времеемко изисква и повече памет (и диск стрийминг, ако съответната не достига). Пробвай да сетнеш проекта на 44.1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Някои от тези ефекти са проектирани по кофти начин - винаги остава една наслагваща се опашка- примерно имаш ехо, което заглъхва и би трябвало след даден интервал текущия пакет да спира да се обработва от процесора, но понякога остават такива, които се наслагват в/у новите и така докато натоварят машината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това зависи и от ефекта, но до още по-голяма степен от хоста, щото той раздава "сигнала" по ефектите образно казано.

Опашките от ефектите са нормални и би трябвало да се чуват по принцип, освен ако не искаш да е така - поне в Самплитюд, като хост е конфигурируемо :)

Иначе, например ако пееш в зала ехото не реже точно като завършиш фразата, иначе ще седи интересно ;) Този пример е даден за други потенциални читатели на темата, не за теб - разбрах те какво имаш предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не забравяй отгоре в таймлинията да маркираш от къде до къде ще експортваш !

 

Здравей братле!

И аз имам подобен проблем, значи записах китарата с ефект /около 2мин.запис/,обаче когато прослушам записа на Уиндоус Медия Плеъра се оказва,че тои трае само няколко секунди само.Сигурно това е от тази тайм линия или..../как да маркирам от къде до къде ще експортвам/извинияваи за тъпия въпрос ,но се учим/.

Ще ти бъда благодарен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ctrl A ( маркираш всичко ), после P и така двата маркера застават в двата края на маркираното

и после file >export там уточняваш формАта и колко канала да е най-често е stereo interleaved

и си готов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз също забелязах подобен момент и при мен. Компютърът ми е Пентиум 4 на 3Гх с 2Гб рам. Днес пробвах да записвам един трак с софт синт в Кюбейс и при мен се появиха въпросните пуканки:cheers2: А на таск мениджъра натоварването на процесора и рам-та е минимално. На какво може да се дължи това?

Редактирано от fernandes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам ни един ефект, няма други пътечки. Самият сет, който съм избрал, е най-лекият и без никакви ефекти (ривърб, компресия и дори EQ). В Таск Мениджъра натоварването е 0%, използваната РАМ е около 300МВ, което е нищо за цялото ХР в комплект с Кюбейса, че и плъгина със семплите (конкретно за Аддиктив дръмс говоря, той е с малко семпли). Проекта ми винаги го слагам 16-бит, 48 кХц, защото семплите на повечето семпъл-бейзд плъгини са записвани именно на така (а освен това Аудиджи 1, което имах преди това, винаги прави ресамплинг до 48К, та така съм свикнал). Латенцията ми е обидно голяма за такъв клас машина и звуков интерфейс - 256 семпъла, което в "контрол панела" на Кюбейс (VST Audiobay) дава 6.5 мс входна и 12.3 мс изходна латенция. В Експерт сеттингс съм изключил Lower Latency и имам отметка на Adjust For Record Latency.

На мен ми се струва, че не е от машината или настройките, а по-скоро нещо като описаното от AfterAll и 7thString - остатъчни сигнали или нещо подобно. Обаче пък нямам грам ефекти нито в самия плъгин, нито в Кюбейс, нито никъде!

 

П.П. Ще опитам на 96 кХц (тогава при същите 256 семпъла за буфер латенцията пада двойно), но то и при тази е едваааам доловимо забавянето и не е дразнещо. Също така ще взема да издиря един кабел МИДИ-то-МИДИ, та да видя дали ще има разлика ако прескоча ЮСБ шитните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи до колкото разбирам само с МИДИ като работиш има пуканки - ако няма миди тракове и ползваш само аудио тракове със всякакви плъгини и ефекти няма пуканки така ли? И второ пуканките се появяват само при един миди трак или при няколко? Трето ако е само един и пука - зависи ли от какви ВСТ инструменти ползваш за него или с всички така се държи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С аудио не съм опитвал, аз го ползвам само за свирене на живо с МИДИ кейборд, като зареждам VSTi за пиано/Хаммонд/Дръмс. Проблема ми е само с плъгините DFH Superior & Addictive Drums.

 

Сега правих един тест - пускам VST хоста, зареждам АД със стартъп кит-а и пускам да плейва стартъп демото. Алед това още един път така, още един път и докато се прецака. Разбира се какафонията е страшна, но не това е смисъла... :thumbs_up:

Cubase SX 3 издържа 5 броя АД, като на 6-тия почна да пращи и пука. Ableton Live 6.0.7 издържа 6 броя АД, но като пуснах 7-мия (който явно го претовари) блокира целия софт, освен това ми се прецака драйвера и трябваше рестарт на ХР-то. Sonar 6 PE издържа също 6 броя АД, а на 7-мия се активира някаква защита на аудио енджина и ако се опитвах да го пусна пак - отново си спираше (куул фийчър).

И в трите случая натоварването ДАЛЕЧ превишава това при лайв свирене, когато имам един трак, с един АД плъгин, с по-малко броя МИДИ събития, както и по-лек сет без ник'ви ЕК, компресор и ревърб. Странна работа...

 

[offtopic]

След като не успях да намеря работеща версия на Pro-Tools, Logic върви само на Mac, Samplitude 9 изобщо не ми допадна, Ableton Live е друга птица (а не може да ми ползва и СПДИФ), Sonar 6 ми е ужасен като интерфейс и е бъгав (един път работи нормално, друг път изобщо грам звук няма), любимият ми софтуера в тази категория си остава Cubase SX. Дано в бъдеще да имам възможността да си закупя легален такъв, защото просто е много як и хората заслужават! :)

[/offtopic]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е само с плъгините DFH Superior & Addictive Drums.

 

 

Ами тогава по пътя на логиката стигам до извода за бъгава версия...пробвай с друго копие на програмата или потърси за проба легална версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ctrl A ( маркираш всичко ), после P и така двата маркера застават в двата края на маркираното

и после file >export там уточняваш формАта и колко канала да е най-често е stereo interleaved

и си готов

 

 

Другият вариант да маркираш тази част която искаш да експортнеш с контрол + ляв бутон на мишката за левият маркер и контрол+ десен бутон за десният - кюбейс смята това което е между двата макера и не е мютнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.