Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте! Kато импортвам аудио файл(готови семпли) с Cubase ми го отваря на един стерео трак. Но вчера нещо се бъгна  и започна да импортва всеки файл на 2 моно трака. Прегледах всички настройки от менюто пробвах какво ли не...инсталирах програмата наново ..дори си свалих друга версия на Cubase ..но проблема не се реши. Направо съм отчаян .  Ако някой знае  някакви настройки които да накарат програмата да функционира нормално и да си импортва аудиофайла в 1 стерео трак да ми го каже ще има бира от мен .. в краен случай ще трябва да преинсталирам windows ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..не съм с кюбейс 5 , а с трета версия , но не вярвам поне тази функция да се е променила много - след като си направиш трака и отвориш менюто за импортване на файлове и избереш файла , би следвало да ти се появи диалогов прозорец в , който има няколко опции за чекване , едната от които е - сплитване на файла - ако искаш да не се разделят файловете трябва тази опция да не е чекната . Ако този диалогов прозорец не ти се появява , най вероятно си чекнал опция - Do no ask again -  като преди това ти е била чекната опцията за сплитване на файла .

 

Доколкото виждам при мен във менюто preferences - editing - audio - се отваря меню на което най долната функция касае - on import audio file - трябва да е избрано - open options dialog - което би трябвало да означава ,че всеки път когато отваряш файл ще те пита какво да правиш с него . Избираш го и ъплайваш и натискаш - ок . Ако всичко направиш както трябва бе трябвало да  почне да ти се отваря диалоговия прозорец при импортване за всеки файл - просто ънчекни опцията за сплитване на файла . Надявам се да свърши работа при 5 -цата . Успех .  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zanew 70 , златен си ! Сещам се че чекнах опцията "Do no ask again" и от тогава  спря да ми излиза диалоговия прозорец при импорт. Сега направих настройките ,които ми каза и се оправи.:)) Благодаря ти !  Имаш почерпка от мен обещавам ..малко си далеч в Русе - аз съм от Стара Загора но знае ли се ;)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,
имам следния проблем: преди време използвах Harmony Engine като VST в Cubase 5. Наложи се да си преинсталирам Windows-a. Когато качих наново Cubase, инсталирах и плъгина на Antares, но в самата програма не мога да го намеря. Може ли помощ  :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери къде си инсталирал VSTто и накарай Cubase да търси там, през опцията за scan VST files, виж си настройките при Plugin Information

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте ,може ли някой да ми каже как да ве вгради Guitar rig в Cubase.....ще съм ви задължен ,имам инасталиран Cubase имам на компа и свален guitar rig и дотам ,и понеже предишния път един приятел ми го направи ....се сега греда :(((

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инсталираш Guitar Rig и внимаваш къде се инсталира (запиши си ако трябва).

 

После при стартиране на Cubase би трябвало да бъде намерен, ако не, тогава провери в преференциите на Cubase къде търси VSTta и му посочи директорията където си го инсталирал (затова и съвета да си запишеш).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги на CUBASE като тръгна да записвам ,изписва това       Тhe Left and right locators must be set   .....и не мога да го запазя това където съм записвал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами фиксирай левия и десния локатор. Предполагам че говориш за експорта на готовия трак в wav примерно. Без двата локатора кюбейз не знае каква част от проекта да експортне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като дам add audio track  ...оставям на стерео ,намоно ли трябва ....и Jabs ,знам че е тъп въпрос но къде е точно левия и десния локатор мерси много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лентата с времето са локаторите, ако не ги виждаш, щракай нагоре надолу по нея и ще изкочат (малки триъгълничета представляват). Едни от основните им приложения са да маркираш loop регион или регион за export (абе все по-трудно ми става да се изказвам на български).

 

Audio track-a зависи за какво ще го ползваш. В повечето случаи като записваш разни инструменти/глас се използват моно track-ове, понеже имаш само един сигнал. Ако вкарваш готова песен в проекта примерно, изполваш стерео track.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако правилно схващам проблема:

 

1) Създал си аудио трак, да речем моно, ако ще записваш китара. Записал си китарата;

2) Искаш да експортнеш трака в wav, за да си го слушаш. Да речем че искаш да експортнеш пасажа между маркери 65 и 70;

3) В най-горната лента или маркираш с натиснат ляв бутон на мишока полето между 65 и 70 или с Ctrl+Ляв бутон фиксираш левия маркер, а с Alt+Ляв бутон - десния;

 

image.jpg

 

4) File ---> Export ---> Audio Mixdown ---> създаваш крайния аудио трак с настройките които искаш.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

jabs,Mairomaster еййййй момчета благодаря Ви много,по снимката се ориентирах и наистина беше това ......инаме по едно голямо уйски от мен момчета ,благодаря Ви много......признателен съм ви от сърце :)))))))))))

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Здравейте , искам да ви попитам за програматата Cubase Pro 8 , от къде мога да я закупя и когато я закупя лиценза ми е за 1г или само еднократно заплащане? И има ли голяма разлика между Про , артист , елементс в записа на вокали + обработка и мастеринг ? 

П.С. Ще се радвам ,ако ми дадете линк за закупуването и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.