Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Значи преди година си купих "Zoom G2.1u" и тъй е с USB изход и към него вървеше и програмата "Cubase LE"!!! Започнах да я изучавам, и горе долу съм доволен от нея!!! Вие доволни ли сте от нея?!? Ако знаете по добри програмки(не е лошо, ако могат безплатно да се изтеглят от интернет), кажете им имената, моля ви!!! Благодаря ви предварително!!!

Редактирано от Тони96
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте първо да кажа :)

 

Свиря с MIDI Evolution MK 461C през USB 2.0 в PC-то и си пускам метроном. Цък-цък - всичко ок, свиря си и всичко точно. Пускам записа... яко се разминавам с метронома. Започнах да удрям клавишите с малко закъснение след сигнала на метронома и се получава точно :) Ама така не ми се ще да свиря, та... Има ли някаква настройка или е хардуерен проблем според вас? Т.е. да сменям ли звуковата карта (Creative SB Live! 5.1), при условие, че MIDI-то минава през USB 2.0?

 

Благодаря B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам такъв проблем. Когато метронома свири с миди звуци от Microsoft GS Wavetable SW Synth нещо не е добре. Метронома си цъка нещо а после като пуснеш тупаните се разминава.

Решението е да кажеш на метронома да ползва всичко друго ама не и този софт синт :virtuoz:

Аз примерно ползвам звуците на гитар риг-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Musicman е прав.Точно от там е проблема...Microsoft GS Wavetable SW Synth има адски голямо закъснение.Единият вариант е този,който musicman ти каза.А другият е да си пуснеш аудио метронома.Това става от менюто Transport=>Metronome Setup...И от излезлия прозорец си настройваш метронома.Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах отметката на "Activate MIDI Click" и оставих само "Audio Click", като съм му задал "Beeps".

Бави...

Ако е само на MIDI Click - пак бави и то по същия начин, независимо, че избрах за устройство всяко друго, но не и майкрософтското...

Какво да правя?

 

SGEORGE - ако можеш ми изпрати screenshot на менюто, как ти си го настроил, за да го настроя и аз така.

albireo@cablebg.net ми е пощата.

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих Cubase SX2 ("легална" ъфрокс)...

Та след инсталацията и рестарт на системата иска да се свърже с някакъв сървър да се ъпдейтва. Ама не се свързва... И съответно инсталацията прекъсва.

После като се опитвам да я пусна дава съобщение за грешка - No protection device connected.

 

Някви идеи :thumbs_up: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи преди година си купих "Zoom G2.1u" и тъй е с USB изход и към него вървеше и програмата "Cubase LE"!!! Започнах да я изучавам, и горе долу съм доволен от нея!!! Вие доволни ли сте от нея?!? Ако знаете по добри програмки(не е лошо, ако могат безплатно да се изтеглят от интернет), кажете им имената, моля ви!!! Благодаря ви предварително!!!

 

Пич ,този процесор е с вграден дръм,нали?На каква цена го взе? Аз чух демото на Г2.1у и ми се стори добра..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една версия на H2O , си върви със всичк иекстрри за модела само кликаш два пъти и си готов...58 мегабайта е,ако я засечеш пазарувай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи преди година си купих "Zoom G2.1u" и тъй е с USB изход и към него вървеше и програмата "Cubase LE"!!! Започнах да я изучавам, и горе долу съм доволен от нея!!! Вие доволни ли сте от нея?!? Ако знаете по добри програмки(не е лошо, ако могат безплатно да се изтеглят от интернет), кажете им имената, моля ви!!! Благодаря ви предварително!!!

:metalist: КАТО НАчАЛО Е МНОГО ДОБРЕ, НО CUBASE SX 3 или CUBASE SX 4 ТОВА Е ПЪТЯТ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ,този процесор е с вграден дръм,нали?На каква цена го взе? Аз чух демото на Г2.1у и ми се стори добра..

Да има около 30 ритъма!!! Имам доста ефекта, които може да контролираш и настройваш сам, с педал е, метален е, и всякакви подобно екстри!!! Аз си го купих миналата година от Русия, но долкото помня, гледах го в София, в магазин Фактор, за около 250лв., ако не се лъжа!! G2.1u, е с педал, a G1.u (май, нещо подобно беше), е същият само че, без педал!!! Заслужава си цената, ако не е и паднал още даже!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах програмката с цел да я ползвам с процесора за бас(Line 6 Bass PodXT), но дали защото съм много неук и неопитен в тази област, не мога да разбера/намеря мястото, където настройвам да записва от там....

Нищо, ама нищичко не разбирам от звукозапис(Creative Recorder, и както и Nero Wave Editor мисля че не влизат изобщо в графата "Софтуер"), така че бъдете милостиви към простата ми душица. :thumbup:

Ако е ималот такава тема, се извинявам!

 

И Благодаря предварително!

 

п.с.: в помощ около тази програмка и работата с нея приемам Tips & Tricks всякакви... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще пъхаш в това ЮСБ? Аудио интерфейс ли, цифров миксер ли, Line 6 Bass PodXT ли има такава възможност? Дай малко повече инфо относно цялата верига, която смяташ да ползваш, може би ще свършим работа. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.