Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Трябва да си ъпгрейднеш компа откъм саунд-карта-а иначе 1мс забавяне няма как да го чуеш,ако го усещаш-значи си Батман!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем с асио драйвърите явно. Не знам. Гитар риг и темподобни работят.

Нямам нито input нито output сигнал. На селф тест-а ми дава само ерори, нито един recieved.

Настройките ми изглеждат така:

 

http://img190.imageshack.us/gal.php?g=80397449.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес инсталирах Cubase 4 ,аз лично останах очарован.

Кога ли ще мога да погледна и петицата. :)

 

 

Някой друг ползва ли Cubase 4 и какво ви е мнението за програмата?

Редактирано от kiusha82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очараован от какво? Кое по-точно? VST3 или, оригинален ли си купи или демо някакво или обнародваното неработещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че е Обнародваното работещо.

На бързо го разгледах и видях доста нови неща.Амп симулации,нови реверби,делий,30 бандов EQ и доста неща още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между Cubase 4 и Cubase 5 е много голяма по отношение на опции и нововъведения, за съжаление обаче C5 е вече много тежка и яде страхотни систeмни ресурси особено мемори и от тук произлизат множество оплаквания! Хората с 64 битови системи и повечко рам обаче са доволни обикновено, но там пък произлиза проблема с набора от плъгини които съпортват 64битова оперативна среда (никак не са много такива плъгини по принцип освен разбира се самите VST3 нейтив плъгини които си съдържа самата програма!)! По начало самата програма има адаптер създаден за адаптирането на 32битови плъгини към 64битов уиндоус наречен VST Bridge но за него вече чета само оплаквания, пълен с бъгове, постоянно забивал и прочие и в общи линии...май не работи, поне не ефективно! За радост има 3rd party решение за този проблем специално, при това напълно безплатно! Мисля че предишната версия 4 най генерално НЕ подържаше 64битови системи така че там такива проблеми май изобщо и няма! Така или иначе за да се ползва Cubase 5 с удоволствие се изисква сериозна система! С неща от сорта на 1.8GHz едноядрен процесор +512MB Ram няма никак да стане!!! Целта обаче наистина оправдава средствата аз лично съм тотално очарован от последната версия... :hysterical: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра си работи. разпозна си ми VST-папката, входове изходи от Kx драйвера, чудесно. Аз инсталирах тази дето е около 170 MB. Добре работи, макар че ми дава вповечко закъснение когато използвам routing за разлика от този в Reaper. Имам предвид външни DSP ефекти, които изкарвам от ASIO Connections и Send-овете. Иначе си е екстричка. :punk_guitar: Обаче нещо... нищо ново не видях като начин на работа. Като старата SX 3 си е. Леко попроменени картинки и някои прозорци като Export, Tracks и няколко други. Между другито тази инсталация няма нужда от специални емулатори на тапи (или са си вградени) и с нищо не пречи на SX 3 инсталацията за простосмъртни.

 

Ето един примерен, по-скоро идеен проект с акустична китарка и чат пат мелодийка с мънкане, която записах (от стар SX 3 проект):

 

Dowdy Donkey

 

 

 

Мисля да я оставя, ако някой реши да прайм колаборация и да колаборираме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра си работи. разпозна си ми VST-папката, входове изходи от Kx драйвера, чудесно. Аз инсталирах тази дето е около 170 MB. Добре работи, макар че ми дава вповечко закъснение когато използвам routing за разлика от този в Reaper. Имам предвид външни DSP ефекти, които изкарвам от ASIO Connections и Send-овете. Иначе си е екстричка. :recourse: Обаче нещо... нищо ново не видях като начин на работа. Като старата SX 3 си е. Леко попроменени картинки и някои прозорци като Export, Tracks и няколко други. Между другито тази инсталация няма нужда от специални емулатори на тапи (или са си вградени) и с нищо не пречи на SX 3 инсталацията за простосмъртни.

 

Ето един примерен, по-скоро идеен проект с акустична китарка и чат пат мелодийка с мънкане, която записах (от стар SX 3 проект):

 

Dowdy Donkey

 

 

 

Мисля да я оставя, ако някой реши да прайм колаборация и да колаборираме. :)

 

За 4 или за 5 говориш защото 5 е доста повечко от 170мб с VST Sound-банките и прочие? Има по принцип във всички версии от SX3 насам Delay Compensation бутон (горе в ляво на аранжиментия прозорец) за компенсиране на закъснения от входящ ует сигнал от DSP... Не знам как е в Reaper но допускам вариант там това да си е настроено по дефолт винаги да е включено или нещо такова...

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ абсолютно си прав! Така е. Явно вече от три години като не ползвам Cubase съм позабравил някои неща. Половин час се лутах докато си наглася сигнала. :rockon:

Да, за 4-ката става въпрос... обнародваната и напълно работеща версия. Даже е версия 4.1.3.853. :)

 

Работи си, ама пусто катo си свикнах на Reaper... Половин час се лутах докато си изкарам канал към DSP ефектите към драйвера. После съвсем изключих за Bus и VST Connection. И първоначално доста повечко RAM ми заема...

 

Ето още една мостричка с DSP вградени в kX драйвера ефекти (ала Devin Townsend) :D пълно импровизе:

 

Mostra

Редактирано от audiofreak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Много дълго си блъсках главата, но трябва да призная, че явно съм тъп :punk_guitar:

 

Проблемът ми е следния. Когато пусна Кюто да свири и слушайки барна някой параметър, плейбекът спира сам и трябва всеки път , в който докосна някой фейдър или дори слайдърите за местене наляво и дясно и изобщо почти всички контроли, да го пускам, това откровено е на път да ме побърка, още повече, че предполагам, че става въпрос за някаква ултра тъпа опцийка забутана някъде, още повече, че преди не ставаше така.

 

Някой има ли идея на какво може да се дължи това, ще бъда нечовешки щастлив ако някак си го накарам (Кюто) да се държи човешки като едно време 3ката

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвам тази карта вече от много време, без всякакви проблеми, не ми се вярва да е от това. Това нещо се появи на тройката преди два месеца и заради него реших да мина на 4, но може би е добра идея да преинсталирам картата тогава, виж това не съм правил, защото същата си работи супер. Ще пробвам.

 

п.п. Картата е Firebox Presonus, и за домашни цели ме кефи супер много, никак не ми се сменя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с още една саунд карта, както и с вградената. Все същия трик, мърдам примерно волум фейдъра , автоматично светва копчето стоп вместо плей от транспорт панела и плейбека спира. Въобще пълна мистерия ( за мен). Може да е от Windows ( винаги може да те изненада с някоя гадост), преди със същата карта и компютър нямах никакви проблеми

 

Не , че е голям проблем, но наистина дразни , особено с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.