Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте,от няколко дни използвам CUBASE SX 3 Проблема е че,някой от миди файловете ми ги отваря в един (общ) трак.До преди това сам използвал LOGIK там ги отваря без проблеми-на колкото трака са записвани.

 

Някой знае ли за какво става въпрос.

 

 

Благодаря предвърително.

 

 

Пешо :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно тези които ти ги отваря на един трак са Type 0. Ако е така - отиди си в лоджика и ги експортни като Type 1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор.

 

Аз точно това правя (отварям ги в Лоджик и ги експортвам) тогава няма проблем.Значи няма начин да се настрой Cubase по някакъв начин?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работил ли си с Cakewalk Sonar 4? Мисля, че ще ти реши проблемите

Нищо лично ама Cakewalk... ;)

Споделям ти мнението, приятел... за CakeWalk. ;)

 

Някой спомена Harmony Assistant ли? Ех, минало. Нелоши спомени имам с тях (Harmony & Melody Assistant). Бяха едни от първите ми едно време, но като цяло мнението ми е, че са бая у гьола. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой спомена Harmony Assistant ли? Ех, минало. Нелоши спомени имам с тях (Harmony & Melody Assistant). Бяха едни от първите ми едно време, но като цяло мнението ми е, че са бая у гьола. :curse:

:think: м-да-а-а-а!

Това са едни от най-добрите програми за нотиране! Ненадминати са в удобството и възможностите, които предлагат!

За другото...има си допълнителен софтуер, който, както иска!

:nono::blink:

Сори, че не по Nuendo-то. А него наистина си го бива! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мислех че Finale и Sibelius уж ги тачат най-много за нотация :) пък то къде била истинат.... :)

Sibellius не изкарва звук през виртуална звукова карта. За Finale нищо не мога да кажа, чувала съм, че е програма за професионално обучение в музикални институции.

За всеки истината е някъде там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам... :think: Тук моето мнение :) не съвпада много с това на mila_kara относно софтуера на Myriad (Harmony & Melody), т.е., за мен поне не са сред най-добрите програми за нотация! Но и не бих ги изхвърлил в края на класацията в никакъв случай. Имат известно удобство, особено откъм интерфейс. В противен случай, надали съм щял да ги използвам и да ги пазя все още на харддиска си. :)

А и лично аз рядко нотирам музиката си с класическа нотация.

@phile, не си мислил грешно, де. :bravo:

Най-доброто е това, което ни е най-удобно и най-добре задоволява нуждите ни.

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мислех че Finale и Sibelius уж ги тачат най-много за нотация :headbang: пък  то къде била истинат....  :headbang:

Sibellius не изкарва звук през виртуална звукова карта. За Finale нищо не мога да кажа, чувала съм, че е програма за професионално обучение в музикални институции.

За всеки истината е някъде там...

значи...

Finale не е програма за професионално обучение в музикални институции, а професионална програма за нотопис и предпечатна подготовка. :cheers:

същото се отнася и за Sibellius!

 

а Нуендото изобщо няма тези възможности(според мен) които имат Sibellius, Finale и Encore за предпечат!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро разширената версия на Finale - Academic е предназначена for the use of qualified faculty, college students, music ministers and music ministry representatives. Разбира се, че освен за ползване от професионалисти, тя служи и за обучение поне за college students.

А професионалният нотопис и предпечатна подготовка не са предимство само на тази програма. Едно от най-важните предимства , които виждам от описанието е, че Human Playback makes your music sound like live musicians are playing it - even if you entered your notes with a mouse! Може би, там саундът е наистина по-добър!

 

Но...темата, май, беше друга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросните програми на NA са съсредоточени към нотопис, което значи, че сами по себе си звукът не е техен приоритет. И са сред най-добрите и употребяваните - софтуерни бестселъри. Дори и като звук съм усетил разликата, понеже съм използвал софтуера и на Native Instruments (не забравяйте KONTAKT Player!), и на Myriad (два са пионерите за мен - Steinberg и Native Instruments). Като завършен продукт, почти няма място за сравнение и след такава битка Myriad излизат посинени от минуси. :ph34r: А като звук има още какво да се желае от тях, поне малко - чуват се дефекти понякога, което е недопустимо, според мен и моите еталонни нива.

 

Да, наистина се отклонихме от темата, извинения за продължителния офтопик.

 

beer time :cheers:

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.