Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Дълбоко ме съмнява това да е проблема. След като запишеш нещо, в миди файла така ли са "размазани" нотите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че проблемът със задържането на звуците, провлачването и наслагването на задържаните звуци (подобно на ефекта на натиснат педал на пианото) се дължи на недостатъчно RAM памет. Аз съм с Windows 7 x64 bit и 4GB RAM, но ресурсът на тази памет се оказва недостатъчен за работа на Win 7 с Cubase 5.

Така че, ако на някой му се случи подобно нещо да знае, че проблемът е в недостатъчната RAM памет. Да отива и да слага или 6 GB или 8 GB. След това проблеми няма да има.

Просто, Cubase 5 изисква наистина сериозен компютърен ресурс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах друг софтуер с друго DAW и там, същият проблем. Това става само при MIDI запис от клавира. Клавирът, когато свири на живо, без MIDI запис, няма абсолютно никакви проблеми. Всичко е точно. При запис на аудио тракове от клавира също няма проблеми. Но дам ли на MIDI ... ужас. Свързващият ми кабел (нов) e MIDI (две петици - In/Out) към USB интерфейс. Функцията "Local" на клавира ми е на Off. От менюто Devices > Device Manager > Create New Device съм задал 1-ви канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

Преди няколко месеца си купих Аудио Карта Lexicon Omega със идеята да започна да записвам част от идеите си във домашни условия.Та,инсталирах Cubase LE 4 от диска,който върви в комплект с нея и всичко вървеше добре.Записвах разни акустични неща на нея у дома,както и няколко по големи проекта с групата ми.

 

Преди няколко дни отбаче,абсолютно изневиделица нещо стана и развали цялата идилична картинка.

Пуснах си Аудио Картата и я включих в компютъра(както го правех всеки път),отворих си Cubase-а с идеята да запиша 1-2 акустични китари и програмата отказа да записва.

 

-Проверих всички кабели,щом включа Аудио Картата в компютъра(лаптопа) той я разпознава;

-Микрофона ми работи и щом говоря на него лампичките на Картата го отчитата със съответната сила,но чувам сигнала само чрез директния мониторинг на картата;

-Всичко по менюто и плъзгачите изглежда да е ОК,но:

Щом започна записа,Cubase-a записва само равна празна линия.Индикаторите за звука не отчитат абсолютно никакъв сигнал и щом натисна STOP-бутона целият празен запис изчезва.

 

Реша ли да отворя стар запис,който съм направил на тази програма със тази Карта,щом натисна Play Записа върви,секундите текат,но отново не отчита никакъв звук,шум,или нещо подобно,въпреки кривите изобразяващи записаното.

 

Апелирам горещо към съфорумиците за помощ или някакъв съвет.От няколко дни се опитвам да реша проблема безрезултатно.

 

Благодаря Ви предварително,

Поздрави,

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Влез в Менютата в следната последователност:

Devices --> Device Setup --> VST Audio System и виж коя карта приема за моментна работа с програмата.

Ако не е избрана твоята, избери я.

После:

Devices --> Device Setup --> VST Connections си провери Input / Output настройките.

И провери дали не ти е включен бутона за монитор пли плейбек.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@iliev.p

Доста прибързан и лош съвет...

 

Имам същата карта. Щом ти изчезва записаният трак в Cubase, входовете на програмата не са активни и трябва да почовъркаш малко. Предполагам като не си в Cubase и си пуснеш да слушаш музика примерно, всичко е наред. Тогава трябва да влезеш в Cubase и да направиш това, което jabs ти каза. От devices setup трябва да избереш драйвърите на картата (ако си с оригиналните драйвъри - избираш Omega ASIO). След това от VST Connections (пуска се с F4 най-бързо), на страница Inputs, за всеки един input избираш съответния вход на картата (бяха нещо от рода на 1-1, 1-2, 1-3, 1-4). Като се опитваш да записваш на даден трак, трябва да си сигурен и че настройката за вход на дадения трак е правилна (от първата страница на менюто острани се прави това). Също ако записваш през първия микрофонен вход (Mic 1), в зависимост в каква позиция е сложен бутонът за избор на вход на картата, който се намира между двата потенциометъра за ниво на Mic 1 и Mic 2, сигнала в Cubase ще пристига или по канал 1 или по канал 3. Съответно ако на картата, до съответния бутон свети левият индикатор в червено, сигналът идва по канал 1, ако свето десният индикатор в зелено, сигналът идва по канал 2. Най-лесна проверка дали Cubase получава сигнал можеш да направиш като пуснеш миксера и наблюдаваш метрите на 4-те входа. Ако един от тях получава сигнал, а записването все още не става, значи ти е грешна настройката за вход на съответния трак.

Малко объркано сякаш го обесних, но се надявам да ти е от полза.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да експартна видео файл бре колеги на кюбейс 5 ? :rolleyes: Въбще има ли такава функция :greenball: , видео и аудио да ги смесиш и да ги изкараш в някъв видео формат , или тоя видео екран е само за красота и като играчка :huh: И защо видео екрана ми е толкова малък ? :lol::o:huh::mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава опция, кюбейс не е предвиден за видео обработка а само да "чете" видеофайлове за улеснение на аудио монтажа или звукообработката към тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте и от мен. Искам да ви попитам следното:

В този линк

на около 06.25 минута е показано как, като задържиш "шифт" и избереш всички канали, само на един от сендовете слагаш реверб например и той автоматично излиза навсякъде, където си маркирал. Спазвах същите стъпки, но при мен не става. Я кажете, къде е врътката? Благодаря предварително! Поздрави от мен!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.