Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Мисля, че имаше функция от рода на "Split by midi channel" Ибираш трака и намираш функцията. По този начин мидифайла ти (формат 1 май беше на 1 писта) ще се "разхвърли" на различни писти, всяка със своя миди канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Проблемът е решен.

 

За тези които може да се интересуват решението е следното (за Nuendo, но предполагам подобно ще е в Cubase):

Импортваш MIDI файла - той се импортва само като една писта. Селектваш тази писта, после отиваш на менюто MIDI, кликваш DIssolve Part - излиза едно малко прозорче в което трябва да избереш Separate Channels / Separate Pitches. В случая ни трябва първото - избираш и кликваш OK.

Готово - единичната писта се мютва автоматично, а надолу на отделни MIDI канала се появяват отделните писти, носещи информация за всеки отделен инструмент в MIDI файла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, някои хора сме назад с материала, даже чувам че някои още записвали на лентови магнетофони ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обещават някои много интересни неща. Щеинберг вдигат още по-високо летвата.

 

Силно казано да вдигнат летвата високо.Но новият им миксер ме радва от гледна точка на функциуналност - може да избереш ОСВЕН да виждаш неща като икони/канали,екуалайзери и т.н. И  точно кои канали да ти показва или да не го показва и са докарали с тея нобове на ефектите като при ССЛ-ите.Но изгледа си му е все така грозен малко като новият(стар) изглед на сонара са го докарали.Са тука е момента да ме наплюят 160 човека че съм споменал изглед, но за мен има значение.Или поне специално кюбейс ми е бил винаги неприятен и ми се е дърпал.Търсачката за ефекти и плъгини също е много гот,гот е че може да търсиш канали и бусове.Също така глобал байпаса на ефекти.Не че не съм си програмирал в енваяртмента на лоджика и запазил като темплейт,но от време оставам без него и ме дразни това много.

Редактирано от soundcare
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано разликата от 5 до 6 ми се стори много по-значителна. Не мисля да купувам 7-ца на този етап. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе оправиха ли най-сетне arrange window maximize-a в Уин?

Как го търпят потребителите вече сума ти години наред не знам, мен на 3-тата минута ме изнервя до желание да изхвърля компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Защо какво не му е наред, разпъва си се на цял екран и се свива ако решиш да го местиш нанякъде, аз не съм видял проблеми с това, ако съм те разбрал правилно де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Дразнят се хората от това, че се свива в прозорец като отвориш някакъв друг прозорец. Частично решение е да се дава stay on top на всеки вид отворен прозорец, като така не се прецаква работата, само че не всички прозорци имат тази опция. А може и да го държиш винаги в прозорец, само че така няма максимален размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено това се получава когато миди файла е в стандарт ''midi 0'' Решението: както го обяснява ''master_gamgee'' 

При миди файл стандарт ''midi 1'' Пистите /траковете/си се разпределят по онделно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Съжалявам сигурно има подобни теми ,но проблемът ми е следният: Клавиатурата е на Novation Impuls 61 свързана е с USB директно към компютъра ,програмата която използвам е  Qubase 5 а той използва драйвера на звуковата ми карта която е Desktop Konnekt 6. При свирене нямам забавяне всичко си е наред , но при запис се разминават нещата. Пробвах настройките на Buffer size и нямаше голямо подобрение. Възможно ли е да не правя нещо както трябва ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Нужен e защото новите серии някои проекти не ми ги отваря както трябва ... даже някои  ми ги зарежда само голи инструменти и то както си иска  ... и май трябвя дя си ги довървам на есекса и на хр .. но дано да има такива версии , които да стават на седмицата ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.