Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Казаха ми, че с тази програма можело да се записва чрез УСБто - баса->процесора(през УСБ порта му в този на компа)->запис с високо качество на Кюбейса(SX3).

Такава ми е идеята. Нищо друго нямам в чейна, само това.

Крастата е да запиша точно така, защото иначе мога да си взема един преходник от голямо в малко и да перкам така(аз преди така и правех, но си затрих), но като има...

 

Та така...

И благодаря за интереса. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от меню дивайсиз/дивайс сетъп избираш във ВСТ аудиобей да седи Лайн6 драйвера. Записът става добре по този метод, изпитано е :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ, Бобалане!

Обещавам напиваща черпня при първа възможност. А ако разни слухове което ми подмята Бобстъра са верни това ще е...скоро. :punk_guitar:

 

Запазвам си правото обаче да питам за разни неща и занапред.

Отново 10кс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих Cubase направих си audio trackи, отворих с F11 EZDrummer и си избрах ритъм, включвам на запис но записва само китарата ми, после направих и миди трак но пак не иска да записва върху него. Моля ви разяснете ми как става този номер първо ли се записват или зедно с ритъм китарата и как става, в търсачката нищо не намерих по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в EZ Drummer има едно поле на което пише вида на ритъма /там точно преди play бутона, с който пускаш съответния ритъм за да го чуеш/ . Та това поле го хващаш и го влачиш /drag and drop/ във миди трак-а. Този миди трак трябва да има за output указан ЕZ drummer. Така ще стане. Лошо обясних , пробвай ако не става ще пиша пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! Стана извляках го в миди трака, поави се като лооп, сега може би трябва да го копирам и залепям колкото време ще ми е песента. И още нещо като го пусна се чува някав метроном, как се изключва че ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте приятели!

Мъча си главата с един въпрос :Как да активирам пустото му НУЕНДО 3 / за да прекарам Амплитубе 2 през него/,защото когато отида на ПРОДЖЕКТ след това на Ад трак/чуквам върху него/ и ми се появява едно меню,което не е активно.

Сигрно грешката е в моя телевизор ,но каква е тя?

Плз ХЕЛП!

Редактирано от canev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

add audio track > mono (stereo)> появява ти се трака после цък върху "e" >

показва ти се едно прозорче с един плъзгач вляво,

лееко вдясно вертикално имаш i1, i2, i3 ....i8 >

цък под i1 и ти се появява едно меню със всичките плъгини,

които имаш инсталирани, там си намираш amplitube ( ако си го инсталнал естествено) и тва е :music:

 

не можах да разбера кое е тва меню, което не е активно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Имам проблем, който не мога да разреша вече доста време. Ще ви бъда много благодарен ако ми дадете някакъв съвет.

Като отворя някакъв синтезатор (Hypresonic, Edirol Orchestral), зареждам някакъв инструмент, програмирам си музиката, и накрая save-вам проекта. Дотук всичко е наред. Проблема се появява след това, когато отворя проекта, инструмента който съм заредил в някой от каналите на синтезатора не се запазва, на негово място се появява този който си е по подразбиране. Незнам как да направя така че синтезатора да "запомня" инструментите които зареждам в него. Това ми се случва само в Cubase, във FL Studio нямам такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах. Само да поясня - това i1 е първия "канал" от групата Inserts (имаш до 8, в които можеш да накачулиш някакви ефекти). Така сигнала влиза в компа, обработва се от ефекта, сложен в Инсърт канала и после стига до трака, където се записва в Уейв формат, но вече обработен. Ако не виждаш Амплитюб в менюто (може да си го боцнал в друг фолдър) си пусни Плъгин Менаджера и добави ръчно фолдъра, в който ти е Амплитюб.длл файла. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

add audio track > mono (stereo)> появява ти се трака после цък върху "e" >

показва ти се едно прозорче с един плъзгач вляво,

лееко вдясно вертикално имаш i1, i2, i3 ....i8 >

цък под i1 и ти се появява едно меню със всичките плъгини,

които имаш инсталирани, там си намираш amplitube ( ако си го инсталнал естествено) и тва е :thumbup:

 

не можах да разбера кое е тва меню, което не е активно...

 

Здравеи!

Всичко това го направих, но си мислия да не би да е от това ,че Нуендото ми е инсталирано в Д - устройство а , Амплитубе 2 в Ц- устройство и затова да не го намирам?!

Възможно ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах. Само да поясня - това i1 е първия "канал" от групата Inserts (имаш до 8, в които можеш да накачулиш някакви ефекти). Така сигнала влиза в компа, обработва се от ефекта, сложен в Инсърт канала и после стига до трака, където се записва в Уейв формат, но вече обработен. Ако не виждаш Амплитюб в менюто (може да си го боцнал в друг фолдър) си пусни Плъгин Менаджера и добави ръчно фолдъра, в който ти е Амплитюб.длл файла. Успех!

 

Пич ,прав си ,нали и при Кубейс е същото/разучавам ги и2 те- паралелено/ , става въпрос за това , че съм ги инсталирал в различни папки /Амплитуба и Нуендото/?

Ще питам пак! Мерси за отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах. Само да поясня - това i1 е първия "канал" от групата Inserts (имаш до 8, в които можеш да накачулиш някакви ефекти). Така сигнала влиза в компа, обработва се от ефекта, сложен в Инсърт канала и после стига до трака, където се записва в Уейв формат, но вече обработен. Ако не виждаш Амплитюб в менюто (може да си го боцнал в друг фолдър) си пусни Плъгин Менаджера и добави ръчно фолдъра, в който ти е Амплитюб.длл файла. Успех!

 

Пич ,прав си ,нали и при Кубейс е същото/разучавам ги и2 те- паралелено/ , става въпрос за това , че съм ги инсталирал в различни папки /Амплитуба и Нуендото/?

Ще питам пак! Мерси за отговора!

 

Извиннявай обаче,пак съм аз,изпотих се с тоя Плъгин Менъджер .Не мога да го открия.Би ли ми обяснил малко по-подробно?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.