Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

От известно време работя с програмката.Записвам вокали и ми помага да откривам грешките си.Има доста добри ефекти иначе.От днес включих една камера чрез usb и се замислих дали програмата има някаква опция за видео рекордер успоредно с аудио траковете.В Device Setup ми излиза на Video Player - DirectShow Video и Video for Windows.

Въпрост ми е дали може да стане успоредно аудио рек. чрез mic-a и видео рек . на камерата през usb.

В един раздел мисля ,че става въпрос за това но нищо не можах да разбера http://www.cubase.net/phpbb2/viewtopic.php?p=965399&sid=e15c75c72bdf6e8725ac8f9c2112273f

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да експартна видео файл бре колеги на кюбейс 5 ? :rolleyes: Въбще има ли такава функция :greenball: , видео и аудио да ги смесиш и да ги изкараш в някъв видео формат , или тоя видео екран е само за красота и като играчка :huh: И защо видео екрана ми е толкова малък ? :lol::o:huh::mellow:

Няма такава опция, кюбейс не е предвиден за видео обработка а само да "чете" видеофайлове за улеснение на аудио монтажа или звукообработката към тях.

 

Демек няма да ти послужи, за твоята цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да държиш и Alt едновременно с Shift-а. Поне е такава клавишната комбинация по Default.

Багодаря за отговора, но не става така.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Искам да попитам следното. Използвам Кюбейс-5. Как мога да спра сустейн педала на единия трак, но на следващия да си работи при едновременно свирене и на двата? Например: Сложил съм на първи трак бас, а на втори -пиано. Двата трака свирят едновременно. Искам при натискане на сустейн педала, да функционира само на втори трак-пианото, без на първи-баса. Благодаря на всички предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Провери каква клавишна комбинация е задедана на: File -> Preferences -> Editing -> Tool Modifiers -> Drag&Drop -> Shared Copy. Не съм напълно сигурен, че ще ти помогне това, но не пречи да опиташ.

А относно въпроса със състейн педала, опиши си по-добре конфигурацията. Какви плъгини ползваш за пиано и бас? Предполагам може с тяхното настройване да стане номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! По въпроса за клавишните комбинации-мирясах вече. Така са в настройките, както "Мариомастер" е написал, но при мен ен се получава. Може би има значение Кюбейс коя версия е . Моята е пета.

Относно състейн педала: Заредил съм два ви ес ти инструмента. Трилиан бас на първи трак, а на втори-пиано от Контакт 5. В менюто и на двата инструмента рових, но нищо не направих. Не мога да изключа състейна на баса и това си е ! Пресли е написал следното:

 

"магическото заклинание е "MIDI channel out" ( и in също) :)"

 

Извинявам се за невежеството, но съм твърде нов и не разбрах, какво има предвид. Ще се радвам да помогнете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оп! Сори! Без да искам съм го объркал. Надявам се това да не попречи на отговорите на въпросите ми и ще помоля някой, ако знае нещо за състейна, дето съм написал по-горе, да помогне. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! Искам да попитам следното. Използвам Кюбейс-5. Как мога да спра сустейн педала на единия трак, но на следващия да си работи при едновременно свирене и на двата? Например: Сложил съм на първи трак бас (Трилиан), а на втори -пиано(от Контакт 5). Двата трака свирят едновременно. Искам при натискане на сустейн педала, да функционира само на втори трак-пианото, без на първи-баса. Благодаря на всички предварително!

 

Пиша за втори път въпроса си, защото не съм си решил проблема. Имаше един съфорумец, който се обиди, че не назовах правилно ника му. Извинявам му се още веднъж и ще помоля, за помощ!

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

След новите версии на няколко различни DAW системи, излезли напоследък, и Cubase 7 вече се задава:

 

http://www.steinberg.net/en/products/cubase/start.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам че вероятно повтарям нещо коментирано, но имам нужда от спешна помощ по един въпрос и засега не съм намерил отговор. Мисля че въпроса е елементарен, но не е в моята компетенция.

 

Често съм импортвал MIDI файлове в Nuendo - ако файла има повече тракове (да речем пиано, барабани и китара), те се импортват на отделни писти, и така към всяка отделна писта мога да назнача отделен VST инструмент, който да свири съответната партия. Сега обаче трябва да ползвам един MIDI файл, който при импортване ми излиза само на една писта в Nuendo-то, а във файла има пиана, барабани, китара и кво ли не и при положение че всички тези инструменти са ми на една писта, няма как да ги разделя и да пратя нотите на пианото към едно VST, нотите на барабаните към второ и така нататък. Ще съм благодарен за някаква помощ или съвет. Самия файл e с разширение .mid, ако го плейвам през обикновен мултимедиен плейър (да речем Quicktime) всичко се чува нормално - барабаните са си барабани, пианото си е пиано и т.н. тоест във файла всичко си е ок, но явно има нещо което бъркам или не знам при импортването.

 

Благодаря!

 

p.s. случвало се е понякога Nuendo да ме пита дали искам да импортна MIDI файл на една писта или на отделни писти, но в случая няма такова нещо, направо се импортва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.