Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Mila kara,

 

двете програмки са напълно идентични, само дето в Нуендо-то можеш да правиш "смесване" и "мастеринг" на видеоклипове!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mila kara,

 

двете програмки са напълно идентични, само дето в Нуендо-то можеш да правиш "смесване" и "мастеринг" на видеоклипове!

Освен това има още доста екстрички като pitch shift на аудио в реално време, разни batch processing-и, system link и...абе вижте документациите :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за проблема с volume-то на импортвания в Cubase миди файл никой ли не може да даде мнение?

:happy:

От меню File, Preferenses..., MIDI File стигам до Import Options, където искам да разбера коя точно опция да маркирам, за да не се импортват с файла съобщенията по volume-то.

Освен това, когато направя новите настройки, как да избегна произволното им връщане в изходна позиция? И това дори при положение, че съм изтрила съобщенията от List Editor.

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти отговора на въпроса! :happy:

След като си махнала volume от началото на траковете и въпреки това програмата пак сменя volum-ите, значи вътре в трака има още. Върни се пак в началото на процеса и като избереш volum за триене в горната част на прозореца има функция Mask, което е едно падащо меню. Избери от него функцията Mask Event Types. Нотите изчезват и се появяват всички volume-та в трака. Избираш select all и "нежно" ги изтриваш. :happy:

Това е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IvanDTr,

 

:D:D:nono::D:D

:godbless::virtuoz::D:D

 

P.S. Опитвах да трия съответните events, но явно е имало и други, които не са main volume, но са свързани с него. Този начин, който предлагаш ти е много бърз и удобен.

 

Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да има още едни контролери свързани с volume. Това е контролер №11 наречен Expression Pedal. Този контролер контролира силата на канала от 0 - тишина до 127 - максималната сила определена от Main Volume № 7. Ако е имало някаква динамика с него и ако не се "нулира" т.е. reset (127) е възможно да се получат нежелани промени в силата на звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко повече инфо де. Кой кюбейс, какво натискаш и какво става червено, имаш ли индикация на входа и...такива работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ударните тракове са няколко / в моя случай 10 /, но всички се самозареждат на един канал във VST. Когато регулирам силата на звука на един от траковете, се самоувеличава и на друг.Трябва да кликна върху зададената стойност на този другия, за да се "подсети", че за него вече има зададена. При регулиране в миксера също се получава такава зависимост на звука при ударните един от друг.

Дали това не е, защото са на един канал, но програмата сама ги зарежда така.

Как да задам за всеки компонент сила на звука, без това да се отразява на друг? :cheers: :hello:

 

P.S.За ударните използвам Hypersonic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да ти позволи след като си ги заредила на 1 трак всичките 10 канала перкусия да копираш просто миди-то от един миди канал на друг (с Ctrl+drag), другото нещо ако искаш все пак само Hypersonic-a да свири е да контролираш индивидуалното ниво на отделните сампли през velocity, не е "pretty" но е work-around ако нещо ти прави проблеми (освен това вместо Импорт функцията можеш да ползваш директно drag+drop от Internet Explorer, като така ще му кажеш на Cubase на кой трак да ти го импорт-ва .... аз лично импорт съм ползвал само ако искам Cubase проект да отворя в Logic)....

 

@IvanDTr, както винаги мнгоо добри обяснениа.... Мисля обаче е време за една тема за това какво са и какво са разликите между cc#, RPNs i NRPNs (sysex отрочетата му)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да ти позволи след като си ги заредила на 1 трак всичките 10 канала перкусия...

...не на един трак всичките 10 канала, а 10 трака перкусия отиват на един канал във VST Hypersonic. За всеки трак задавам midi out през него и програмата сама ги зарежда на един канал във VST.

Импортвам в Cubase midi файл, който съм правила с друга програма.От нея съм го експортирала като midi 1. Избирам в Cubase от File, Import midi file и траковете сами се зареждат. Ударните, както вече писах, са 10 трака и всичките отиват на един канал във VST.

С останалите тракове нямам проблеми, защото там всеки един отива на отделен канал във VST и се настройва индивидуално.

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

хммм ще трябва да го кача като се прибера .... а хич не му се кефя като една от причините е точно това -- много тъпа организация на миксер и миди.......

 

А защо не 0?! ..... не мога да разбера просто -- как така ти ги зарейда на едно?!?! -- малко трак и канал понятията ни се объркаха :lol:

Редактирано от phile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Midi 0 e по-стар формат, който се импортва в Cubase като един трак, докато midi 1 е формат за синтезатори и е раздробен на няколко трака, по един за всеки инструмент.

Това лично съм го изпробвала, пък и в самата програма, в която създавам файла има обяснение за това при експортирането на файла.

Все още не ми е ясен напълно принципа на GM- стандарта. Hypersonic e GM 4 стандарт и ми се иска да разбера какви са предимствата от това. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Midi 0 e по-стар формат, който се импортва в Cubase като един трак, докато midi 1 е формат за синтезатори и е раздробен на няколко трака, по един за всеки инструмент.

Това лично съм го изпробвала, пък и в самата програма, в която създавам файла има обяснение за това при експортирането на файла.

Все още не ми е ясен напълно принципа на GM- стандарта. Hypersonic e GM 4 стандарт и ми се иска да разбера какви са предимствата от това. :hello:

ЪЪЪ ...midi 1-формат за синтезатори... може

А формат нула за какво е- сигур за цигулки и чембало :D

 

Hypersonic GM -тире- VERSION 4

Демек четровка релийз на Хиперсоник е по- вероятно да е :)

След GM 2 незнам да има някаъв друг миди формат :)

Ъма мозе и да иима

 

Дофтора да казе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hypersonic GM -тире- VERSION 4

Демек четровка релийз на Хиперсоник е по- вероятно да е  :)

След GM 2 незнам да има някаъв друг миди формат  :D

Ъма мозе и да иима

 

Дофтора да казе :)

Ами не пише VERSION 4, а GM-4. Версията е 1.1.2 build 808 от 2004 г.

И аз знам за GM-1 и GM-2, но това е GM-4 - поне така пише. :)

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.