Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Няма ли някакъв хелп на български...пък и уш всичко е нагласено както трявба т.е. с аудишън или кооледит нямам проблеми.

Да бе...ще речеш, че екипът на Стайнберг всяка вечер си лягат с мисълта как да помогнат на българския потребител да си разучи кюбейса, при положение че в BG има двуцифрено число легално продадени версии. Защо всички скачате още от самото начало на сложни програми като хал хабер си нямате от настройки, че и с английския не можете да се справите. Извинете ме за острия тон, но преди доста години си купих девятката на Кейк-а и още си работя прекрасно с нея и не скачам на всяка нова версия дето излезе...просто не ми е бездънен джобът, че да давам по няколкостотин долара за всичко дето ми хване окото. След като си изтеглил кракната версия не й търси български хелп. Ако пък (да не повярваш) си си я купил....бегай при Сашо Марков и си изискай превод. :read: Ако ти се усмихне странно - запиши се на курс по английски или почерпи някой да ти преведе хелпа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някакъв хелп на български...пък и уш всичко е нагласено както трявба т.е. с аудишън или кооледит нямам проблеми.

брато, ако си начинаещ и не знаеш добре английски мога горещо да ти препоръчам да зарежеш КХ драйвера и да си сложиш нормални креативски

 

просто се съмнявам да имаш нужда от която и да е особеност на КХ, стандартните драйвери ще ти вършат същата работа, без да задълбаваш излишно

 

по тоя начин няма да има никви настройки, звука си минава от входа в входния бъс на асио, минава през него, и си излиза през изхода... тва е всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо всички скачате още от самото начало на сложни програми като хал хабер си нямате от настройки, че и с английския не можете да се справите.

Защото само на тези "сложни програми" тръгват вст плъгините коийто ми трябват.

 

брато, ако си начинаещ и не знаеш добре английски мога горещо да ти препоръчам да зарежеш КХ драйвера и да си сложиш нормални креативски

 

просто се съмнявам да имаш нужда от която и да е особеност на КХ, стандартните драйвери ще ти вършат същата работа, без да задълбаваш излишно

 

по тоя начин няма да има никви настройки, звука си минава от входа в входния бъс на асио, минава през него, и си излиза през изхода... тва е всичко

Да но със страндартните драйвери немога да се възползвам от ефектите в реално време... т.е и в стандартните драйвери ги има но са направо на мастер-а немога да ги сложа само на лайн ин-а примерно.И другото което ще ми липсва е asynth модула на кХ.

Редактирано от MDMACORP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кой ти каза че не може да ползваш ефекти в реално време?

 

ти изобщо за какви ефекти говориш? За тия които са от картата ли? Тях ги забрави, това е смях отсякъде.

 

има супер много ефекти които работят в реално време, само че под формата на ВСТ плъгини, има компресори, еквалайзери, модулатори и абсолютно всяко нещо което ти трябва, като качеството им е неизмеримо по добро от това което КХ драйвера може да предложи.

 

разбира се не всички ефекти могат да работят в реално време, но тези които не работят не се ползват при свирене, а при смесване и мастъринг

 

също така може да ползваш различни ВСТ инструменти, синтезатори и семплери, също в реално време

 

може да слагаш ефекти където искаш - от самия вход, така че да записваш директно обработен сигнал (при което губиш възможноста да правиш промени), може да слагаш на всеки трак поотделно, може да слагат ФХ тракове, към които може да рутираш който си поискаш канал, и отделно може да слагаш ефекти на изхода, може също така да си нагласиш повече изходи, в различни конфигурации и изобщо каквото се сетиш

 

всичко това със най обикновен креативски драйвер

 

та както вече казах - КХ не ти трябва, само ще те бърка

това не е професионална карта, и не и трябва професионален драйвер, за да си показва непрофесионалните възможности

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да слагаш ефекти където искаш - от самия вход, така че да записваш директно обработен сигнал (при което губиш възможноста да правиш промени)

Как точно трябва да се получи това...

 

И би ли ми препоръчал вст ефекти в реално време от който си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми като си отвориш миксера в кубейс най първия ти канал е входа, слагаш му ефектите които искаш в инсърта, и всичко което минава през входа ще минава и през ефектите

 

за ефекти не мога да ти препоръчам без да кажеш конкретно за какво став въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми дори кубейс си има към него тия ефекти

 

сигурен съм че почти всичките работят в реално време, без мултибанд компресора и може би още някой

 

инъче може да се поинтересуваш за waves musician bundle

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да експортна(wav)от fl studio във cubase на тракове? В смисл има ли начин да се направи наедно, а не трак по трак? :think:

Предварително благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли книги на български за кюбейс ?Аз вчера обиколих доста книжарници и не намерих.

Редактирано от MDMACORP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.