Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Моля, няма за какво :dance:

 

Кажи дали е сработило при тебе. Аз като го подкарвах за първи път бях силно изненадан, че сработи нормално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

саундкартата ти има ли миди вход?

нямам през game port-а

Това какво ще рече? Че нямаш през геймпорта (или изобщо нямаш геймпорт) или нямаш миди, но имаш геймпорт (част от който ползва миди интерфейса)....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам за няколко опции на Кубейс. Общото в тях е изчистване на звука, някакви филтри, баланси. В такава насока. Та въпроса ми е от къде да ги избера, сложа в трака си? И ако може да споделите, ако има нещо по-специфично в работата с тях. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, дръпнете си Cubase SX 3 Tutorial DVD Level 1, 2, 3 и/или Cubase SX SCi Master и след две изглеждания ще сте супер навътре с материала!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това какво ще рече? Че нямаш през геймпорта (или изобщо нямаш геймпорт) или нямаш миди, но имаш геймпорт (част от който ползва миди интерфейса)....

Ще рече, че има MIDI, но входа/изхода е през гейм порта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники, при мен на DEVICE PORT се появява за избор само S/PDIF-L и S/PDIF-R. Няма поотделно За ВХОД и ИЗХОД както при теб ... :greenball: При мен това, което мога да избера са изходите на S/PDIF. Ефекта получава сигнал, но не мога на настроя сърфейса да получава през S/PDIF ВХОДА обработения сигнал ...

Баси, що така ?! Това най-вероятно е драйвера или ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или е от драйвера или SPDIF In вече си го дефинирал като нормален бъс в Inputs. Когато се ползва даден вход/изход за External FX, той не може да се ползва едновременно и като нормален вход/изход за запис/възпроизвеждане.

 

До колкото си спомням, по едно време ползваше някакъв микрофонен преамп през SPDIF - може ли все още да стои конфигурацията за него - т.е. в Inputs/Outputs да имаш bus-ове на които да е назначен SPDIF In/Out?

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта още веднъж, Ники!

 

Аз всъщност вчера успях най-накрая да направя това, което отдавна се мъчех. И сега след всичко - мога да локализирам конкретно проблемите които имах:

 

Първо - Имената на S/PDIF IN и OUT изглеждат по един и същи начин - и това много обърква, но дори и когато са били както трябва избрани - системата не работеше.

Това пък е било, щото в Asio setup-а имам активни повече от едно устроиство и май си пречеха нещо и не работеше. Оставих избрани само S/PDIF-ите като активни входове/изходи и всичко сработи ... но само отвън навътре :)

Т.е. Външния ефект (за Eventide-а говоря) почна да получава солиден сигнал, но не връщаше нищо. По едно време след бая играчка с руутинг схемите му - успях да получа сигнал обратно, което си беше победа :blink: щото за първи път затворих кръга по тая схема и се убедих, че работи. Донатаманяването беше само въпрос на време.

После се заядох с руутингите отново и накрая след сериозна игра с настройките и външния ефект почна да връща това, за което е направен :)Проблема пък в тази част е бил, че просто външния ефект има прекалено много руутинг схеми, които на всичкото отгоре са обозначени не съвсем юзер-френдли, та това много обърква и трябва да му се свикне ...

 

Но в крайна сметка системата сработи, и е в блестящо здраве! Честно казано много съм щастлив, защото така нещата вече се ползват и изглеждат далеч по-професионално! Удобството е невероятно, и сега вече мога пълноценно да впрегна в работата неща, които досега не можех ...

 

Наздраве и мерси още веднъж за помощта и времето, което отдели! :)

Обади се ако си към Варна по празниците да се видим!

 

Наздраве и Весели празници!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.