Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Моля, кажете как да превърна едно Миди в Уейв чрез Кюбейз СХ.

Благодаря предварително.

Трябва да нагласиш саундкартата да ти записва от Midi/Synth и после да солираш миди трака и да го пуснеш да се записва на аудио канал. Направи няколко проби преди това за нивото щото много лесно може да премодулира.

РОЛАН САУНД КАНВАС СЦ-88 рендира директно от МИДИ към .УАВ

Но много по-добър резултат ще получиш ако си инсталираш ЕДИРОЛ ХИПЕРКАНВАС като ВСТ инструмент и рендираш през него в Кюбейс.

Трябва да нагласиш саундкартата да ти записва от Midi/Synth и после да солираш миди трака и да го пуснеш да се записва на аудио канал. Направи няколко проби преди това за нивото щото много лесно може да премодулира.

А понеже съм малко новак в звукозаписния софт. (за което моля да ме извините), не знам как да променя настройките на Саундкартата... От къде става това? :godbless::godbless:

Импортваш миди-то в Кубейса, даваш му през какво да се чува и експортваш. Нема по-лесно от това :godbless:

Иначе, момче, много неподходящ ник си си избрал за тук :godbless::godbless::godbless:

Справих се, благодаря на всички за помощта.

ПП: Какво не харесваш на ника ?

Ника ти е много як, просто хората като го видят ще се сетят за една фирма (която между впрочем си върши работата много добре), но тук не винаги е уважавана :godbless::godbless::)

:godbless::godbless::godbless:

Импортваш миди-то в Кубейса, даваш му през какво да се чува и експортваш. Нема по-лесно от това ;)

Иначе, момче, много неподходящ ник си си избрал за тук :D;);)

Директното експортване не зависи от това какво ще се чува и какво не и не може да стане без да е с VST инструмент. Ако се ползват звуците от саунд картата - тогава трябват настройки какво да се чува, или по-точно откъде да се записва и тогава да се запише мидито на аудио трак.

Напълно си прав, грешката беше моя!

:unsure:

No problem :D

Аа аз не разбрах нещо <_<

Значи, като импортнеш миди трак, пуснеш го да свири и го запишеш през миди аута или стерео миксера, ще запишеш това, което изсвири звуковата карта. Т.е. в моя случай гадното миди :)

Аз искам да му пооправя звученето малко. Едно време ползвах една програмка, която сменяше уейв таблиците на звуковата карта с малко по-добри, отново стандарт миди и правеше известна латенция, но за сметка на това зазапис вършеше някаква работа.

Понеже и аз несъм работил с кюбейс, въпросат ми е: Има ли подобен начин за промяна на стандартните миди таблици с някакви по-свестни, но на всичките инструменти, а не с VST само за един канал за един инструмент. Аз ще намеря как даси го запиша нататък :)

Благодаря!

Най-лесно става с VST, иначе има разни саунд фонтове, но няма смисъл според мен да се занимаваш с тях, щото много товарят рамта.

Аа аз не разбрах нещо :)

Значи, като импортнеш миди трак, пуснеш го да свири и го запишеш през миди аута или стерео миксера, ще запишеш това, което изсвири звуковата карта. Т.е. в моя случай гадното миди :)

Аз искам да му пооправя звученето малко. Едно време ползвах една програмка, която сменяше уейв таблиците на звуковата карта с малко по-добри, отново стандарт миди и правеше известна латенция, но за сметка на това зазапис вършеше  някаква работа.

Понеже и аз несъм работил с кюбейс, въпросат ми е: Има ли подобен начин за промяна на стандартните миди таблици с някакви по-свестни, но на всичките инструменти, а не с VST само за един канал за един инструмент. Аз ще намеря как даси го запиша нататък :cheers:

Благодаря!

Плейвай/рендирай през ВИРТУАЛ САУНД КАНВАС (директно МИДИ файла. тази програма си работи StandAlone, така 4е, с не яможе и без Cubase) или ЕДИРОЛ ХИПЕРКАНВАС като ВСТ инструмент в Cubase :)

Май не 4етете много-много какво е написано по-горе ... :read: ...

Само да вметна, че самият Кубейс си има 1-2 вст-та, така че не е необходимо да инсталирате друг софт ако ви трябва за нещо минимално.

Само да вметна, че самият Кубейс си има 1-2 вст-та, така че не е необходимо да инсталирате друг софт ако ви трябва за нещо минимално.

На него както разбирам му трябва готов сетъп по подредбата на GM/GS (General MIDI) за отделните инструменти. Т.е. като пусне МИДИ файла да не се налага да донагласява бленди и т.н., а направо да си тръгне от раз. Затова най-безболезнено и бързо 6те е със VSC (Virtual Sound Canvas).