Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Привет!

 

Ползвам Кюбейс при смесването си , но след като си свалих плъгините на Waves, се натъкнах на проблем.И той е следният - когато ги ползвам в програмата, си бачкат, но когато експортна файла, ефектите на Waves въобще сякаш не съм ги слагал. Може ли да ми помогнете, моля? :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте,

 

имам следния проблем - при експорт на 3 китари(panned left/right/center) и барабани в .wav трак крайния продукт е супер орязан, няма абсолютно никакви ниски и звучи много зле :) Ползвам guitar rig 3 за .vst plugin, през мониторите всичко звучи супер, докато не отворя .wav през media player. Къде бъркам ?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Провери като задаваш настройките на експорта дали си задал правилния изход ( мастер). Да не би да експортваш през някоя група или ефект...понякога се  получава такова объркване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Хора, имам много странен проблем с Cubase 5. Снап шот-а не бачка... независимо на каква нотна трайност го дам 1/8, 1/16, 1/4 и т.н. бачка като за 1/1... на някои моменти ми се налага едитинг на траковете и без него е доста кофти... особено при троили 1/16-ка. Пробвах да преинсталиран всичко... пак същата работа. Някой някаква идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко гадая, че нямам Cubase в момента, ама да не ти е избрано bar вместо beat?

 

http://i1.ytimg.com/vi/fqT2iYfIoAE/maxresdefault.jpg

(горе, вляво)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едит: открих проблема... трябва да е на Use Quantize... явно не съм го забелязал или съм го цъкнал без да се усетя... тнкс за помощта все пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

моля да ми дадете key command XML за cubase 5 , известно време трябваше да работя с друг DAW, сега се връщам към cubase и след сума време организация на VST , папки и други бумаштини забелезвам , че бързите клавиши са тотално оплескани, не работат неща като ф3, ф4 , ф11 , контрол + клик , алт + клик , тях некакси поправих ръчно, но има такива които немога например хоризонталния зоом . спомням си че го правх с контрол + скрола на мишката или беше алт + скрол , да ама сега не и като се опитам да сменя комбинацията пак не ми разрешава. смених целия command XML , в менюто ми излизат cubase standart, cubase 5 , pro tools , ма не ства комбиняциите са различни от тва което трябва да бъдат . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

Чудя се как да задам на MIDI in в device manager при Cubase LE5 - това "устрйство" - Microsoft GS Wavetable Synth

за да могат да се прослушват MIDI файловете.

 

В момента на IN е аудио-интерфейсът - TASCAM US 122 ...в който е включена китарата и не смятам да подавам някакъв MIDI сигнал през нея.

Искам просто да се възпроизвеждат импортираните MIDI файлове (на отделните тракове) , на които да задавам и VST-та и т.н.

Няма звук при възпроизвеждане на MIDI в момента - дори и визуална индикация на контролния панел.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не съм много активен във форума и  не знам дали това е правилното място да поставя въпроса си. Бих искал да попитам следното: Работя с Кюбейс5. Някой знае ли при записването на миди трак, след като вляза в edit, как мога да направя настройките си така, че всички тончета, (които виждам като лентички, оцветени в червено), да бъдат надписани с буквичка, съответстваща на тона, който е  изсвирен? Гледах във видео уроци на Кюбейс5, че има такава опция, но не я откривам. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като влезеш в edit в дясно има едно като триъгалниче с което може да се зумват нотните стойности т.е. лентичките зумваш докато не видиш че срещу всяка нота се изписва каква е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Вход няма да стане - пробвай на изхода...

Да - от там излезе проблема - изход. Но не от device manager , а от самия MIDI track - в по-стари версии на Cubase ( и WIN XP) в изхода на самия track присъстваше в падащия списък и Microsoft GS Wavetable..., a при тази версия (Cubase LE5) го няма - на негово място има само HALionOne - VST, което се оказа  алтернатива за случая - просто го избрах него, след това даден пресет и MIDI-to тръгна. С WIN 7 съм.  Благодаря за жокера Presly !  :thumbs_up: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като влезеш в edit в дясно има едно като триъгалниче с което може да се зумват нотните стойности т.е. лентичките зумваш докато не видиш че срещу всяка нота се изписва каква е

Вече бях открил "топлата вода",  :hooray: :hooray: :hooray:  но въпреки това благодаря за вниманието и  отговора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.