Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам много странен проблем.Изчезна ми михер 1 в кюбейс.Когато наисна  F3 нищо не се променя.Иначе всички други шорткъти си работят. :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От менюто можеш ли да го изкараш?

 

Понякога F-овете се бъгват ако пуснеш transport panel клавиатурата (с която можеш да използваш компютърната клавиатура за свирене на мелодии).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да промениш резолюцията на екрана  и виж дали не си го "свалил" някъде . После го  докарай до центъра на екрана и пак върни  резолюцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем с транспорта. Оказа се че съм го "метнал" под таскбара на Уиндоус, трябваше да направя таскбара да се скрива автоматично и да изтегля транспорта под него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не малко модели нови аудио карти вървят с легален Cubase LE6. Срещу само стотина лева, този LE6

може да се ъпгрейдне до Elements 7 (онлайн покупка и сваляне)... разликата с Петицата е огромна. Случайно го открих и го споделям :)

Преродих се след като минах на Седмицата. Elements има всичко необходимо за малко студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амчи ако ме свйетнеш квойтуй може и да ти отговоря :)

Ако имаш предвид МИДИ-те, благодаря, ма не ги консумирам особено та не знам   :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основния джам както си е максимайзнат натискаш F3, за да покаже мискера, и въпросния основен джам се от-максимайзва (минава в режим Restore). След 2 сек. затваряш миксера и пак трябва да даваш максимайз на основния джам. И това се случва постоянно и с почти всички джамове, дето се пускат. Ужасно е.

 

Поне до версия 5.5 си е така. Не е от Уин-а, на Win7 пробвах предната седмица и си го прави същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха.

Ами значи на Elements 7 под Win 7/64bit основният джам си седи винаги максимайзнат в "background" режим. Туше :)

Едит: на LE6 обаче се държи по начина описан от теб :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Thanks, явно са го променили в 7-цата.

Не че смятам да го ползвам, но просто ми е интересно. Преди да захапя Logic-а се измъчвах и аз с Кюбейс и това ми вадеше нервите ежеминутно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на вкус и навик. С Cubase не съм се измъчвал. Всъщност преди 2 седмици ъпгрейднах на 7.5 и поне на мен ми е напълно ОК. Миксера е изцяло променен и е направен (за разлика от 5.5) да работи много добре на dual screen дори при различна резолюция на двата екрана. С 5 и SX3 съм имал същите проблеми като Пепи от поста по-горе. Това е решено в новите версии.

Редактирано от anomandrus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.