Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Здравейте приятели ще съм Ви много благодарен ако споделите от каде мога да си сваля "ПЛЪГИНИ" за Nuendo 3. Благодаря Ви...!!!!

Редактирано от Lucifeer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние ще сме ти благодарни, ако:

- прочетеш правилата на форума;

- прочетеш имената на секциите и техните подзаглавия, за да можеш да публикуваш темите в правилните раздели.

 

.... и надявам се няма да има някой, който да публикува линкове, които да бъдем принудени за изтрием със съответните последствия за публикуващия ги. :)

 

В този раздел в закачените теми има тема "Свободният софтуер, който върши работа" - в която има доста линкове към различни плъгини (макар че в твоя пост няма уточнение, за какво точно ти трябват плъгини ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. :hysterical:

 

Потърсих за други теми, но не намерих. Ако не съм се справил добре, дайте линк. :hysterical:

 

 

Как точно да подкарам AmpliTube Metal като VST?

 

Пробвах да го добавя като FX Track но не се чува нищо от него.

 

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с Amplitube но по принцип ефекти се зареждат в insert слотовете! Освен това от поста ти не става ясно какво очакваш да се чуе конкретно - китара ли си свързал там, какво правиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може-така трябва да ти изглежда заредения трак тук

Другото ,което трябва да е направиш е да провериш дали сигнала ти минава през картата-devices>device setup,и оттам задаваш с кои драйвъри ще работиш

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, китара съм включил към компютъра, всички настройки са направени. AmpliTube работи като е сама.

 

Сега ще видя от "insert" :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме как да запиша китара с тази програма, нещо въобще не мога дори да си чуя китарата през компа. Някой който е по-добре запознат да обясни или да дадете линк към някакъв туториал или менюал или най-добре някакъв друг софтуеър, който е възможно най-лесен за ползване, явно Cubase-a на този етап е по-сложен за моите възможности.. :godbless:

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туториали има и то прекрасни. Търси AskVideo.com...

Можеш да опиташ Reaper. Чудна програмка, малка, лека, но с много възможности. За нея един колега прави видео туториали, можеш да намериш темата в раздела Софтуер.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес цял ден чета из нета , по форуми и т.н. , но неможах да открия решение на моя проблем.

Значи купих си синтезатор Ямаха пср е213 , купих си и миди кабел всичко е свързано както трябва,НО

като пусна кюбейз да записвам нагласям си миди трака там input/output (Usb controller - нещо такова ми показва за синтезатора ми като го открие.) и когато започна да свиря и пусна запис на миди пистата ми нарежда това което съм изсвирил с точки , след което като пусна да го чуя каквото съм измайсторил там , се чува на синтезатора , а не на колоните на компютъря и + това ако сменя примерно съм нагласил синтезатора на друм китовете , и като сменя на пиано всичко което съм изсвирил се превръща в звук на пиано а не си остава това което УЖ е записано в Кюбейза , при положение ,че това го правя на нов миди трак ...

Та проблема ми е следния:

 

Немога да го настроя да си записва нормално както подобава , както останалите бийтмейкъри го правят , и вместо на колоните всичко се чува на синтезатора.

 

Може ли да се оправи този проблем и как?

 

Който ми помогне получава 2 каси бира при първа възможност :hooray: .

 

Благодарен ще съм наистина на тези които се отзоват на "изпаднал в беда" :greenangel: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чува се от синтезатора защото на миди трака аута си задал миди аута на синтезатора и той ти го просвирва. Както знаеш мидито не е звук а само цифрово зададени команди като тон, продължителност на тона, сила и т.н. Ако искаш компа да ти го свири първо изключи кабела който ти е миди аут от компа и миди ин в синтезатора (не ти е нужен) ама и там да си остане все тая. На миди аута на трака избери някъкъв виртуален инструмент VST , в нета има колкото искаш всякакви синтезатори само да потърсиш. А ако искаш да записваш звуци от синтезатора просто ги запиши като аудио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си близо до успеха, щом си го свързал дотук и записваш! Входната част на веригата ти е ОК. Трябва да оправиш само кое откъде да се чува. За целта на този МИДИ трак, на който си записал, задай изхода да не е синта (ЮСБ девайс или както ти е точно), ами някой VSTi инструмент. Не знам с коя версия си, но тъй като няма кракната след 3-та... На Cubase SX3 първо се слага някой плъгин в VST Instruments (панела се изкарва с Ф11) в един свободен слот. После той става видим за изхода на МИДИ траковете. Като свършиш това с инструмента, отиваш на записания трак и на изхода указваш плъгина, примерно NI B4. Каквото си записал като ноти ще се просвири от Хамонд орган плъгина (в тоя пример, де). Трябва да съобразиш и на кой МИДИ канал ти е зададен да бачка трака и на кой плъгина. Примерно В4 по дефолт работи на 1, 2, 3 МИДИ канали (за педалите и двата реда клавиши), а ако записания ти МИДИ трак е на 4 канал - нищо няма да се чуе. Сори, че не мога да сложа снимка, но нямам повече от година Кюбейс и карам по спомен... :P

Успех и пиши ако запали така! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви за помоща!!

Всичко работи вече , само като натискам клавишите на синтезатора в програмата се усеща забавяне в смисал не се чува веднага звука ,а около 1ms , това може ли да се оправи да стане в реално време без забавяне , инсталирал съм си Азио драйвърите обаче настройките са ми на дефоулт 512 samples 11 ili 12 ms писше несъм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.