Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Намерих си ! Една тройка стана . Искам само да попитам по-новите кюбеъси (5 и 6) , които ги пишат като 64х86 са 64 битови програми , или са си просто 32 битови , които стават за 64 ос-та ? Има ли 64 бита ? И ако са 32 битови , не могат ли да използват повече от 3-4 гб рам ,  че да знам дали да ъпгрейтвам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версии 5, 6 и 7 имат както 32 битови версии така и 64. Нелегално се намира обаче само версия 5, 32 бита. 32 битова версия не може да ползва повече от 3.5 - 4 GB RAM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да ви попитам, някой продукт на KORG може ли да се подкара в Cubase? Интересуват ме аранжорите, PA600 специално.. ще го детектне ли Cubase 5 (или Pro Tools) като, ъъ не знам - като миди клавиатура да записвам през него и да използвам неговите банки звуци? Този въпрос ми е много важен и дори в KORG форумите никой не отговаря ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами управлявай си корга от кубейса, и му записвай аудиоизходите на вход на звуковата карта....а ако търсиш софтуерна симулация на ПА 600 - не съм търсил, но по-вероятното е да няма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е направило впчатление, затова предполагам е оправен. Аз си купих Cubase 7 и за момента съм доста доволен. 64 Bit версията работи бързо а откакто сложих SSD направо лети. Миксера е адски удобен, особено ако имаш втори дисплей. Няма нужда като в 5 например да екстендваш програмата на 2 десктопа и т.н. f3 и фулскрийн моуд и си супер. Имам го от 5 дни и още нямам сериозни наблюдения върху бъговете (каквито със сигурност има) , но за момента съм доста доволен от вложението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мерси за отговора. Не разбрах много добре. Аудио интерфейса ми е М-Audio Profire 2626.. хипотетично свързвам KORG-а през USB към компютъра предполагам? От там нататък Cubase го разпознава като миди контролер ли? Интересува ме хем да мога да управлявам софтуерните VST-та, но по-важното мога ли звуците от самия KORG (инструментите), както и стиловете му евентуално да ги записвам на отделни AUDIO тракове / писти?

 

Сигурен съм, че Workstation-ите го правят това, но дали и при аранжорите е така..

 

и за да бъда максимално ясно, интересува ме ей това: 

 

мога ли да го правя с KORG-а .. това ми е много важно, защото се чудя между тия два инструмента, но повече искма да взема KORG.

 

моля за отговор)

Редактирано от machoka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KORG имат реализирани софтуерно на VST като част от Legacy Collection: M1, Wavestation, MonoPoly, Polysix, MS-20... Всичките работят с всеки стандартен VST хост.

 

За да ползваш като МИДИ контролер клавира си, свързваш го или директно с МИДИ кабел към аудиоинтерфейса, ако той има такъв вход и изход, или през MIDI-to-USB интефейс, например този: http://www.m-audio.com/products/en_us/Uno.html

 

Звукът от изхода на синтезатора пък записваш на аудиотракове, като свържеш аудиоизходите му към аудиовходовете на картата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът от изхода на синтезатора пък записваш на аудиотракове, като свържеш аудиоизходите към аудиовходовете на картата си.

 

 

 

Да, точно това ми е важно да мога да правя. А иначе M-Audio ProFire 2626 си има и midi свързаност. Но както споменах по-важно е самият звук от корг-а (неговите си звуци и стилове) да записвам на аудио тракове в DAW-a и ако правилно разбирам това е възможно. Благодаря

Редактирано от machoka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следната драма: Win7 64-bit, Phonic HelixBoard 24 64-bit драйвери - USB, Cubase 5.1.1 32-bit (няма да обяснявам защо е 32-битов, че е незаконно :)). Отвреме-навреме се губи сигнала в Cubase, контролния панел на драйверите на Фоника не засича дропаути, пробвах с различни настройки за големина на буфера - без резултат.

Същата комбинация, но на друг компютър с 32-битов Win7, върви безпроблемно - правил съм няколко часови 16-канални записи.

Възможно ли е проблемът (вероятно софтуерен), да идва от разминаването 32/64-бита или съм изпуснал да тествам нещо друго някъде по веригата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих Cubase 7 и съм много доволен. За тези, които питаха по-горе, при самата инсталация те пита коя версия искаш 32 битовата, или 64. Веднага след инсталацията и регистрацията, ми даде ъпгрейд до 7.0.3  За една седмица вече, не ми е показал никакъв проблем, но имам да инсталирам още vst-та.

Изненадан съм, колко реално звучат акустичните инструменти в Halion SE. Имам предвид струнни и духови инструменти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ми е че какво ли не правих и двете програми въобще не ми излизат в Cubase 5. Под Windows XP всичко е ОК, но на новия ми комп сложих 64-битовата версия на Windows 7 тъй-като 32-битовата вижда само до 4 GB RAM памет, а аз имам 8 GB, не че ми трябват повече от 4, но като имам 8 защо да не ги ползвам...да не би да трябва по-нова версия на Cubase, доколкото знам има 9-ка...слагах различни версии на 5-цата, както и различни версии на AD и Guitar Rig 5,не се появяват нито в Inserts, нито в Add instrument track, и .dll файловете копирах в папката VST plugins и какво ли не, в С- то имам Program Files и Program Files(x86)- и в едната инсталвах и в другата и нищо, иначе и трите програми отделно се отварят и вървят, но как да се появат в Cubase-а???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ползваш 32 битовата версия на Cubase. Тогава ти трябват 32 битовите версии на плъгините. Освен това, dll файловете трябва да са поставени в точната директория, в която Cubase държи VST2 плъгините. Прочети последното ми мнение в тази тема, писал съм относно подобен въпрос:

http://forum.muzikant.org/topic/2077-guitar-rig/page-68

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната версия на Cubase е 7 и с ъпгрейд 7.0.3

Няма 8 и 9 засега. Със 64 битов Cubase ползвам и 32 битови vst инструменти и плъгини, чрез софтуер jbridge.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ползваш пълната РАМ ти трябва 64 битовата версия. Както колегата горе каза това не означава, че не можеш да ползваш 32 битови VST. С jbridge можеш освен от 32 да конвертираш до 64 и обратното. И беше доста евтина програмка (8 долара ако не ме лъжат спомените).

Тук искам да кажа, че откакто си купих Cubase-a не ми е забивал никога. Разликата в работата на програмата е фрапантна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.